Zulip - en to tr translation catalogue (1051 entries)

en: 
                                No account found for %(email)s.
tr: 
    %(email)s için hesap bulunamadı.

en: 
                            %(browser_name)s is not supported by Zulip.
tr: 
    %(browser_name)s Zulip tarafından desteklenmiyor.

en: 
                            And hundreds more through
                            <a href="/integrations/doc/hubot">Hubot</a>,
                            <a href="/integrations/doc/zapier">Zapier</a>,
                            and
                            <a href="/integrations/doc/ifttt">IFTTT</a>.
tr: 
                            And 
                            <a href="/integrations/doc/hubot">Hubot</a>,
                            <a href="/integrations/doc/zapier">Zapier</a>,
                            ve
                            <a href="/integrations/doc/ifttt">IFTTT</a> aracılığıyla daha yüzlercesi.

en: 
                            The auto-update feature in this old version of
                            Zulip desktop app no longer works.
tr: 
        Bu Zulip masaüstü uygulaması versiyonundaki
        oto-güncelleme özelliği artık çalışmıyor.

en: 
                            You are trying to login using LDAP without creating an
                            organization first. Please use EmailAuthBackend to create
                            your organization and then try again.
tr: 
                            Bir organizasyon olusturmadan LDAP ile giriş yapmaya çalısiyorsunuz. Lütfen EmailAuthBackend ile organizasyonunuzu oluşturduktran sonra yeniden deneyin.

en: 
                            You are using old version of the Zulip desktop
                            app that is no longer supported.
tr: 
        Artık desteklenmeyen
        eski bir Zulip masaüstü uygulaması versiyonu kullanıyorsunuz.

en: 
                            You can also use the <a href="%(apps_page_link)s">Zulip desktop app</a>.
tr: 
    <a href="%(apps_page_link)s">Zulip masaüstü uygulamasını da</a> kullanabilirsiniz.

en: 
                            Zulip supports modern browsers like Firefox,
                            Chrome, and Edge.
tr: 
    Zulip, Firefox, Chrome ve Edge gibi
    modern tarayıcıları destekler.

en: 
                        The organization you are trying to join, %(deactivated_domain_name)s, has been deactivated.
                        Please contact <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> to reactivate
                        this group.
tr: 
                        Katılmaya çalıştığını organizasyon, %(deactivated_domain_name)s, devre dışı bırakılmış.
                        Yeniden faal hale getirilmesi için lütfen <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> adresine e-posta gönderin.

en: 
                        This installation of Zulip does not have a configured privacy policy.
                        Contact this <a href="mailto:%(support_email)s">server's administrator</a>
                        if you have any questions.
tr: 
                        Bu Zulip kurulumunda ayarlanmış bir gizlilik politikası bulunmuyor.
                        Her hangi bir sorunuz olması halinde lütfen <a href="mailto:%(support_email)s">sunucu yöneticisi</a>
                        ile temas kurunuz.

en: 
                        This installation of Zulip does not have a configured terms of service.
                        Contact this <a href="mailto:%(support_email)s">server's administrator</a>
                        if you have any questions.
tr: 
                        Bu Zulip kurulumunda ayarlanmış bir hizmet sözleşmesi bulunmuyor.
                        Herhangi bir sorunuz olması halinde lütfen <a href="mailto:%(support_email)s">sunucu yöneticisi </a>
                        ile temas kurunuz.

en: 
                        Zulip is open source, so you can <a href="%(production_install_url)s">install your own Zulip server</a> or create a new organization on
                        <a href="%(zulip_cloud_link)s">Zulip Cloud</a>
tr: 
                         Zulip açık kaynaktır. Yani <a href="%(production_install_url)s">kendi Zulip sunucunuzu kurabilir</a> ya da <a href="%(zulip_cloud_link)s">Zulip Cloud</a> üzerinden
                        yeni bir organizasyon oluşturabilirsiniz

en: 
                <h1>You&rsquo;re almost there.</h1>
                <p>We just need you to do one last thing.</p>
tr: 
    <h1>Nerdeyse bitirmek üzeresin</h1>
    <p>Son bir şey yapman gerekiyor </p>

en: 
                Complete the
                <a class="alert-link" href="#organization/organization-profile">
                    organization profile
                </a> to brand and explain the purpose of this Zulip organization.
tr: 
        Bu Zulip organizasyonunu marka ve amaç tanımı için
        <a class="alert-link" href="#organization/organization-profile">
        organizasyon profilini
        </a>tamamlayınız.

en: 
                End of results from your
                <a href="/help/search-for-messages#searching-shared-history"
                  target="_blank" rel="noopener noreferrer">history</a>.
                Consider <a class="search-shared-history" href="">searching all public streams</a>.
tr: 
                <a href="/help/search-for-messages#searching-shared-history"
                  target="_blank" rel="noopener noreferrer">Geçmişinizin</a>
                sonuna geldiniz.
                <a class="search-shared-history" href="">bütün genel kanalları aramayı</a> düşünün.

en: 
                Learn more about mentions <a href="/help/mention-a-user-or-group">
                here</a>.
tr: 
    Anmalar hakkında daha fazlası için <a href="/help/mention-a-user-or-group">
    tıklayınız </a>.

en: 
                Learn more about starring messages <a href="/help/star-a-message">
                here</a>.
tr: 
              İleti yıldızlama ile ilgili daha fazla bilgiyi <a href="/help/star-a-message">
                burada </a>bulabilirsiniz.

en: 
                Some older messages are unavailable.
                <a href="/plans/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Upgrade your organization</a>
                to access your full message history.
tr: 
    Bazı eski iletiler erişilemiyor
    bütün ileti geçmişine erişmek için
    <a href="/plans/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Organizyonunuzu yükseltin</a>

en: 
                That query would search for messages sent by
                <span class="operator_value">%(placeholder_email)s</span>
                to stream
                <span class="operator_value">%(placeholder_stream)s</span>
                containing the keyword
                <span class="operator_value">%(placeholder_keyword)s</span>.
tr: 
    Bu sorgunun içereceği iletiler
    <span class="operator_value">%(placeholder_email)s</span>
    tarafından gönderilmiş 
    <span class="operator_value">%(placeholder_stream)s</span>
    kanalına yazılmış
    <span class="operator_value">%(placeholder_keyword)s</span>
    kelimelerini içerir.

en: 
                To use one of these to login to Zulip, you must first
                <a href="https://github.com/settings/emails">verify it with GitHub.</a>
tr: 
    Bunlar ile Zulip'e giriş yapabilmek için, önce
    <a href="https://github.com/settings/emails">GitHub ile onaylayın.</a>

en: 
                Welcome back!  You have <span class="bankruptcy_unread_count">%(count)s</span> unread messages.  Do you want to mark them all as read?
                <span class="buttons">
                    <a class="alert-link accept-bankruptcy">Yes, please!</a>
                    &bull;
                    <a class="alert-link exit">No, I'll catch up.</a>
                </span>
tr: 
        Hoşgeldiniz! <span class="bankruptcy_unread_count">%(count)s</span> adet okunmamış mesajınız var. Hepsini okunmuş olarak işaretlemek ister misiniz?
        <span class="buttons">
            <a class="alert-link accept-bankruptcy">Evet Lütfen!</a>
             &bull;
             <a class="alert-link exit">Hayır, ben hallederim.</a>
              </span>

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                start a conversation with yourself</a>?
tr: 
    Neden <a href="#" class="empty_feed_compose_private">kendiniz ile </a>özel bir konuşma başlat mıyorsunuz?

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                start the conversation</a>?
tr: 
                Neden <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                görüşmeyi başlat mıyorsunuz</a>?

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_stream">
                start the conversation</a>?
tr: 
                Neden <a href="#" class="empty_feed_compose_stream">
                görüşmeyi başlat mıyorsunuz</a>?

en: 
                You are using an old version of the Zulip desktop app with known security bugs.
                <a class="alert-link" href="%(apps_page_link)s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">
                    Download the latest version.
                </a>
tr: 
                Güvenlik açığı olduğu bilinen eski bir Zulip masaüstü uygulamasını kullanıyorsunuz.
                <a class="alert-link" href="%(apps_page_link)s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">
                    En son sürümü indirin.
                </a>

en: 
                Your GitHub account also has unverified email addresses
                associated with it.
tr: 
    GitHub hesabınızda da onaylanmamış email
    bulunmaktadır.

en: 
            <h1 class="get-started">Select account</h1>
tr: 
    <h1 class="get-started">Hesap seç </h1>

en: 
            Marking all messages as read…
tr: 
    Tüm iletiler okundu olarak işaretleniyor...

en: 
            The email address you are trying to sign up with is not valid.
            Please sign up using a valid email address.
tr: 
            Kayıt olmak için kullandığınız e-posta adresi geçerli değil.
           Lütfen geçerli bir e-posta adresi ile kayıt olunuz.

en: 
            The organization you are trying to join, %(realm_name)s,
            only allows users with email addresses within the
            organization. Please sign up using appropriate email address.
tr: 
            Hesap açmaya çalıştığınız organizasyon, %(realm_name)s,
            yalnızca organizasyona ait E-posta adresleri ile kayıt olmaya izin vermektedir.
            Lütfen uygun bir E-posta adresi kullanınız.

en: 
        <p>This organization has been migrated to new hosting on zulip.com. We just need you to do one last thing.</p>
        <h3>Accept the Zulip Cloud terms of service</h3>
tr: 
        <p>Bu organizasyon zulip.com'da yeni bir sunucuya taşındı. Sizin sadece tek bir şey yapmanız gerekiyor.</p>
        <h3>Zulip Bulut kullanım sözleşmesini kabul edin</h3>

en: 
        Do not reply to this email. This Zulip server is not configured to accept incoming emails (<a href="%(url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">help</a>).
tr: 
    Bu emaile cevap vermeyin. Bu Zulip sunucusu gelen emailleri almak üzere ayarlanmamış (<a href="%(url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">yardım</a>).

en: 
        Do not reply to this email. This Zulip server is not configured to accept incoming emails (<a href="%(url)s">help</a>).
tr: 
    Bu emaile cevap vermeyin. Bu Zulip sunucusu gelen emailleri almak için ayarlanmadı (<a href="%(url)s">yardım</a>).

en: 
        This invitation expires in two days. If the invitation expires,
        you'll need to ask <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_name)s</a>
        for another one.
tr: 
    Bu davetiye iki gün içersinde sona eriyor,
    <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_name)s</a> başka bir tanesi için
    sormanız gerekebilir.

en: 
        This invitation expires in two days. If the invitation expires,
        you'll need to ask <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_name)s</a>
        for another one.
tr: 
    Bu davetiye iki gün içersinde sona eriyor. Eğer davet sona ererse,
    <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_name)s</a>başka bir tanesi için
    sormanız gerekebilir.

en: 
    Do not reply to this email. This Zulip server is not configured to accept
    incoming emails. Help:
tr: 
    Bu emaile cevap vermeyin. Bu Zulip sunucusu gelen emailleri almak için
    ayarlanmadı. Yardım:

en: 
    This email does not include message content because you have disabled message content appearing in email notifications.
    See %(alert_notif_url)s for more details.
tr: 
    Bu email mesaj iletisini içermez çünkü email bildirimlerinde mesaj iletileri özelliğini devre dışı bıraktınız.
    Daha fazla detay için %(alert_notif_url)s.

en: 
    This email does not include message content because your organization has disabled message content appearing in email notifications.
    See %(hide_content_url)s for more details.
tr: 
    Bu email mesaj iletisini içermez çünkü organizasyonunuz email bildirimlerinde mesaj iletileri özelliğini devre dışı bıraktı.
    Daha fazla detay için %(hide_content_url)s.

en: %(realm_name)s on Zulip: Your new account details
tr: Zulip'te bulunan %(realm_name)s: Yeni hesap detayların

en: %(realm_name)s on Zulip: Your new organization details
tr: Zulip'te bulunan %(realm_name)s: Yeni organizasyon detaylar

en: %(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s) wants you to join them on Zulip -- the team communication tool designed for productivity.
tr: %(referrer_full_name)s(%(referrer_email)s) senin Zulip'e bağlanmanı istiyor -- üretkenlik için dizayn edilmiş takım komünikasyon aracı.

en: %(referrer_full_name)s invited you to join %(referrer_realm_name)s
tr: %(referrer_full_name)s seni %(referrer_realm_name)s bağlanmana davet ediyor

en: '{email}' is no longer using Zulip.
tr: '{email}' Zulip'i artık kullanmıyor.

en: '{item}' cannot be blank.
tr: '{item}' boş geçilemez.

en: '{stream_name}' is a default stream and cannot be added to '{group_name}'
tr: '{stream_name}' varsayılan kanaldır ve buraya '{group_name}' eklenemez

en: '{value}' is not a valid choice for '{field_name}'.
tr: '{value}', '{field_name}' için uygun bir seçenek değil.

en: (you'll need these to sign in to the <a href="%(apps_page_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">mobile and desktop</a> apps)
tr: (<a href="%(apps_page_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">mobil ve masaüstü</a> uygulamalara giriş için bunlara ihtiyacınız var)

en: (you'll need these to sign in to the <a href="%(apps_page_link)s">mobile and desktop</a> apps)
tr: (<a href="%(apps_page_link)s">mobil ve masaüstü</a> uygulamalara giriş için bunlara ihtiyacınız var)

en: (you'll need these to sign in to the mobile and desktop apps (%(apps_page_link)s))
tr: (mobil ve masaüstü uygulamalara giriş için bunlara ihtiyacınız olacak (%(apps_page_link)s))

en: 15 day actives
tr: 15 günlük hareketler

en: <a href="%(getting_started_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Learn more</a> about Zulip, become a pro with a few <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">keyboard shortcuts</a>, or <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">dive right in</a>!
tr: Zulip hakkında <a href="%(getting_started_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">daha fazlasını öğren</a>, bir kaç <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">klavye kısayolu</a> ile profesyonel ol, veya <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">hemen başla </a>!

en: <a href="%(getting_started_link)s">Learn more</a> about Zulip, become a pro with a few <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s">keyboard shortcuts</a>, or <a href="%(realm_uri)s">dive right in</a>!
tr: Zulip hakkında <a href="%(getting_started_link)s">daha fazlasını öğren</a>, bir kaç <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s">klavye kısayolu</a> ile profesyonel ol, veya <a href="%(realm_uri)s">hemen başla </a>!

en: <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">Reply in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">manage email preferences</a>.
tr: <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">Zulip içinde cevapla</a>, veya <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">email ayarlarını yönet</a>.

en: <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">View or reply in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">manage email preferences</a>.
tr: <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">Zulip içinde göster</a>, veya <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">email ayarlarını yönet</a>.

en: <a href="%(narrow_url)s">Reply in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s">manage email preferences</a>.
tr: <a href="%(narrow_url)s">Zulip içinde yanıtla</a>, veya <a href="%(notif_url)s">email ayarlarını yönet</a>.

en: <a href="%(narrow_url)s">View or reply in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s">manage email preferences</a>.
tr: <a href="%(narrow_url)s">Zulip içinde göster</a>, veya <a href="%(notif_url)s">email ayarlarını yönet</a>.

en: <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s)</a> wants you to join them on Zulip — the team communication tool designed for productivity.
tr: <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_full_name)s(%(referrer_email)s)</a> sizinle Zulip üzerinden bağlanmak istiyor — üretkenlik için tasarlanmış takım iletişim aracı.

en: <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s)</a> wants you to join them on Zulip &mdash; the team communication tool designed for productivity.
tr: <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_full_name)s(%(referrer_email)s)</a> sizinle Zulip üzerinden bağlanmak istiyor &mdash; üretlenlik için tasarlanmış takım iletişim aracı.

en: <p>File not found.</p>
tr: <p>Dosya bulunmadı.</p>

en: <p>Invalid size.</p>
tr: <p>Geçersiz boyut.</p>

en: <p>Not a valid URL.</p>
tr: <p>Geçersiz URL </p>

en: <p>You are not authorized to view this file.</p>
tr: <p>Bu dosyayı görüntülemeye yetkili değilsiniz.</p>

en: <strong class="message">Unable to connect to
                Zulip.</strong>  Updates may be delayed.
tr: <strong class="message">Zulip'e bağlantı sağlanamadı.
                </strong>  Güncellemeler gecikebilir.

en: A custom emoji with this name already exists.
tr: Bu isimle bir özel emoji hali hazırda mevcut.

en: A field with that label already exists.
tr: Bu başlık zaten mevcut.

en: A full update of all the graphs happens once a day.<br/>The “Messages Sent Over Time” graph is updated once an hour.
tr: Tüm grafiklerin tam bir güncellemesi günde bir kere gerçekleşir.<br/> "Zamana Göre Gönderilen İletiler" grafiği saatte bir kere güncellenir.

en: API documentation
tr: API belgeleri

en: API usage exceeded rate limit
tr: API kullanım sınırı aşıldı

en: About Zulip
tr: Zulip hakkında

en: Academic research
tr: Akademik araştırma

en: Accept the new Terms of Service
tr: Yeni Kullanıcı Şartlarını kabul et

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: Account has been deactivated.
tr: Hesap devre dışı bırakıldı

en: Account is deactivated
tr: Hesap devre dışı bırakıldı

en: Account is not associated with this subdomain
tr: Hesap bu alt alanla ilişkilendirilmedi

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: Activate your Zulip account
tr: Zulip hesabını devreye al

en: Active users
tr: Faal kullanıcılar

en: Add another user...
tr: Bir kullanıcı daha ekle...

en: Add emoji
tr: Emoji ekle

en: Add one or more users
tr: Bir veya daha fazla kullanıcı ekle

en: Add streams
tr: Akış ekle

en: Add up to 10 comma-separated email addresses.
tr: Virgül ile ayrılmış en fazla 10 e-posta adresi ekleyin.

en: Add video call
tr: Görüntülü çağrı ekle

en: Administrators
tr: Yöneticiler

en: Aggregation
tr: Toplama

en: Alert words
tr: Uyarı kelimeleri

en: All
tr: Hepsi

en: All messages
tr: Tüm iletiler

en: All streams
tr: Tüm kanallar

en: All time
tr: Tüm zaman

en: Already has an account.
tr: Zaten bir hesabı var.

en: An error occurred while deleting the attachment. Please try again later.
tr: Ek silinirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

en: An event newer than {event_id} has already been pruned!
tr: {event_id} olayından daha yeni bir olay kesildi!

en: An unknown browser
tr: Bilinmeyen bir tarayıcı

en: Analytics are fully available 24 hours after organization creation.
tr: Organizasyon oluşturulduktan itibaren 24 saat süreyle analitikler tam olarak açıktır.

en: Analytics documentation
tr: Çözümleme belgeleri

en: Apps &amp; integrations
tr: Uygulamalar &amp; entegrasyonlar

en: Are you sure you want to delete this message?
tr: Bu iletiyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Argument "{}" is not valid JSON.
tr: "{}" argümanı geçerli bir JSON değil.

en: As a last resort, you can use a backup token:
tr: Son çare olarak yedekleme anahtarını kullanabilirsiniz:

en: Ask me later
tr: Bana daha sonra sor

en: At least one authentication method must be enabled.
tr: En az bir kimlik doğrulama yöntemi etkinleştirilmelidir.

en: At least one of the following arguments must be present: emoji_name, emoji_code
tr: Aşağıdaki argümanların en az biri gerekli: emoji_name, emoji_code

en: Attach files
tr: Dosya ekle

en: Auth key for this subdomain not found.
tr: Bu alt alan için kimlik doğrulama anahtarı bulunamadı.

en: Authentication methods
tr: Kimlik doğrulama yöntemleri

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Available on Zulip Standard. Upgrade to access.
tr: Zulip Standard için mevcut. Erişim için yükseltiniz.

en: Avatar changes are disabled in this organization.
tr: Bu organizasyonda avatar değişiklikleri devre dışı bırakılmıştır.

en: Bad JSON web token
tr: JSON web token hatalı

en: Bad event queue id: {queue_id}
tr: Hatalı olay sırası id: {queue_id}

en: Bad name or username
tr: Kötü ad veya kullanıcı adı

en: Bad value for '{var_name}': {bad_value}
tr:  '{var_name}' için kötü değer : {bad_value}

en: Best,
tr: Saygılarımızla,

en: Big Blue Button is not configured.
tr: Big Blue Button ayarları yapılmamış.

en: Big Blue Button server returned an unexpected error.
tr: Big Blue Button sunucusundan beklenmeyen bir hata alındı.

en: Billing
tr: Faturalandırma

en: Bots
tr: Botlar

en: CSRF Error: {reason}
tr: CSRF Hatası: {reason}

en: Can't create bots until FAKE_EMAIL_DOMAIN is correctly configured.
    Please contact your server administrator.
tr: FAKE_EMAIL_DOMAIN doğru ayarlanana kadar bot oluşturulamaz.
    Lütfen sistem yöneticisi ile iletişim kurunuz.

en: Can't decide between '{var_name1}' and '{var_name2}' arguments
tr: '{var_name1}' ve '{var_name2}' argümanları arasında karar verilemedi

en: Can't use both mobile_flow_otp and desktop_flow_otp together.
tr: Aynı anda mobile_flow_otp ve desktop_flow_otp kullanılamaz.

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel compose
tr: Yazmayı iptal et.

en: Cannot change message content while changing stream
tr: Kanal değiştirirken ileti içeriği değiştirilemez

en: Cannot deactivate the only organization owner
tr: Sadece organizasyon sahibi devredışı bırakabilir

en: Cannot deactivate the only {entity}.
tr: Tek {entity} devre dışı bırakılamaz

en: Cannot send to multiple streams
tr: Birden çok kanala gönderilemiyor

en: Catch up on a stream
tr: Bir kanalın tüm konularını yakalayın

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Center the view around message ID
tr: Görüntüyü message ID üzerine merkezle

en: Check out our <a href="%(getting_started_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">guide for admins</a>, become a Zulip pro with a few <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">keyboard shortcuts</a>, or <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">dive right in</a>!
tr: <a href="%(getting_started_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">yöneticiler için rehber</a>e gözat, bir kaç <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">klavye kısayolu</a>ile Zulip profesyoneli ol, veya <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">hemen başla</a>!

en: Check out our <a href="%(getting_started_link)s">guide for admins</a>, become a Zulip pro with a few <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s">keyboard shortcuts</a>, or <a href="%(realm_uri)s">dive right in</a>!
tr: <a href="%(getting_started_link)s">yöneticiler için rehber</a>e gözat, bir kaç <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s">klavye kısayolu</a>ile Zulip profesyoneli ol, veya <a href="%(realm_uri)s">hemen başla</a>!

en: Check out our guide (%(getting_started_link)s) for admins, become a Zulip pro with a few keyboard shortcuts (%(keyboard_shortcuts_link)s), or dive right in to %(realm_uri)s!
tr: (%(getting_started_link)s) yöneticiler için rehbere gözat, bir kaç klavye kısayoluile (%(keyboard_shortcuts_link)s) Zulip profesyoneli ol, veya hemen başla %(realm_uri)s!

en: Check your email for a confirmation link.
tr: E-postanızda bir onay bağlantısı olup olmadığını kontrol edin.

en: Check your email in a few minutes to finish the process.
tr: Bir kaç dakika içersinde işlemi sonlandırmak için emailini kontrol et.

en: Check your email so we can get started.
tr: Başlamak için e-posta kutunuzu kontrol edin.

en: Cheers,
tr: Alkış,

en: Click anywhere on a message to reply.
tr: Cevap vermek için ileti üzerinde herhangi bir yere tıklayın.

en: Click here to log in to Zulip and catch up.
tr: Buraya tıklayarak Zulip'e giriş yap ve yakala.

en: Click here to log in to Zulip and catch up: %(organization_uri)s.
tr: Buraya tıklayarak Zulip'e giriş yap ve yakala: %(organization_uri)s.

en: Click here to start a new conversation. Pick a topic (2-3 words is best), and give it a go!
tr: Yeni bir görüşme başlatmak için buraya tıklayın. Bir konu seçin (En iyisi 2-3 kelimedir), ve bir deneyin!

en: Click the button below to complete registration.
tr: Aşağıdaki linke tıklayarak kayıt işlemini tamamlayınız.

en: Click the button below to reactivate your organization.
tr: Aşağıdaki butona tıklayarak organizasyonu yeniden devreye sok.

en: Click the button below to reset your password.
tr: Aşağıdaki butona tıklayarak şifrenizi sıfırlayınız.

en: Click the link below to complete registration.
tr: Aşağıdaki linke tıklayarak kaydı tamamla.

en: Click the link below to reactivate your organization.
tr: Aşağıdaki linke tıklayarak organizasyonu yeniden aktif duruma getir.

en: Click the link below to reset your password.
tr: Aşağıda ki linke tıklayarak şifreni sıfırla

en: Client did not pass any new values.
tr: Alıcı herhangi yeni bir değer göndermedi

en: Close
tr: Kapat

en: Collapse/show selected message
tr: Seçili iletileri daralt/göster

en: Communication
tr: İletişim

en: Community chat
tr: Topluluk sohbeti

en: Complete registration
tr: Kayıt işlemini tamamla

en: Compose
tr: Yaz

en: Compose a reply @-mentioning author
tr: Yazarın ismini @-anan bir yanıt oluşturun

en: Compose your message here
tr: İletinizi buraya giriniz

en: Compose your message here...
tr: İletinizi buraya yazınız...

en: Composing messages
tr: İleti oluşturma

en: Confirm email change
tr: E-posta değişikliğini onayla

en: Confirm password
tr: Parolayı teyid et

en: Congratulations on your first reply!
tr: İlk cevabın için tebrikler!

en: Consecutive '.' are not allowed.
tr: Ardışık '.' kullanılamaz.

en: Contact support
tr: Desteğe ulaş

en: Contact us any time at %(support_email)s if you run into trouble, have any feedback, or just want to chat!
tr: Eğer bir sorun ile karşılaşır, geri bildirim yapmak ister veya sadece sohbet için bizimle %(support_email)süzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz!

en: Contact us any time at %(support_email)s if you run into trouble,have any feedback, or just want to chat!
tr: Eğer bir sorun ile karşılaşır, geri bildirim yapmak ister veya sadece sohbet için bizimle %(support_email)süzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz!

en: Contact us any time at <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a> if you run into trouble, have any feedback, or just want to chat!
tr: Eğer sorun yaşarsanız, geri bildirim yapmak ister veya sadece konuşmak isterseniz bize <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a> ile herhangi bir zamanda ulaşabilirsiniz!

en: Contact us any time at <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> if you run into trouble, have any feedback, or just want to chat!
tr: Eğer bir sorun ile karşılaşır, geri bildirim yapmak ister veya sadece sohbet için bizimle <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz!

en: Content can't be empty
tr: İçerik boş olamaz

en: Continue to registration
tr: Kayıt işlemine devam et

en: Continuous integration
tr: Sürekli entegrasyon

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy this login token and return to your Zulip app to finish logging in:
tr: Bu giriş anahtarını kopyalayın ve Zulip uygulamanıza geri dönerek giriş işlemini tamamlayın:

en: Could not allocate event queue
tr: Olay sırası atanamadı

en: Could not decode image; did you upload an image file?
tr: Resim dosyası açılamadı; resim dosyası mı yükledin?

en: Could not find Kerberos credential
tr: Kerberos kimlik bilgisi bulunamadı

en: Create a new Zulip organization
tr: Yeni bir Zulip organizasyonu oluştur

en: Create a new organization.
tr: Yeni bir organizasyon oluştur.

en: Create new stream
tr: Yeni kanal oluştur

en: Create organization
tr: Organizasyon oluştur

en: Create your own!
tr: Kendinizinkini oluşturun!

en: Cumulative
tr: Birikim

en: Custom emoji
tr: Özel emoji

en: Custom external account must define url pattern
tr: Özel dış hesap URL kalıbı belirlemelidir

en: Custom integrations
tr: Özel entegrasyonlar

en: Custom profile fields
tr: Özel profil alanları

en: Customer support
tr: Müşteri desteği

en: Customize your account and notifications on your [Settings page]({settings_url})
tr: [Ayarlar sayfasından])({settings_url}) hesabınızı ve bildirimlerinizi kişiselleştirin

en: Cycle between stream narrows
tr: Kanal odaklamaları arasında geçiş yap

en: Daily
tr: Günlük

en: Daily actives
tr: Günlük hareketler

en: Data exports
tr: Veri dışa aktarımı

en: Data is out of order.
tr: Veri sırası doğru değil

en: Date picker
tr: Tarih seçicisi

en: Deactivated organization
tr: Devre dışı organizasyon

en: Deactivated users
tr: Devre dışı kullanıcılar

en: Dear former administrators of %(realm_name)s,
tr: Sayın %(realm_name)s eski yöneticileri,

en: Default custom field cannot be updated.
tr: Varsayılan özel alan güncellenemez.

en: Default stream group '{group_name}' already exists
tr: Varsayılan '{group_name}' kanal grubu mevcut

en: Default stream group '{}' already exists
tr: Varsayılan '{}' kanal gurubu mevcut

en: Default stream group name '{}' contains NULL (0x00) characters.
tr: Varsayılan '{}' kanal gurup ismi NULL (0x00) karakterler içeriyor.

en: Default stream group name too long (limit: {} characters)
tr: Varsayılan kanal gurup ismi çok uzun (limit: {} karakter)

en: Default stream group with id '{}' does not exist.
tr: '{}' idsi ile varsayılan kanal gurup yok.

en: Default streams
tr: Varsayılan kanallar

en: Delete message
tr: İleti sil

en: Delete selected draft
tr: Seçili taslağı sil

en: Deployment
tr: Sunucuya kurulum

en: Deprecation notice
tr: Son verme bilgilendirmesi

en: Desktop & mobile apps
tr: Masa üstü & mobil uygulamalar

en: Desktop &amp; mobile apps
tr: Masaüstü &amp; mobil uygulamalar

en: Detailed keyboard shortcuts documentation
tr: Detaylı klavye kısayol tuşları belgeleri

en: Detailed search operators documentation
tr: Detaylı arama operatörleri dökümantasyonu

en: Dev environment not enabled.
tr: Geliştirme ortamı desteği açılmamış

en: Device: %(device_browser)s on %(device_os)s.
tr: Cihaz %(device_browser)s : %(device_os)s

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Display settings
tr: Görüntü ayarları

en: Disposable email addresses are not allowed in this organization
tr: Bu organizasyonda tek kullanımlık E-posta adreslerinin kullanımına izin verilmemektedir

en: Domain can only have letters, numbers, '.' and '-'s.
tr: Alan adlarında sadece harfler, rakamlar, "." ve "-" bulunabilir.

en: Domain can't be empty.
tr: Alan boş olamaz.

en: Domain cannot start or end with a dot (.)
tr: Alanlar nokta ile başlayamaz ve bitemez.

en: Domain is too long
tr: Alan adı çok uzun

en: Domain must have at least one dot (.)
tr: Alan içinde en az bir nokta (.) olmalıdır.

en: Don&rsquo;t import settings
tr: Ayarları içeri aktarma

en: Don't have an account yet? You need to be invited to join this organization.
tr: Hesabınız yok mu? Bu organizasyona girmek için davet edilmelisiniz.

en: Don't know your organization URL?
tr: Organizasyon URL'ni bilmiyor musun?

en: Download
tr: İndir

en: Download our [Desktop and mobile apps]({apps_url})
tr: [Masaüstü ve mobil uygulamaları]({apps_url}) indirin

en: Download the latest release.
tr: Son sürümü indir.

en: Drafts
tr: Taslak

en: Edit selected draft
tr: Seçili taslağı düzenle

en: Edit selected message
tr: Seçili iletiyi düzenle

en: Edit your last message
tr: Son iletinizi düzenleyin

en: Education
tr: Eğitim

en: Effect
tr: Efekt

en: Email
tr: E-posta

en: Email '{email}' not allowed in this organization
tr: '{email}' epostası bu organizasyona giremez

en: Email '{}' already in use
tr: '{}' emaili kullanılıyor

en: Email address changes are disabled in this organization.
tr: Bu organizasyonda e-posta adresi değişiklikleri devre dışı bırakıldı.

en: Email addresses
tr: E-posta adresleri

en: Email addresses containing + are not allowed in this organization.
tr: + işareti içeren email adreslerine bu organizasyonda izin verilmemektedir.

en: Email addresses containing + are not allowed.
tr: + işareti içeren email adreslerine izin verilmemektedir.

en: Email changed!
tr: E-posta değişti!

en: Email or username
tr: E-posta veya kullanıcı adı

en: Email settings updated
tr: E-posta ayarları güncellendi

en: Email: <a href="mailto:%(user_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(user_email)s</a>
tr: E-posta: <a href="mailto:%(user_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(user_email)s</a>

en: Email: <a href="mailto:%(user_email)s">%(user_email)s</a>
tr: E-posta: <a href="mailto:%(user_email)s">%(user_email)s</a>

en: Emails (one on each line or comma-separated)
tr: E-posta adresleri (her satırda bir tane veya virgül ile ayrılarak)

en: Embedded bots are not enabled.
tr: Gömülü botlar etkin değil.

en: Emoji '{}' does not exist
tr: '{}' emojisi yok

en: Emoji name is missing
tr: Emoji adı eksik

en: Empty or invalid length token
tr: Boş veya geçersiz uzunluk belirteci

en: Enable notifications
tr: Bildirimleri etkinleştir

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enter
tr: Giriş

en: Enter your LDAP/Active Directory password.
tr: LDAP/Active Directory şifreni gir.

en: Enter your email address
tr: E-posta adresinizi girin

en: Enter your organization's Zulip URL:
tr: Organizasyonuna ait Zulip URL'sini gir:

en: Error authenticating to the Big Blue Button server.
tr: Big Blue Button sunucusuna bağlantıda kimlik denetleme hatası oluştu.

en: Error connecting to the Big Blue Button server.
tr: Big Blue Button sunucusuna bağlantıda hata oluştu.

en: Error: channels_map_to_topics parameter other than 0 or 1
tr: Hata: channels_map_to_topics parametresi 0 veya 1'den farklı

en: Event (hackathons, conferences, etc.)
tr: Etkinlik (hackatonlar, konferanslar vs)

en: Event {event_id} was not in this queue
tr: {event_id} olayı bu sırada değildi

en: Every message has a topic. Topics keep conversations easy to follow, and make it easy to reply to conversations that start while you are offline.
tr: Her iletinin bir konusu vardır. Konular görüşmelerin kolay takip edilmesini ve çevrim dışı olduğunuzda başlamış görüşmelere kolay yanıt vermenizi sağlar.

en: Everyone
tr: Herkes

en: Example of a topic that is too long
tr: Çok uzun olan bir konudan örnek

en: Examples of short topics
tr: Kısa konulardan örnekler

en: Exceeded rate limit.
tr: Kullanım sınırı aşıldı.

en: Exclude messages with topic <span class="operator_value">topic</span>
tr: <span class="operator_value">konu</span>konulu iletileri dışında bırak

en: Exit search
tr: Aramadan çıkış

en: Expected exactly one stream
tr: Sadece bir kanal bekleniyor

en: Export already deleted
tr: Dışa aktarım zaten silinmiş

en: External account
tr: Dış hesap

en: Failed to change owner, bots can't own other bots
tr: Bot sahibi değiştirme başarısız oldu. Botlar diğer botların sahibi olamaz.

en: Failed to change owner, no such user
tr: Bot sahibi değiştirme başarısız oldu. Böyle bir kullanıcı bulunmuyor

en: Failed to change owner, user is deactivated
tr: Bot sahibi değiştirmekte hata meydana geldi. Kullanıcı devre dışı

en: Failed to create Zoom call
tr: Bir Zoom görüşmesi oluşturulamadı

en: Features
tr: Özellikler

en: Feel free to continue using this space to practice your new messaging skills. Or, try clicking on some of the stream names to your left!
tr: Yeni mesajlaşma kabiliyetlerinizi çalışmak için bu alanı kullanmaktan çekinmeyin. Yada, sol taraftaki kanal isimlerinden birine tıklayın!

en: Field id {id} not found.
tr: Field id {id} bulunamadı.

en: Field must have at least one choice.
tr: Alan en az bir seçenek içermelidir.

en: Filter by category
tr: Kategorilere göre süz

en: Filter not found
tr: Süzgeç bulunamadı

en: Filter streams
tr: Kanalları süz

en: Filter users
tr: Kullanıcıları süz

en: Financial
tr: Finansal

en: Find account
tr: Hesap bul

en: Find accounts
tr: Hesapları bul

en: Find your Zulip accounts
tr: Zulip hesaplarını bul

en: Find your organization.
tr: Organizasyonunu bul.

en: Finish
tr: Bitir

en: Finish desktop login
tr: Masaüstü girişini bitir

en: First message
tr: İlk ileti

en: Flag not editable: '{}'
tr: Etiket düzenlenemez: '{}'

en: Forgot your password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: Formatting
tr: Biçemleme

en: Full name
tr: Tam isim

en: Full name or 名前
tr: Tam ad or 名前

en: GOOGLE_CLIENT_ID is not configured
tr: GOOGLE_CLIENT_ID ayarlanmamış

en: Generate invite link
tr: Davet linki oluştur

en: Go to Settings to configure your notifications and display settings.
tr: Bildirim ve ekran ayarlarınız için lütfen Ayarlar'a gidiniz.

en: Go to Zulip
tr: Zulip'e git

en: Good topics: design mockup, Bug 345, acme burgers
tr: İyi konular: dizayn taslakları, Hata 345, acme hamburgerleri

en: Got it
tr: Anlaşıldı

en: Grant Zulip the Kerberos tickets needed to run your Zephyr mirror via Webathena
tr: Grat Zulip the Kerberos Biletlerini Webatena ile Zephyr'ınızı çalıştırmak için gerekli

en: Group PMs with %(huddle_display_name)s
tr: %(huddle_display_name)s ile olan grup iletileri

en: Group private messages
tr: Grup özel iletileri

en: Guest users
tr: Misafir kullanıcı

en: Guest users cannot edit custom emoji.
tr: Misafir kullanıcılar özel emojileri düzenleyemez.

en: Guests
tr: Misafirler

en: HR
tr: İK

en: Hello, and welcome to Zulip!
tr: Merhaba, ve Zulip'e hoşgeldin!

en: Help &amp; community
tr: Yardım &amp; topluluk

en: Help center
tr: Yardım merkezi

en: Here are some tips to get you started:
tr: Başlamınız için bazı önergeler:

en: Hi %(user_name)s,
tr: Merhaba %(user_name)s,

en: Hi again,
tr: Tekrar merhaba,

en: Hi there! It looks like you tried to unsubscribe from something, but we don't
    recognize the URL.
tr: Merhaba! Bir şeyin aboneliğinden çıkmış görünüyorsunuz fakat URL'yi tanıyamadık.

en: Hi there! Thank you for your interest in Zulip.
tr: Merhaba! Zulip'e olan ilginiz için teşekkürler.

en: Hi there,
tr: Merhaba,

en: Hi,
tr: Merhaba,

en: Hide recent topics
tr: Son konuları gizle

en: History
tr: Tarihçe

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Humans
tr: İnsanlar

en: I agree to the <a href="%(root_domain_uri)s/terms" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Terms of Service</a>.
tr: <a href="%(root_domain_uri)s/terms" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Kullanım Şartlarını</a> kabul ediyorum.

en: I wanted to share one last thing with you: a few tips about topics, since mastering topics is a key part of being a Zulip power user.
tr: Senin son birşey daha paylaşmak istedim: konular hakkında bir kaç ipucu, çünkü konularda ustalaşmak gerçek bir Zulip kullanıcısı olmanın anahtarıdır.

en: IP address: %(device_ip)s
tr: IP Adresi: %(device_ip)s

en: If the request was in error, you can take no action and this link will expire in 24 hours.
tr: Eğer bu istek bir hata ise, bir şey yapmanıza gerek yok. Bu link 24 saat içersinde devre dışı kalacaktır.

en: If this message does not go away, please wait a couple seconds and <a id="reload-lnk">reload</a> the page.
tr: Bu bildirim yok olmazsa bir kaç saniye bekleyin ve sayfayı <a id="reload-lnk">yeniden yükleyin</a>.

en: If this was you, great! There's nothing else you need to do.
tr: Eğer bu siz idiyseniz harika! Başka birşey yapmanıza gerek yok.

en: If you did not request this change, please contact us immediately at <%(support_email)s>.
tr: Eğer bu isteği siz gerçekleştirmediyseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz 
    <%(support_email)s>.

en: If you did not request this change, please contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.
tr: Eğer bu isteği siz gerçekleştirmediyseniz lütfen bizimle iletişim kurunuz. <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.

en: If you did not request this change, please contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.
tr: Eğer bu isteği siz gerçekleştirmediyseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.

en: If you do not recognize this activity, you can safely ignore this email.
tr: Eğer bu eylemi hatırlamıyorsanız, bu emaili güvenle göz ardı edebilirsiniz.

en: If you do not recognize this login, or think your account may have been compromised, please <a href="%(realm_uri)s/accounts/password/reset/" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">reset your password</a> or contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.
tr: Bu kullanıcı adını tanımadıysanız, veya hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız, lütfen <a href="%(realm_uri)s/accounts/password/reset/" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">şifrenizi yenileyin</a> veya bizimle hemen <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>adresinden temasa geçin.

en: If you do not recognize this login, or think your account may have been compromised, please <a href="%(realm_uri)s/accounts/password/reset/">reset your password</a> or contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.
tr:  Bul kullanıcı adını tanımadıysanız, veya hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğinden şüpheleniyorsanız, lütfen <a href="%(realm_uri)s/accounts/password/reset/">şifrenizi yenileyin</a>veya bizimle hemen <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>adresinden temasa geçin.

en: If you do not recognize this login, or think your account may have been compromised, please reset your password at %(realm_uri)s/accounts/password/reset/ or contact us immediately at %(support_email)s.
tr: Eğer bu girişi hatırlamıyorsanız yada hesabınız ele geçirilmiş olacağını düşünüyorsanız lütfen %(realm_uri)s/accounts/passowrd/reset/  yada bizimle hemen iletişime geçiniz %(support_email)s .

en: If you have trouble logging in, please contact Zulip support by replying to this email.
tr: Eğer giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız, lütfen bu emaile cevap vererek Zulip desteği ile iletişim kurunuz.

en: If you're not into keyboards, that's okay too; clicking anywhere on this message will also do the trick!
tr: Eğer klavye size göre değilse, hiç sorun değil; bu ileti üstünde herhangi bir yere tıklatmakta iş görür!

en: Image file upload failed.
tr: Resim dosyası yüklenemedi.

en: Image size exceeds limit.
tr: Resim boyutu limiti aşmaktadır.

en: Import settings from existing Zulip account
tr: Var olan Zulip hesabından ayarları içeri aktar

en: Incoming webhooks
tr: Gelen webhooks

en: Incorrect token.
tr: Geçersiz anahtar.

en: Initiate a search
tr: Bir arama başlat

en: Insert new line
tr: Yeni satır ekle

en: Insufficient permission
tr: Yetersiz izin

en: Integration frameworks
tr: Entegrasyon çerçeveleri

en: Integrations
tr: Entegrasyonlar

en: Interactive bots
tr: İnteraktif botlar

en: Internal server error
tr: Dahili sunucu hatası

en: Invalid 'op' value (should be start or stop)
tr: Geçersiz 'op' değeri (start veya stop olmalı)

en: Invalid API key
tr: Geçersiz API anahtarı

en: Invalid APNS token
tr: Geçersiz APNS token

en: Invalid GCM option to bouncer: priority {!r}
tr: Geçersiz GCM seçenekleri: öncelik {!r}

en: Invalid GCM options to bouncer: {}
tr: Geçersiz GCM seçenekleri: {}

en: Invalid Kerberos cache
tr: Geçersiz Kerberos belleği

en: Invalid OTP
tr: Geçersiz OTP

en: Invalid URL format string.
tr: Geçersiz URL formatı

en: Invalid Zoom access token
tr: Geçersiz Zoom giriş tokeni

en: Invalid Zoom credentials
tr: Geçersiz Zoom kimlik bilgisi

en: Invalid Zoom session identifier
tr: Geçersiz Zoom oturum bilgisi

en: Invalid address.
tr: Geçersiz adres.

en: Invalid anchor
tr: Geçersiz öbek

en: Invalid attachment
tr: Geçersiz ek.

en: Invalid authorization header for basic auth
tr: Basic auth için geçersiz doğrulama başlığı

en: Invalid bot type
tr: Geçersiz bot türü

en: Invalid characters in emoji name
tr: Emoji adında geçersiz karakterler

en: Invalid characters in name!
tr: İsim'de geçersiz karakterler bulunuyor!

en: Invalid configuration data!
tr: Geçersiz ayar verisi!

en: Invalid custom emoji name.
tr: Geçersiz özel emoji ismi.

en: Invalid custom emoji.
tr: Geçersiz özel emoji.

en: Invalid data export ID
tr: Geçersiz veri dışa aktarım ID'si

en: Invalid data type for recipients
tr: Alıcılar için geçersiz veri tipi

en: Invalid data type for stream
tr: Kanal için geçersiz veri tipi

en: Invalid data.
tr: Geçersiz veri.

en: Invalid default stream group name '{}'
tr: Geçersiz varsayılan kanal group ismi '{}'

en: Invalid default stream group {}
tr: Geçersiz varsayılan kanal gurubu {}

en: Invalid default_language
tr: Geçersiz default_language

en: Invalid domain: {}
tr: Geçersiz alan: {}

en: Invalid email
tr: Geçersiz E-posta

en: Invalid email '{}'
tr: Geçersiz eposta '{}'

en: Invalid embedded bot name.
tr: Geçersiz gömülü bot adı.

en: Invalid emoji code.
tr: Geçersiz emoji kodu

en: Invalid emoji name.
tr: Geçersiz emoji ismi

en: Invalid emoji type.
tr: Geçersiz emoji türü.

en: Invalid external account type
tr: Geçersiz dış hesap tipi

en: Invalid field type.
tr: Geçersiz alan türü.

en: Invalid filename
tr: Geçersiz dosya adı

en: Invalid filter pattern.  Valid characters are %s.
tr: Geçersiz filtre şablonu. Geçerli karakterler: %s.

en: Invalid flag: '{}'
tr: Geçersiz etiket: '{}'

en: Invalid format!
tr: Geçersiz format!

en: Invalid integration '{}'.
tr: Geçersiz integrasyon '{}'.

en: Invalid interface type
tr: Geçersiz arayüz türü

en: Invalid json for submessage
tr: Bilgi mesajı için geçersiz JSON

en: Invalid language '{}'
tr: Geçersiz dil '{}'

en: Invalid markdown include statement: {include_statement}
tr: Geçersiz markdown dahil etme sorgusu: {include_statement}

en: Invalid message type
tr: Geçersiz ileti türu

en: Invalid message(s)
tr: Geçersiz ileti(ler)

en: Invalid mirrored message
tr: Geçersiz kopyalanmış ileti

en: Invalid narrow operator: {desc}
tr: Geçersiz odaklama operatörü: {desc}

en: Invalid notification sound '{}'
tr: Geçersiz bildirim sesi '{}'

en: Invalid or expired login session.
tr: Geçersiz veya süresi dolmuş giriş oturumu

en: Invalid order mapping.
tr: Geçersiz sıralama

en: Invalid organization
tr: Geçersiz organizasyon

en: Invalid payload
tr: Geçersiz istek

en: Invalid propagate_mode without topic edit
tr: Konu düzenlemesi olmayan geçersiz propagate_mode

en: Invalid property {}
tr: Geçersiz özellik {}

en: Invalid status: {}
tr: Geçersiz durum: {}

en: Invalid stream id
tr: Geçersiz kanal kimliği

en: Invalid stream id {}. No invites were sent.
tr: Geçersiz kanal id {}. Herhangi bir davetiye gönderilmedi.

en: Invalid stream name '{}'
tr: Geçersiz kanal ismi '{}'

en: Invalid subdomain
tr: Geçersiz alt alan adı

en: Invalid subdomain for push notifications bouncer
tr: Push bildirimleri bouncer'ı için geçersiz alt alan.

en: Invalid time format
tr: Geçersiz zaman formatı

en: Invalid token
tr: Geçersiz anahtar

en: Invalid token type
tr: Geçersiz jeton (token) türü

en: Invalid type parameter
tr: Geçersiz tür parametresi

en: Invalid user ID {}
tr: Geçersiz kullanıcı kimliği {}

en: Invalid user ID: %d
tr: Geçersiz kullanıcı kimliği: %d

en: Invalid user ID: {}
tr: Geçersiz kullanıcı ID: {}

en: Invalid user group
tr: Geçersiz kullanıcı grubu

en: Invalid value for "op". Specify one of "add" or "remove".
tr:  "op" için seçilen değer geçersiz. Lütfen "add" veya "remove" değerlerinden birini seçiniz.

en: Invalid video_chat_provider {}
tr: Geçersiz video_chat_provider {}

en: Invalid {var_name}
tr: Geçersiz {var_name}

en: Invalid {} value {} ({})
tr: Geçersiz {} değer {} ({})

en: Invitations
tr: Davetler

en: Invite
tr: Davet et

en: Invite more users
tr: Daha fazla kullanıcı davet et

en: Invite users
tr: Kullanıcı davet et

en: Invite users to Zulip
tr: Kullanıcıları Zulip'e davet et

en: Inviting...
tr: Davet ediyor...

en: Invoices with more than {} licenses can't be processed from this page. To complete the upgrade, please contact {}.
tr: {} daha fazla lisansa sahip faturalar bu sayfadan işlenemez. Bu yükseltmeyi tamamlamak için lütfen {} ile iletişime geçiniz.

en: Just in case, take a look at your Spam folder.
tr: Her ihtimale karşı, istenmeyen e-posta klasörüne bakın.

en: Keyboard shortcuts
tr: Klavye kısa yolları

en: Label cannot be blank.
tr: Başlık boş geçilemez.

en: Last message
tr: Son ileti

en: Last month
tr: Geçen ay

en: Last update
tr: Son güncelleme

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: Last year
tr: Geçen sene

en: Learn more (%(getting_started_link)s) about Zulip, become a pro with a few keyboard shortcuts (%(keyboard_shortcuts_link)s), or dive right in to %(realm_uri)s!
tr: Zulip hakkında daha fazlasını öğren(%(getting_started_link)s), bir kaç klavye kısayolu (%(keyboard_shortcuts_link)s) ile profesyonel ol, veya hemen başla %(realm_uri)s!

en: License management
tr: Lisans anlaşması

en: Link with Webathena
tr: Webathena ile bağlantı kur

en: List of options
tr: Seçenekler listesi

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Log in
tr: Giriş

en: Log in now
tr: Şimdi giriş yap

en: Log in to Zulip
tr: Zulip'e giriş yap

en: Log in to your organization
tr: Organizasyonuna giriş yap

en: Log in with %(identity_provider)s
tr: %(identity_provider)s ile giriş yap

en: Log in with another account
tr: Başka bir hesap ile giriş yapın

en: Log out
tr: Çıkış yap

en: Login
tr: Giriş

en: Long text
tr: Uzun metin

en: Malformed API key
tr: Hatalı API anahtarı

en: Malformed JSON
tr: Hatalı biçimlendirilmiş JSON

en: Malformed JSON input
tr: Hatalı biçimlendirilmiş JSON girişi

en: Malformed URL pattern.
tr: Bozuk URL kalıbı.

en: Manage email preferences
tr: Email ayarlarını yönet

en: Manage email preferences:
tr: Email ayarlarını yönet:

en: Manage email preferences:
tr: Email tercihlerini yönet:

en: Manage organization
tr: Organizasyon yönet

en: Manage streams
tr: Kanalları yönet

en: Manual
tr: Manuel

en: Marketing
tr: Pazarlama

en: Me
tr: Ben

en: Members
tr: Üyeler

en: Mentions
tr: Anmalar

en: Menu
tr: Menü

en: Menus
tr: Menüler

en: Message actions
tr: İleti eylemleri

en: Message already deleted
tr: İleti zaten silinmiş

en: Message edit history
tr: İleti düzenleme tarihçesi

en: Message edit history is disabled in this organization
tr: Bu organizasyonda ileti değiştirme tarihçesi tutulmuyor

en: Message formatting
tr: İleti biçemleme

en: Message from Slack
tr: Slack'ten bir ileti

en: Message must have recipients
tr: İletinin alıcıları olmalıdı

en: Message must have recipients!
tr: İleti alıcı içermelidir!

en: Message must not be empty
tr: İleti boş olmamalıdır

en: Message must not contain null bytes
tr: İleti null byte içermemelidir

en: Messages
tr: İletiler

en: Messages read over time
tr: Zaman içinde okunan mesajlar

en: Messages sent by client
tr: İstemci türüne göre gönderilen iletiler

en: Messages sent by recipient type
tr: Alıcı türüne göre gönderilen iletiler

en: Messages sent over time
tr: Zaman içinde gönderilen iletiler

en: Messages sent to a stream are seen by everyone subscribed to that stream. Try clicking on one of the stream links below.
tr: Bir kanala gönderilen iletiler o kanalın tüm aboneleri tarafından görülür. Aşağıdaki kanal bağlantılarından birini tıklamayı deneyin.

en: Mirroring not allowed with recipient user IDs
tr: Aynalama, alıcı kullanıcı kimlikleri ile izin verilmemektedir

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Missing 'anchor' argument.
tr: Eksik 'anchor' argümanı

en: Missing 'last_event_id' argument
tr: 'last_event_id' argümanı eksik

en: Missing 'queue_id' argument
tr: 'queue_id' argümanı eksik

en: Missing '{var_name}' argument
tr: Eksik '{var_name}' argümanı

en: Missing authorization header for basic auth
tr: Basit doğrulama için geçersiz doğrulama başlığı

en: Missing configuration parameters: {}
tr: Eksik konfigürasyon parametreleri: {}

en: Missing deliver_at in a request for delayed message delivery
tr: Geciktirmeli ileti teslimi işleminde deliver_at eksik

en: Missing id_token parameter
tr: id_token parametresi eksik

en: Missing key {} in JSON
tr: {} anahtarı JSON'da eksik

en: Missing parameter: 'to' (recipient)
tr: Eksik parametre: 'to' (alıcı)

en: Missing sender
tr: Eksik gönderici

en: Missing stream
tr: Kanal eksik

en: Missing the HTTP event header '{header}'
tr: HTTP olay başlığı '{header}' eksik

en: Missing topic
tr: Konu eksik

en: Monitoring tools
tr: Gözleme araçları

en: Most control
tr: En kontrollü

en: Most convenient
tr: En uygun

en: Must be a billing administrator or an organization administrator
tr: Faturalandırma veya organizasyon yöneticisi olmak zorunda

en: Must be an organization administrator
tr: Organizasyon yöneticisi olmalı

en: Must be an organization administrator or emoji author
tr: Organizasyon yöneticisi veya emoji tasarımcısı olmalı

en: Must be an organization owner
tr: Organizasyon sahibi olmalı

en: Must be an server administrator
tr: Sunucu yöneticisi olmak zorunda

en: Must be invited as an valid type of user
tr: Geçerli bir kullanıcı tipi ile davet edilmek zorunda

en: Must validate with valid Zulip server API key
tr: Geçerli Zulip sunucusu API anahtarı ile doğrulama yapmalısınız

en: Muted topics
tr: Susturulmuş konular

en: Name is already in use!
tr: Bu isim zaten var!

en: Name too long!
tr: İsim çok uzun!

en: Name too short!
tr: İsim çok kısa!

en: Narrow to all private messages
tr: Tüm şahsi iletilere odakla

en: Narrow to all unmuted messages
tr: Sesi kısılmamış tüm iletilere odakla

en: Narrow to current compose box recipient
tr: Güncel ileti alıcılarına daralt

en: Narrow to group private messages with
tr: Grup kişisel iletilerine odakla

en: Narrow to just message ID
tr: Sadece ileti ID'sine odakla.

en: Narrow to messages containing images.
tr: Resim barındıran iletilere odakla.

en: Narrow to messages containing links.
tr: Bağlantı barındıran iletilere odakla.

en: Narrow to messages containing uploads.
tr: Yükleme barındıran iletilere odakla.

en: Narrow to messages on stream
tr: Kanaldaki iletilere odakla

en: Narrow to messages sent by
tr: Gönderene göre odakla

en: Narrow to messages sent by you.
tr: Sizin tarafınızdan gönderilen iletilere odakla.

en: Narrow to messages that mention you.
tr: Sizi anan iletilere odaklanın.

en: Narrow to messages with alert words.
tr: Uyarı kelimeleri bulunana iletilere odakla.

en: Narrow to messages with topic
tr: Konulu ilerilere odakla

en: Narrow to next unread private message
tr: Sonraki okunmamış özel iletiye odaklan

en: Narrow to next unread topic
tr: Bir sonraki okunmamış konuya odakla

en: Narrow to private messages with
tr: Kişi ile kişisel iletilere odakla

en: Narrow to private messages.
tr: Kişisel iletilere odakla.

en: Narrow to starred messages.
tr: Yıldızı iletilere odakla.

en: Narrow to stream
tr: Akışa daralt

en: Narrow to topic or PM conversation
tr: Konuya veya özel mesaja daralt

en: Narrow to unread messages.
tr: Okunmamış iletilere odakla.

en: Narrowing
tr: Odaklama

en: Navigation
tr: Navigasyon

en: Need to get your group started on Zulip?
tr: Zulip grubunu oluşturmak mı istiyorsun?

en: Never ask on this computer
tr: Bu bilgisayarda hiç sorma

en: New login from %(device_browser)s on %(device_os)s
tr: Cihaz %(device_browser)s : %(device_os)s tarafından yeni giriş

en: New members cannot send to this stream.
tr: Yeni üyeler bu kanala gönderemez.

en: New message
tr: Yeni ileti

en: New missed messages
tr: Yeni okunmamış iletiler

en: New organization
tr: Yeni organizasyon

en: New organization creation disabled
tr: Yeni organizasyon oluşturulması devre dışı bırakıldı.

en: New password
tr: Yeni parola

en: New password confirmation
tr: Yeni şifre onayı

en: New password is too weak!
tr: Yeni şifre zayıf!

en: New private message
tr: Yeni özel ileti

en: New stream message
tr: Yeni kanal iletisi

en: New streams
tr: Yeni kanallar

en: New topic
tr: Yeni konu

en: Next
tr: Sonraki

en: Next message
tr: Sonraki ileti

en: Next unread private message
tr: Sonraki okunmamış özel ileti

en: Next unread topic
tr: Sonraki okunmamış konu

en: No JSON web token passed in request
tr: İstekte JSON web belirteci yoktu

en: No analytics data available. Please contact your server administrator.
tr: Çözümleme verisi bulunmamaktadır. Lütfen sunucu yöneticinizle temasa geçiniz.

en: No entry found for domain {domain}.
tr: {domain} alanı için hiç kayıt bulunamadı.

en: No new data supplied
tr: Verilen yeni veri yok

en: No payment method on file
tr: Ödeme yöntemi bulunamadı

en: No presence data for {email}
tr: {email} için herhangi bir data yok.

en: No search results
tr: Arama sonucu yok

en: No such bot
tr: Böyle bot yok

en: No such command: {}
tr: Böyle bir komut yok: {}

en: No such invitation
tr: Böyle bir davetiye yok

en: No such topic '{}'
tr: Böyle bir konu yok '{}'

en: No such user
tr: Böyle bir kullanıcı yok

en: Non-Profit
tr: Kar amacı gütmeyen

en: Normal users
tr: Normal kullanıcılar

en: Not allowed for guest users
tr: Misafir kullanıcılara izin verilmemektedir

en: Not authorized to send to stream '{}'
tr: '{}' kanalına ileti yollama yetkisi yok.

en: Not logged in: API authentication or user session required
tr: Oturum açık değil: API kimlik doğrulaması veya kullanıcı oturumu gerekli

en: Not recommended: "What do people think of this new design mockup?", "I'm looking at Bug 345", "Is Acme Burgers open for lunch?"
tr: Tavsiye edilmeyen: "Yeni dizayn taslağı hakkında ne düşünüyorsunuz?", "Hata 345 e bakıyorum", "Öğle yemeğinde acme hamburgerlerinden var mı?"

en: Not subscribed to stream id {}
tr: {} kanal idsine abone olunamadı

en: Nothing to change
tr: Değiştirilecek bir şey yok

en: Nothing to do. Specify at least one of "add" or "delete".
tr: Gerçekleştirilecek bir eylem yok. Lütfen "ekle" veya "sil" işlemlerinden en az birini seçiniz.

en: Nothing's been sent here yet!
tr: Buraya henüz hiç bir şey gönderilmemiş!

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: One last thing: using topics like a pro
tr: Son bir şey daha: konuları bir profesyonel gibi kullan

en: One of your administrators requested reactivation of the previously deactivated Zulip organization hosted at %(realm_uri)s.
tr: Yöneticilerinden biri daha önce devre dışı bırakılmış Zulip organizasyonu %(realm_uri)siçin yeniden aktif etme isteği gönderdi.

en: One or more email addresses...
tr: Bir veya daha fazla e-posta adresi...

en: One or more of these users do not exist!
tr: Bir veya daha fazla kullanıcı bulunamadı!

en: Only administrators can modify other users' subscriptions.
tr: Sadece yöneticiler üyelerin aboneliklerini değiştirebilir.

en: Only group members and organization administrators can administer this group.
tr: Bu grubu yalnızca grup üyeleri ve organizasyon yöneticileri yönetebilir.

en: Only organization administrators can edit these settings.
tr: Bu ayarları sadece organizasyon yöneticileri değiştirebilir.

en: Only organization administrators can send to this stream.
tr: Bu kanala sadece organizasyon yöneticileri gönderebilir.

en: Only organization owners can edit these settings.
tr: Sadece organizasyon sahipleri bu ayarları düzenleyebilir.

en: Open
tr: Aç

en: Open Zulip to see the spoiler content
tr: Zulip'i açarak verileri önceden izleyin

en: Open message menu
tr: İleti menüsünü aç

en: Open reactions menu
tr: Tepkiler menüsünü aç

en: Open source
tr: Açık kaynaklı

en: Operator {} not supported.
tr: {} operatörü desteklenmiyor.

en: Or, alternatively, use one of your backup phones:
tr: yada alternatif olarak yedekleme telefonlarınızdan birini kullanınız:

en: Or, continue in your browser.
tr: yada, tarayıcı içinden devam edin.

en: Organization URL
tr: Organizasyon URL'si

en: Organization URL:
tr: Organizasyon URL:

en: Organization administrators
tr: Organizasyon yöneticileri

en: Organization description is too long.
tr: Organizasyon tanımı çok uzun.

en: Organization does not exist
tr: Organizasyon mevcut değil

en: Organization name
tr: Organizasyon adı

en: Organization name is too long.
tr: Organizasyon adı çok uzun.

en: Organization owners
tr: Organizasyon sahipleri

en: Organization permissions
tr: Organizasyon izinleri

en: Organization profile
tr: Organizasyon profili

en: Organization settings
tr: Organizasyon ayarları

en: Organization: %(organization_url)s
tr: Organizasyon: %(organization_url)s

en: Organization: %(organization_url)s Time: %(login_time)s Email: %(user_email)s
tr: Organizasyon: %(organization_url)s Zaman: %(login_time)s Email: %(user_email)s

en: Organization: <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(realm_uri)s</a>
tr: Organizasyon: <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(realm_uri)s</a>

en: Organization: <a href="%(realm_uri)s">%(realm_uri)s</a>
tr: Organizasyon: <a href="%(realm_uri)s">%(realm_uri)s</a>

en: Other
tr: Diğer

en: Outside your domain.
tr: Sizin alanınız dışında.

en: Over %(integrations_count_display)s native integrations.
tr: %(integrations_count_display)s 'den fazla dahili entegrasyon

en: Owners
tr: Sahipler

en: PMs with %(sender_str)s
tr: %(sender_str)s ile Özel Mesajlar

en: PS: Check us out on Twitter (@zulip), star us on GitHub (https://github.com/zulip/zulip), or chat with us live on the Zulip community server (https://chat.zulip.org)!
tr: Not: Bizi Twitter(@zulip) üzerinden takip edin, GitHub (https://github.com/zulip/zulip) yıldız verin, veya Zulip topluluğu sunucusu (https://chat.zulip.org) üzerinden bizimle sohbet edin!

en: PS: Follow us on <a href="https://twitter.com/zulip" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Twitter</a>, star us on <a href="https://github.com/zulip/zulip" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">GitHub</a>, or chat with us live on the <a href="https://chat.zulip.org" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Zulip community server</a>!
tr: Not: Bizi <a href="https://twitter.com/zulip" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Twitter</a>üzerinden takip edin, <a href="https://github.com/zulip/zulip" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">GitHub</a> yıldız verin, veya <a href="https://chat.zulip.org" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Zulip topluluğu sunucusu</a>üzerinden bizimle sohbet edin!

en: PS: Follow us on <a href="https://twitter.com/zulip">Twitter</a>, star us on <a href="https://github.com/zulip/zulip">GitHub</a>, or chat with us live on the <a href="https://chat.zulip.org">Zulip community server</a>!
tr: Not: Bizi <a href="https://twitter.com/zulip">Twitter</a>üzerinden takip edin, <a href="https://github.com/zulip/zulip">GitHub</a> yıldız verin, veya <a href="https://chat.zulip.org">Zulip topluluğu sunucusu</a>üzerinden bizimle sohbet edin!

en: Password
tr: Şifre

en: Password auth is disabled in your team.
tr: Takımınızdaki şifre yetkilendirmesi devre dışı.

en: Password reset request for %(realm_name)s
tr: %(realm_name)s için şifre sıfırlama talebi

en: Password reset sent!
tr: Password sıfırlama gönderildi!

en: Password strength
tr: Parola kuvveti

en: Paste token here
tr: Anahtarı buraya yapıştırın

en: Pay annually
tr: Yıllık ödeme

en: Pay monthly
tr: Aylık ödeme

en: Payment schedule
tr: Ödeme planı

en: Person picker
tr: Kişi seçicisi

en: Plans &amp; pricing
tr: Planlar &amp; fiyatlar

en: Plans and pricing
tr: Plan ve fiyatladırmalar

en: Please <a href="%(login_url)s">log in</a> with your new password.
tr: Lütfen yeni parolanızla <a href="%(login_url)s">giriş yapın</a>.

en: Please choose one: 'stream' or 'stream_id'.
tr: Lütfen birini seçiniz: 'stream' veya 'stream_id'.

en: Please double-check that you have the full URL and try again, or <a href="mailto:%(support_email)s?Subject=Unsubscribe%%20me%%2C%%20please!&Body=Hi%%20there!%%0A%%0AI%%20clicked%%20this%%20unsubscribe%%20link%%20in%%20a%%20Zulip%%20e-mail%%2C%%20but%%20it%%20took%%20me%%20to%%20an%%20error%%20page%%3A%%0A%%0A_____________%%0A%%0APlease%%20unsubscribe%%20me.%%0A%%0AThanks%%2C%%0A_____________%%0A">email us</a> and we'll get this squared away!
tr: Lütfen tam URL'yi girdiğinizi kontrol ederek yeniden deneyiniz, veya bize <a href="mailto:%(support_email)s?Subject=Unsubscribe%%20me%%2C%%20please!&Body=Hi%%20there!%%0A%%0AI%%20clicked%%20this%%20unsubscribe%%20link%%20in%%20a%%20Zulip%%20e-mail%%2C%%20but%%20it%%20took%%20me%%20to%%20an%%20error%%20page%%3A%%0A%%0A_____________%%0A%%0APlease%%20unsubscribe%%20me.%%0A%%0AThanks%%2C%%0A_____________%%0A">e-posta gönderin</a> ve biz yardımcı olalım!

en: Please enter at most 10 emails.
tr: Lütfen en fazla 10 E-posta adresi giriniz.

en: Please fill out all fields.
tr: Lütfen tüm alanları doldurun.

en: Please request a manual export from {email}.
tr: Lütfen {email} emailinden manuel bir dışarı aktarım isteyin.

en: Please request an invite for {email} from the organization administrator.
tr: Lütfen organizasyon yöneticinizden {email} için bir davetiye isteyiniz.

en: Please supply 'stream'.
tr: Lütfen 'stream' giriniz.

en: Please use your real email address.
tr: Lütfen gercek e-posta adresinizi kullanın.

en: Practice sending a few messages by replying to this conversation.
tr: Bu konuşmaya cevap vererek bir kaç ileti atmayı deneyin.

en: Presence is not supported for bot users.
tr: Bot kullanıcılar için bağlantı durumu bilgisi desteklenmiyor

en: Press Enter to send
tr: Göndermek için Enter'a basın

en: Preview
tr: Önizle

en: Previous message
tr: Önceki ileti

en: Privacy policy
tr: Gizlilik politikası

en: Private messages
tr: Özel iletiler

en: Private messages are disabled in this organization.
tr: Bu organizasyonda özel mesajlar devredışı bırakılmıştır.

en: Private streams
tr: Özel kanallar

en: Private streams are only visible to stream members.
tr: Özel kanallar sadece üyeleri tarafından görülebilinir.

en: Pro tip: You can use 't' to view recent topics.
tr: Pro İpucu: Yakın zamandaki konuları 't' ile görebilirsiniz.

en: Productivity
tr: Üretkenlik

en: Project management
tr: Proje yönetimi

en: Public streams
tr: Açık kanallar

en: Push notifications bouncer error: {}
tr: Push bildirimleri bouncer hatası: {}

en: Quote and reply to message
tr: İleti alıntılayarak yanıtla

en: React to selected message with
tr: Seçili iletiye tepki verme şekli

en: Reaction already exists.
tr: Tepki halihazırda mevcut.

en: Reaction doesn't exist.
tr: Tepki mevcut değil.

en: Reactivate organization
tr: Organizasyonu yeniden devreye sok

en: Reactivate your Zulip organization
tr: Zulip organizasyonunu yeniden aktive et

en: Recent topics
tr: Yakın zamandaki konular

en: Recent topics (beta)
tr: Yakın zamandaki konular {beta}

en: Recipient lists may contain emails or user IDs, but not both.
tr: Alıcılar listesi email veya kullanıcı ID içerebilir ama ikisi birden olamaz.

en: Reminder: Join %(referrer_name)s at %(referrer_realm_name)s
tr: Hatırlatıcı: %(referrer_name)s'a %(referrer_realm_name)s üzerinden bağlan

en: Reminders can only be set for streams.
tr: Sadece kanallar için hatırlatıcı eklenebilir.

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Reply in Zulip:
tr: Zulip içinden yanıtla:

en: Reply to a message
tr: Bir iletiyi yanıtla

en: Reply to author
tr: Yazarı yanıtla

en: Reply to message
tr: İletiyi yanıtla

en: Reply to this email directly, <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">view it in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">manage email preferences</a>.
tr: Bu emaile direk olarak cevap verin, <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">Zulip içinde göster</a>, veya <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">email ayarlarını yönet</a>.

en: Reply to this email directly, <a href="%(narrow_url)s">view it in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s">manage email preferences</a>.
tr: Bu emaile direk cevap verin, <a href="%(narrow_url)s">Zulip içinde göster</a>, veya <a href="%(notif_url)s">email ayarlarını yönet</a>.

en: Reply to this email directly, or view it in Zulip:
tr: Bu emaile direk olarak cevap verin, veya Zulip içinden bakın:

en: Reserved for system bots.
tr: Sistem botları için ayrıldı.

en: Reset password
tr: Parola sıfırla

en: Reset your password
tr: Parolanızı sıfırlayın

en: Reset your password.
tr: Parolanızı sıfırlayın

en: Retrying soon...
tr: Yakıda yeniden deniyor...

en: STREAMS
tr: KANALLAR

en: Saved as draft
tr: Taslak olarak kaydet

en: Scroll down
tr: Aşağı kaydır

en: Scroll through streams
tr: Kanallar arasında kaydırma yap

en: Scroll up
tr: Yukarı kaydır

en: Search
tr: Ara

en: Search all public streams in the organization.
tr: Organizasyon içinde tüm açık kanallarda arama yap

en: Search for <span class="operator_value"> keyword </span> in the topic or message content
tr: <span class="operator_value"> keyword </span> ifadesini konu veya ileti içeriğinde ara.

en: Search integrations
tr: Arama entegrasyonları

en: Search operators
tr: Operatör arama

en: Search people
tr: Kişi ara

en: Search streams
tr: Kanalları ara

en: See how to configure email.
tr: E-posta ayarlamayı öğrenin.

en: See plans and pricing
tr: Planları ve fiyatlandırmaları gör

en: Send
tr: Gönder

en: Send message
tr: İleti gönder

en: Send reset link
tr: Sıfırlama linki gönder

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Short text
tr: Kısa metin

en: Shorter is better than longer.
tr: Kısa olması uzun olmasından iyidir.

en: Show images in thread
tr: Başlık altındaki resimleri göster

en: Show keyboard shortcuts
tr: Klavye kısa yollarını göster

en: Show message sender's profile
tr: İleti göndericisinin profilini göster

en: Show more
tr: Daha fazla göster

en: Sign up
tr: Kayıt ol

en: Sign up for Zulip
tr: Zulip'e kayıt olun

en: Sign up now
tr: Şimdi kayıt ol

en: Sign up with %(identity_provider)s
tr: %(identity_provider)s ile kayıt oluştur

en: Signups enabled
tr: Kaydolmalar etkin

en: Some emails did not validate, so we didn't send any invitations.
tr: E-postaların bazıları doğrulanamadığından bu kisilere davetiye gönderilemedi. Geri kalan herkesin davetiyesi gönderildi!

en: Some of those addresses are already using Zulip, so we didn't send them an invitation. We did send invitations to everyone else!
tr: Bu adreslerden bazıları zaten Zülip'i kullanıyor, bu yüzden onlara bir davet göndermedik. Diğer herkese davetiye gönderildi!

en: Somebody (possibly you) requested a new password for the Zulip account %(email)s on %(realm_uri)s.
tr: Birileri (büyük ihtimalle siz) %(realm_uri)s üzerinde bulunan %(email)s Zulip hesabı için yeni bir şifre talep etti.

en: Something went wrong. Please contact {email}.
tr: Bazı şeyler yanlış gitti. Lütfen {email} ile iletişime geçiniz

en: Something went wrong. Please reload the page.
tr: Birşeyler yanlış gitti. Lütfen sayfayı yeniden yükleyiniz.

en: Something went wrong. Please wait a few seconds and try again.
tr: Birşeyler yanlış gitti. Lütfen birkaç saniye sonra bekleyin ve yeniden deneyiniz.

en: Sorry, the link you provided is invalid or has already been used.
tr: Bu e-posta adresini zaten kaydetmişsiniz. Lutfen aşağıdan giriş yapın.

en: Sponsorship request (%(organization_type)s) for %(string_id)s
tr: %(string_id)siçin sponsorluk isteği (%(organization_type)s)

en: Star selected message
tr: Seçili iletiyi yıldızla

en: Starred messages
tr: Yıldızlı iletiler

en: Start time is later than end time. Start: {start}, End: {end}
tr: Başlangıç zamanı bitiş zamanında sonra. Başlangıç: {start}, Bitiş: {end}

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Still no email? We can <a href="#" id="resend_email_link">resend it</a>.
tr: Hala e-posta almadınız mı? <a href="#" id="resend_email_link">Yeniden gönderebiliriz</a>.

en: Stream
tr: Kanal

en: Stream '{stream_name}' is already present in default stream group '{group_name}'
tr: '{stream_name}' kanal varsayılan '{group_name}' kanal gurubunda var

en: Stream '{stream_name}' is not present in default stream group '{group_name}'
tr: '{stream_name}'  kanalı varsayılan '{group_name}' kanal grubunda yok.

en: Stream '{stream}' does not exist
tr: '{stream}' akışı  mevcut değil

en: Stream already has that name!
tr: Kanal halihazırda bu isme sahip!

en: Stream created by {user_name}.
tr: {user_name} tarafından oluşturulan kanallar.

en: Stream does not exist with id: {}. No invites were sent.
tr: {} Kimlik numaralı kanal bulunmamaktadır. Davetler gönderilmedi.

en: Stream list
tr: Kanal listesi

en: Stream name '{}' contains NULL (0x00) characters.
tr: '{}' kanal ismi NULL (0x00) karakterler içeriyor.

en: Stream name '{}' is already taken.
tr: '{}' kanal ismi alınmış.

en: Stream name too long (limit: {} characters).
tr: Kanal ismi çok uzun (limit {} karakter).

en: Stream topics in Zulip
tr: Zulip kanal konuları

en: Stream with ID '{stream_id}' does not exist
tr: '{stream_id}' kimlik numaralı kanal bulunmamaktadır

en: Stream(s) ({}) do not exist
tr: Kanal(lar) ({}) mevcut değil.

en: Streams in Slack
tr: Slack kanalları

en: Streams in Zulip
tr: Zulip kanalları

en: Streams must be public
tr: Kanal açık olmalıdır

en: Streams settings
tr: Kanal ayarları

en: Streams they should join
tr: Katılmaları gereken kanallar

en: Subdomain can only have lowercase letters, numbers, and '-'s.
tr: Alt alan adında sadece küçük harfler, rakamlar ve '-' işaretleri kullanılabilir.

en: Subdomain cannot start or end with a '-'.
tr: Alt alan adının başında ve sonunda '-' bulunamaz.

en: Subdomain needs to have length 3 or greater.
tr: Alt alan adı 3 veya daha fazla karakterden oluşmalıdır.

en: Subdomain required
tr: Alt alan gerekli

en: Subdomain unavailable. Please choose a different one.
tr: Alt alan adı müsait değil. Lüfen başka bir tane seçiniz.

en: Subdomains cannot start or end with a '-'.
tr: Alt alan adları '-' ile başlayamaz.

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Subscribe to/unsubscribe from selected stream
tr: Seçili kanala üye ol / üyelikten çık

en: Subscribe, add, or configure streams
tr: Kanallara abone ol, ekle veya yapılandır

en: Subscriber data is not available for this stream
tr: Bu kanal için abone bilgisi mevcut değil

en: Support
tr: Destek

en: Swimming fish
tr: Yüzen balık

en: Switch between tabs
tr: Sekmeler arasında geçiş yap

en: Take it for a spin now.
tr: Şimdi bir dene.

en: Take it for a spin now:
tr: Şimdi bir dene:

en: Team
tr: Takım

en: Team Zulip
tr: Zulip Takımı

en: Terms of Service
tr: Hizmet koşulları

en: Thanks for signing up!
tr: Kayıt olduğunuz için teşekkürler!

en: Thanks for using Zulip!
tr: Zulip kullandığınız için teşekkür ederiz!

en: Thanks,
tr: Teşekkürler,

en: The '{event_type}' event isn't currently supported by the {webhook_name} webhook
tr: '{event_type}' , henüz {webhook_name} webhook tarafından desteklenmemektedir.

en: The Tuesday night catering topic in Slack
tr: Slack'teki salı gecesi akşam yemeği konusu

en: The Tuesday night catering topic in Zulip
tr: Zulipteki salı gecesi akşam yemeği konusu

en: The Tuesday night catering topic in Zulip - compose box
tr: Zulipteki salı gecesi akşam yemeği konusu - mesaj yazma kutusu

en: The address you'll use to log in to your organization.
tr: Organizasyonunuza giriş yapmak için kullanacağınız adres.

en: The basics
tr: Temel konular

en: The best chat for working groups and communities.
tr: Çalışan grup ve topluluklar için en iyi sohbet uygulaması.

en: The best chat for workplaces.
tr: Çalışma alanları için en iyi sohbet uygulaması.

en: The domain {domain} is already a part of your organization.
tr: {domain} alanı zaten sizin organizasyonunuzun bir parçası.

en: The email address associated with your account is %(email)s.
tr: Hesabınız ile ilişkili email adresi %(email)s.

en: The email associated with your Zulip account was recently changed to %(new_email)s. If you did not request this change, please contact us immediately at <%(support_email)s>.
tr: Bu email Zulip hesabına ilişkili mailinin %(new_email)sdeğişikliğine bildirisidir. Eğer bunu siz talep etmediyseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz <%(support_email)s>.

en: The email associated with your Zulip account was recently changed to <a href="%(new_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(new_email)s</a>. If you did not request this change, please contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.
tr: Bu email Zulip hesabına ilişkili mailinin <a href="%(new_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(new_email)s</a>değişikliğine bildirisidir. Eğer bunu siz talep etmediyseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.

en: The email associated with your Zulip account was recently changed to <a href="%(new_email)s">%(new_email)s</a>. If you did not request this change, please contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.
tr: Bu email Zulip hesabına ilişkili mailinin <a href="%(new_email)s">%(new_email)s</a>değişikliğine bildirisidir. Eğer bunu siz talep etmediyseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.

en: The most important shortcut is `r` to reply.
tr: En önemli kısayol cevaplamak için `r` dir.

en: The organization creation link has expired or is not valid.
tr: Kuruluş oluşturma bağlantısı sona erdi veya geçerli değil.

en: The organization reactivation link has expired or is not valid.
tr: Organizasyon yeniden aktif etme bağlantısı sona erdi veya geçerli değil.

en: The organization you are trying to join using {email} does not exist.
tr: {email} ile katılmak istediğiniz organizasyon mevcut değil.

en: The organization you are trying to join,
            %(realm_name)s, does not allow signups using disposable email
            addresses. Please sign up using a real email address.
tr: Hesap açmaya çalıştığınız organizasyon,
            %(realm_name)s, tek kullanımlık E-posta adresleriyle kayıt olmaya izin vermemektedir.
            Lütfen gerçek bir E-posta adresi kullanınız.

en: The organization you are trying to join,
            %(realm_name)s, does not allow signups using emails
            that contains +. Please sign up using appropriate email address.
tr: Hesap açmaya çalıştığınız organizasyon,
            %(realm_name)s, içerisinde '+' içeren e-posta adresleriyle kayıt olmaya izin vermemektedir.
            Lütfen gerçek bir E-posta adresi kullanınız.

en: The owner permission cannot be removed from the only organization owner.
tr: Yönetici yetkisi sunucudaki tek yöneticiden alınamaz.

en: The registration link has expired or is not valid.
tr: Bu üye linki geçerliliği dolmuş veya geçerli değil.

en: The time limit for deleting this message has passed
tr: Bu iletiyi silmek için belirlenen zaman limiti geçmiştir

en: The time limit for editing this message has passed
tr: İleti düzenleme için belirlenen zaman limiti geçmiştir.

en: There is no Zulip organization hosted at this subdomain.
tr: Bu alt alanda bir organizasyon bulunmamaktadır.

en: There is no member '{}' in this user group
tr: bu kullanıcı gurubunda '{}' diye biri yok

en: There should be a leading slash in the zcommand.
tr: zcommand sonunda '/' olmalı

en: This API is not available to incoming webhook bots.
tr: Bu API gelen webhook botlarına müsait değildir.

en: This action requires administrative rights
tr: Bu eylem için yönetici yetkisi gerekiyor

en: This custom emoji has been deactivated.
tr: Bu özel emoji devre dışıdır.

en: This default stream group is already named '{}'
tr: Bu varsayılan kanal gurup zaten isimlendirildi '{}'

en: This email does not include message content because you have disabled <a class="content_disabled_help_link" href="%(alert_notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">message content appearing in email notifications</a>.
tr: Bu email iletisini içermez çünkü <a class="content_disabled_help_link" href="%(alert_notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline"> email bildirimlerinde mesaj iletileri</a> özelliğini devre dışı bıraktınız.

en: This email does not include message content because you have disabled <a class="content_disabled_help_link" href="%(alert_notif_url)s">message content appearing in email notifications</a>.
tr: Bu email mesaj iletisini içermez çünkü  <a class="content_disabled_help_link" href="%(alert_notif_url)s">email bildirimlerinde mesaj iletileri</a> özelliğini devre dışı bıraktınız.

en: This email does not include message content because your organization has disabled <a class="content_disabled_help_link" href="%(help_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">message content appearing in email notifications</a>.
tr: Bu email mesaj iletisini içermez çünkü organizasyonunuz <a class="content_disabled_help_link" href="%(help_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">email bildirimlerinde mesaj iletileri</a> özelliğini devre dışı bırakmıştır.

en: This email does not include message content because your organization has disabled <a class="content_disabled_help_link" href="%(help_url)s">message content appearing in email notifications</a>.
tr: Bu email mesaj iletisini içermez çünkü organizasyonunuz <a class="content_disabled_help_link" href="%(help_url)s">email bildirimlerinde mesaj iletileri</a> özelliğini devre dışı bırakmıştır.

en: This endpoint does not accept bot requests.
tr: Bu endpoint bot istemlerini kabul etmiyor.

en: This endpoint requires HTTP basic authentication.
tr: Bu endpoint için HTTP basic authentication gerekiyor.

en: This invitation expires in two days. If the invitation expires, you'll need to ask %(referrer_name)s for another one.
tr: Bu davetiye iki gün içersinde sona eriyor. Eğer davetiye sona ererse, %(referrer_name)s'a başka bir tanesi için sorman gerekir.

en: This is a friendly reminder that %(referrer_name)s (%(referrer_email)s) wants you to join them on Zulip -- the team communication tool designed for productivity.
tr: %(referrer_name)s(%(referrer_email)s) senin Zulip'e bağlanmanı istiyor -- üretkenlik için dizayn edilmiş takım komünikasyon aracı.

en: This is a friendly reminder that <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_name)s (%(referrer_email)s)</a> wants you to join them on Zulip — the team communication tool designed for productivity.
tr: Bu <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_name)s(%(referrer_email)s)</a> sizinle Zulip üzerinden bağlanmak istediğini arkadaşça hatırlatan bir anımsatıcıdır — üretkenlik için tasarlanmış takım iletişim aracı.

en: This is a friendly reminder that <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_name)s (%(referrer_email)s)</a> wants you to join them on Zulip &mdash; the team communication tool designed for productivity.
tr: Bu <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_name)s(%(referrer_email)s)</a> sizinle Zulip üzerinden bağlanmak istediğini arkadaşça hatırlatan bir anımsatıcıdır &mdash; üretkenlik için tasarlanmış takım iletişim aracı.

en: This is a message on stream #**{default_notification_stream_name}** with the topic `swimming turtles`.
tr: Bu ileti #**{default_notification_stream_name}** kanalındaki `yüzen kaplumbağalar` konuya aittir.

en: This is a message on stream #**{default_notification_stream_name}** with the topic `topic demonstration`.
tr: Bu ileti #**{default_notification_stream_name}** kanalındaki `konu gösterimi` konuya aittir.

en: This is a private message from me, Welcome Bot.
tr: Bu benden, Karşılayıcı Bot, özel bir iletidir.

en: This is a private stream
tr: Bu özel bir kanaldır

en: This is a private stream, as indicated by the lock icon next to the stream name.
tr: Bu bir özel kanaldır, kanal isminin yanında ki kilit işaretinden de anlaşılacağı üzere.

en: This is the last reminder you'll receive for this invitation.
tr: Bu davet için son hatırlatıcıdır.

en: This is used for mobile applications and other tools that require a password.
tr: Bu, mobil uygulamalar ve bir şifre gerektiren diğer araçlar için kullanılır.

en: This organization has been deactivated
tr: Bu organizasyon devre dışıdır

en: This organization has been deactivated.
tr: Bu organizasyon devre dışıdır.

en: This server does not allow members of the public to create new organizations.
tr: Bu sunucu, halkın yeni organizasyonlar oluşturmasına izin vermiyor.

en: This stream does not exist or is private.
tr: Kanal mevcut değil veya özel.

en: This topic was moved by {user} to {new_location}
tr: Bu konu {user} kullanıcısı tarafından {new_location} yerine taşındı

en: This topic was moved here from {old_location} by {user}
tr: Bu konu {user} kullanıcısı tarafından {old_location} yerinden taşındı

en: This user does not exist!
tr: Bu kullanıcı mevcut değil!

en: This user is not registered.
tr: Bu kullanıcı kayıtlı değil.

en: Time must be in the future.
tr: Zaman gelecekte olmalıdır.

en: Time: %(login_time)s
tr: Zaman: %(login_time)s

en: To
tr: Alıcı

en: To add syntax highlighting to a multi-line code block,
                              add the language's <b>first</b> <a target="_blank" rel="noopener noreferrer" href="https://pygments.org/docs/lexers/">Pygments short name</a>
                              after the first set of back-ticks.
                              You can also make a code block by indenting each line with 4 spaces.
tr: Çoklu kod bloğuna syntax higlighting eklemek için
                         ilk backtick dizisinden sonra
                         dilin <b>ilk</b> <a target="_blank" rel="noopener noreferrer" href="https://pygments.org/docs/lexers/">Pygments kısa ismini</a> ekleyin.
                         Satır başlarına 4 boşluk koyarak da kod blokları oluşturabilirsiniz.

en: To get started, click the button below.
tr: Başlamak için aşağıda ki butona basınız

en: To get started, click the link below.
tr: Başlamak için aşağıda ki linke tıklat.

en: To manage this stream, go to [Stream settings]({stream_settings_url}) and click on `{initial_private_stream_name}`.
tr: [Kanal ayarları]({stream_settings_url}) sayfasından `{initial_private_stream_name}` tıklayarak bu kanalı yönetebilirsiniz.

en: To undo this change or review your other subscription settings, please visit your <a href="%(realm_uri)s/#settings/notifications">Zulip Settings page</a>.
tr: Bu değişikliği geri almak veya diğer üyelik ayarlarına erişmek için lütfen <a href="%(realm_uri)s/#settings/notifications">Zulip Ayarlar sayfası</a>'nı ziyaret ediniz.

en: Toggle the gear menu
tr: Dişli menüsünü açıp kapa

en: Toggle topic mute
tr: Konuyu sessize almayı açıp kapa

en: Token
tr: Anahtar

en: Token accepted.  Logging you in…
tr: Anahtar kabul edildi. Giriş yapılıyor...

en: Token does not exist
tr: Jeton (token) bulunamadı

en: Too many messages requested (maximum {}).
tr: Çok fazla ileti istendi (maksimum {}).

en: Topic
tr: Konu

en: Topic already muted
tr: Konu halihazırda sessize alınmış

en: Topic can't be empty
tr: Konu boş olamaz

en: Topic is not muted
tr: Konu sessize alınmadı

en: Topics
tr: Konular

en: Topics are a lightweight tool to keep conversations organized.
tr: Konular sohbeti düzenli yapan küçük araçlardır.

en: Topics are like email subject lines. The big difference, though, is that they're really short and lightweight. Two or three words will do it. Don't overthink 'em -- you can always edit the message later!
tr: Konular email konu başlıklarına benzer. En büyük farkı ise gerçekten çok kısa ve hafif yüklü olmasıdır. 2 veya 3 kelime yeterlidir. Üzerlerinde çok düşünmene gerek yok çünkü her zaman iletini düzenleyebilirsin!

en: Topics are like email subject lines. The big difference, though, is that they're really short and lightweight. Two or three words will do it. Don't overthink 'em&mdash;you can always edit the message later!
tr: Konular email konu başlıklarına benzer. En büyük farkı ise gerçekten çok kısa ve hafif yüklü olmasıdır. 2 veya 3 kelime yeterlidir. Üzerlerinde çok düşünmene gerek yok çünkü her zaman iletini düzenleyebilirsin!

en: Topics are like email subject lines. The big difference, though, is that they're really short and lightweight. Two or three words will do it. Don't overthink 'em—you can always edit the message later!
tr: Konular email konu başlıklarına benzer. En büyük farkı ise gerçekten çok kısa ve hafif yüklü olmasıdır. 2 veya 3 kelime yeterlidir. Üzerlerinde çok düşünmene gerek yok çünkü her zaman iletini düzenleyebilirsin!

en: Topics in Zulip
tr: Zulip konuları

en: Total users
tr: Toplam kullanıcılar

en: Try now.
tr: Şimdi dene.

en: Type `?` to check out Zulip's keyboard shortcuts
tr: `?` basarak Zulip klavye kısayollarına erişin

en: USERS
tr: KULLANICILAR

en: Unable to access stream ({stream_name}).
tr: ({stream_name}) kanalına erişim başarısız oldu.

en: Unable to handle Pivotal payload
tr: Pivotal'dan gelen veri işlenemedi

en: Unable to render message
tr: İleti sunumu gerçekleştirilemedi

en: Unable to retrieve subscribers for private stream
tr: Özel kanal için kayıtlı listesine ulaşılanamadı

en: Unexpected arguments: {}
tr: Beklenmeyen argümanlar: {}

en: Unknown IP address
tr: Bilinmeyen IP adresi

en: Unknown WordPress webhook action: {}
tr: Bilinmeyen WordPress webhook aksiyonu: {}

en: Unknown chart name: {}
tr: Bilinmeyen grafik ismi: {}

en: Unknown email unsubscribe request
tr: Bilinmeyen e-posta abonelikten çıkma isteği

en: Unknown hotspot: {}
tr: Bilinmeyen hotspot: {}

en: Unknown organization '{}'
tr: Bilinmeyen organizasyon '{}'

en: Unknown payment method. Please contact {email}.
tr: Bilinmeyen ödeme yöntemi. Lütfen {email} ile iletişime geçiniz

en: Unknown subscription property: {}
tr: Bilinmeyen abonelik özelliği: {}

en: Unknown webhook request
tr: Bilinmeyen webhook isteği

en: Unsubscribe from digest emails
tr: Haberdar emaillerinden çık

en: Unsubscribe from digest emails:
tr: Haberdar emaillerinden çık:

en: Unsubscribe from login notifications
tr: Giriş bildirimleri aboneliğinden çık

en: Unsubscribe from welcome emails
tr: karşılama emailleri aboneliğinden çık

en: Unsubscribe from welcome emails:
tr: Karşılama emailleri aboneliğinden çık :

en: Unsupported browser
tr: Desteklenmeyen tarayıcı

en: Update required
tr: Güncelleme gerekli

en: Upgrade to %(plan)s
tr: %(plan)s 'a yükseltin

en: Upload would exceed your organization's upload quota.
tr: Bu yükleme organizasyonunuzun yükleme hakkını aşıyor.

en: Uploaded file is larger than the allowed limit of {} MiB
tr: Dosya izin verilen {} MiB dosya boyutundan büyük.

en: Uploaded files
tr: Yüklenmiş dosyalar

en: Use %(external_host)s
tr: %(external_host)s kullan

en: Use backup token
tr: Yedekleme anahtarı kullan

en: Use your LDAP account to login
tr: LDAP Hesabınız:

en: Use your web browser to finish logging in, then come back here to paste in your login token.
tr: Tarayıcınızı kullanarak giriş işlemini tamamlayın, sonra buraya giriş anahtarınızını yapıştırın.

en: User cannot create stream with this settings.
tr: Kullanıcı bu ayarlarla kanal oluşturamaz.

en: User cannot create streams.
tr: Kullanıcı kanal oluşturamaz.

en: User group '{}' already exists.
tr: '{}' kullanıcı grubu mevcut.

en: User groups
tr: Kullanıcı grupları

en: User is deactivated
tr: Kullanıcı devre dışı bırakıldı

en: User list
tr: Kullanıcı listesi

en: User not authorized for this query
tr: Kullanıcı bu sorgu için yetkilendirilmemiş

en: User not authorized to execute queries on behalf of '{principal}'
tr: Kullanıcının '{principal}' adına sorgu yürütme yetkisi bulunmuyor

en: User with ID %d is a bot
tr: %d Kimlik numaralı kullanıcı bir bot'tur

en: User with ID %d is deactivated
tr: %dKimlikli kullanıcı devre dışı bırakıldı

en: User {user_id} is already a member of this group
tr: {user_id} kullanıcısı hali hazırda bu grubun bir üyesi.

en: User(s) join as
tr: Kullanıcı(lar) katılır

en: User-Agent header missing from request
tr: İstekte User-Agent başlığı eksik

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Username already in use
tr: Kullanıcı adı zaten kullanımda

en: Username:
tr: Kullanıcı Adı:

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Verify your new email address
tr: Yeni email adresini teyit et

en: Version control
tr: Versiyon kontrölü

en: View drafts
tr: Taslakları göster

en: View or reply in Zulip:
tr: Zulip içinden gör veya yanıtla:

en: View recent topics
tr: Son konuları görüntüle

en: View stream messages
tr: Kanal iletilerini görüntüle

en: We couldn't find that Zulip organization.
tr: Zulip organizasyonunu bulamadık.

en: We noticed a recent login for the following Zulip account.
tr: Ekteki Zulip hesabı için az önce bir giriş tespit ettik.

en: We received a request to change the email address for the Zulip account on %(realm_uri)s from %(old_email)s to %(new_email)s. To confirm this change, please click below:
tr: %(realm_uri)süzerinde bulunan Zulip hesabınızın email adresini %(old_email)s, %(new_email)semail adresine değiştirme isteiğini aldık. Onaylamak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız:

en: We strongly recommend enabling desktop notifications. They help Zulip keep your team connected.
tr: Masaüstü bildirimlerini etkinleştirmenizi şiddetle öneririz. Zulip'in takımınızı bağlı tutmasına yardımcı olur.

en: We were unable to setup mirroring for you
tr: Sizin için yansıtma ayarlarını yapamadık

en: We weren't able to invite anyone.
tr: Kimseyi davet edemedik.

en: We've reset your password!
tr: Parolanızı sıfırladık!

en: We've updated your email subscription settings, and you won't get %(subscription_type)s emails anymore.
tr: E-posta üyelik ayarlarınız güncellendi. Artık  %(subscription_type)s E-postaları almayacaksınız.

en: Webathena login not enabled
tr: Webathena girişi etkin değil

en: Webhook bots can only access webhooks
tr: Webhook botları yalnızca webhooklara ulaşabilirler

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Welcome to Zulip!
tr: Zulip'e hoşgeldiniz!

en: What are you interested in?
tr: Ne ile ilgisiniz?

en: Why Zulip
tr: Neden Zulip

en: Why bother with topics? Well, two reasons: it makes conversations clearer (imagine if email didn't have them!), and it lets you more efficiently catch up on what's happened while you're away -- read the topics that are relevant to you, and ignore the ones that aren't!
tr: Neden konular ile ilgilenmeliyim? 2 Sebebi var: sohbeti daha akıcı ve sadece kılar(emaillerde konu başlığı olmadığını düşünün!), ve sonradan geriye baktığında konulara daha hızlı erişmeni ve bilgi almanı sağlar —sadece seni ilgilendiren konulara odaklan ve gerisini boşver!

en: Why bother with topics? Well, two reasons: it makes conversations clearer (imagine if email didn't have them!), and it lets you more efficiently catch up on what's happened while you're away&mdash;read the topics that are relevant to you, and ignore the ones that aren't!
tr: Neden konular ile ilgilenmeliyim? 2 Sebebi var: sohbeti daha akıcı ve sadece kılar(emaillerde konu başlığı olmadığını düşünün!), ve sonradan away&mdash;read geriye baktığında konulara daha hızlı erişmeni ve bilgi almanı sağlar —sadece seni ilgilendiren konulara odaklan ve gerisini boşver!

en: Why bother with topics? Well, two reasons: it makes conversations clearer (imagine if email didn't have them!), and it lets you more efficiently catch up on what's happened while you're away—read the topics that are relevant to you, and ignore the ones that aren't!
tr: Neden konular ile ilgilenmeliyim? 2 Sebebi var: sohbeti daha akıcı ve sadece kılar(emaillerde konu başlığı olmadığını düşünün!), ve sonradan geriye baktığında konulara daha hızlı erişmeni ve bilgi almanı sağlar —sadece seni ilgilendiren konulara odaklan ve gerisini boşver!

en: Widgets: API programmer sent invalid JSON content
tr: Eklentiler: API programıcısı yanlış JSON içeriği gönderdi

en: Widgets: {error_msg}
tr: Widgetlar: {error_msg}

en: Write
tr: Yaz

en: Wrong password!
tr: Yanlış parola!

en: Wrong subdomain
tr: Yanlış alt alan adı

en: Yes, delete this message
tr: Evet, bu iletiyi sil

en: You and
tr: Siz ve

en: You are not authorized to access this queue
tr: Bu sıraya erişmek için yetkiniz yok

en: You are not authorized to get events from this queue
tr: Bu queue'den event almaya yetkili değilsiniz

en: You are receiving this because you have email notifications enabled for this stream.
tr: Bunu alıyorsunuz çünkü bu kanal için email bildirim etkin.

en: You are receiving this because you were mentioned in %(realm_name)s.
tr: Bunu aldınız çünkü %(realm_name)s içinde etiketlendiniz.

en: You aren't subscribed to this stream and nobody has talked about that yet!
tr: Bu kanala abone değilsiniz ve bu konuda konuşan olmadı.

en: You can also make <a target="_blank" rel="noopener noreferrer"
                                href="https://github.com/adam-p/markdown-here/wiki/Markdown-Cheatsheet#wiki-tables">tables</a>
                                with this <a target="_blank" rel="noopener noreferrer"
                                              href="https://github.com/adam-p/markdown-here/wiki/Markdown-Cheatsheet#wiki-tables">Markdown-ish
                            table syntax</a>.
tr: Bu <a target="_blank" rel="noopener noreferrer"
                                              href="https://github.com/adam-p/markdown-here/wiki/Markdown-Cheatsheet#wiki-tables">Markdowmsu 
    tablo dili</a>
    ile <a target="_blank" rel="noopener noreferrer"
                                href="https://github.com/adam-p/markdown-here/wiki/Markdown-Cheatsheet#wiki-tables">tablolar</a> yapabilirsiniz.

en: You can learn more about topics at [Streams and topics]({about_topics_help_url}).
tr: [Kanallar ve konular]({about_topics_help_url}) sayfasından konular ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

en: You can log in to your Zulip organization, %(realm_name)s, at the following link:
tr: Zulip organizasyonuna %(realm_name)sekteki link ile giriş yapabilirsiniz:

en: You can only invite other Zephyr mirroring users to private streams.
tr: Sadece diğer Zephyr aynalama kullanıcılarını özel kanallara davet edebilirsin.

en: You can try logging in or resetting your password in the organization(s) above.
tr: Yukarıda ki organizasyon(lar) a giriş yapmayı deneyebilir veya şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

en: You can use any combination of these search
            operators in a single query. For example:
tr: Tek bir arama sorgusunda
    herhangi bir arama kombinasyonunu kıllanabilirsiniz. Örnek:

en: You can't send private messages outside of your organization.
tr: Özel iletilerinizi organizasyonunuzun dışına gönderemezsiniz.

en: You do have active accounts in the following organization(s).
tr: Aşağıdaki organizasyon(lar) için aktif hesaplarınız bulunmaktadır.

en: You do not have an account in that Zulip organization.
tr: Bu Zulip organizasyonunda hesabınız bulunmamaktadır.

en: You do not have enough remaining invites. Please contact {email} to have your limit raised. No invitations were sent.
tr: Hiç davet hakkınız kalmadı. Lütfen davet limitinizi arttırmak için {email} emailiyle iletişim kurun. Hiçbir davetiye yollanmadı.

en: You don't have permission to delete this message
tr: Bu iletiyi silmek için geçerli yetkiniz bulunmamaktadır

en: You don't have permission to edit this message
tr: Bu iletiyi düzenleme izniniz yok

en: You don't have permission to move this message
tr: Bu iletiyi taşımak için yetkiniz yok

en: You get
tr: Sonuç

en: You have no group private messages with this person yet!
tr: Bu kişi ile henüz grup özel iletiniz bulunmamaktadır!

en: You have no private messages with these people yet!
tr: Bu kişilerle henüz özel iletiniz bulunmamaktadır.

en: You have no private messages with this person yet!
tr: Bu kişi ile henüz özel iletiniz bulunmamaktadır!

en: You have no private messages yet!
tr: Henüz özel iletilniz yok!

en: You have no unread messages!
tr: Okunmamış iletiniz yok.

en: You have not sent any private messages to yourself yet!
tr: Henüz kendinize özel bir ileti göndermediniz!

en: You haven't been mentioned yet!
tr: Henüz sizden bahsedilmedi.

en: You haven't received any messages sent by this user yet!
tr: Henüz bu kullanıcı tarafından gönderilen bir ileti almadınız!

en: You haven't starred anything yet!
tr: Henüz hiç bir şeyi yıldızlamadınız!

en: You may only upload one file at a time
tr: Aynı anda yalnızca bir dosya yükleyebilirsiniz

en: You may then close this window.
tr: Bu pencereyi kapatabilirsiniz.

en: You must invoice for at least {} users.
tr: En az {} kullanıcıya fatura etmelisiniz.

en: You must pass "new_description" or "new_group_name".
tr: "new_description" veya "new_group_name" değişkeni göndermelisiniz.

en: You must specify a file to upload
tr: Yüklenecek bir dosya belirtmelisiniz

en: You must specify at least one email address.
tr: En az bir e-posta adresi belirtmelisiniz.

en: You must specify at least one stream for invitees to join.
tr: Davet edilenlerin katılması için en az bir kanal belirtmelisiniz.

en: You must upload exactly one avatar.
tr: Tam olarak bir avatar resmi yüklemelisin.

en: You must upload exactly one file.
tr: Bir ve yalnızca bir dosya yüklemelisiniz

en: You must upload exactly one icon.
tr: Tam olarak bir simge yüklemeniz gerekir.

en: You must upload exactly one logo.
tr: Sadece bir logo yükleyebilirsin.

en: You need an invitation to join this organization.
tr: Bu organizasyona katılmak için bir davetiyeye ihtiyacınız var.

en: You previously had an account on %(realm_uri)s, but it has been deactivated. You can contact an organization administrator to <a href="%(realm_uri)s/help/deactivate-or-reactivate-a-user" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">reactivate your account</a>.
tr: Daha önce %(realm_uri)s üzerinde hesabınız bulunmaktadır fakat devreden çıkarılmış. Organizasyon yöneticileri ile iletişim kurarak <a href="%(realm_uri)s/help/deactivate-or-reactivate-a-user" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">yeni aktive </a>edebilirsiniz.

en: You previously had an account on %(realm_uri)s, but it has been deactivated. You can contact an organization administrator to <a href="%(realm_uri)s/help/deactivate-or-reactivate-a-user">reactivate your account</a>.
tr: Daha önce %(realm_uri)s üzerinde hesabınız bulunmaktadır fakat devreden çıkarılmış. Organizasyon yöneticileri ile iletişim kurarak <a href="%(realm_uri)s/help/deactivate-or-reactivate-a-user">yeni aktive </a>edebilirsiniz.

en: You previously had an account on %(realm_uri)s, but it has been deactivated. You can contact an organization administrator to reactivate your account.
tr: Daha önce %(realm_uri)s üzerinde hesabınız bulunmaktadır fakat devreden çıkarılmış. Organizasyon yöneticileri ile iletişim kurarak yeni aktive edebilirsiniz.

en: You recently signed up for Zulip. Awesome!
tr: Yakın zaman Zulip için kayıt oldunuz. Harika!

en: You type
tr: Yazdınız

en: You're making too many attempts! Try again in {} seconds.
tr: Çok fazla kez deniyorsunuz! Lütfen {} sonra tekrar deneyin.

en: You've already registered with this email address. Please log in below.
tr: Bu E-posta adresiyle hali hazırda kayıtlısınız. Lütfen aşağıdan giriş yapın.

en: You've created the new Zulip organization %(realm_name)s.
tr: Yeni bir Zulip organizasyonu kurdunuz  %(realm_name)s.

en: You've created the new Zulip organization <b>%(realm_name)s</b>.
tr: Yeni bir Zulip organizasyonu kurdunuz  <b>%(realm_name)s</b>.

en: You've joined the Zulip organization %(realm_name)s.
tr: %(realm_name)s Zulip organizasyonuna katıldınız.

en: You've joined the Zulip organization <b>%(realm_name)s</b>.
tr: <b>%(realm_name)s</b> Zulip organizasyonuna katıldınız.

en: Your Zulip login page
tr: Senin Zulip giriş sayfan

en: Your Zulip password is managed in LDAP
tr: Zulip şifren LDAP tarafından yönetilmektedir

en: Your account
tr: Hesabınız

en: Your account details:
tr: Hesap detaylarınız:

en: Your account has been disabled.
tr: Hesabınız engellendi.

en: Your account is too new to modify other users' subscriptions.
tr: Hesabın diğer kullanıcı aboneliklerini yönetmek için çok yeni.

en: Your account is too new to send invites for this organization. Ask an organization admin, or a more experienced user.
tr: Hesabınız bu organizasyon adına davetiye göndermek için çok yenidir. Bir organizasyon yöneticisi veya daha uzun süreli bir başka kullanıcıdan yardım alınız.

en: Your bot {bot_identity} tried to send a message to stream ID {stream_id}, but there is no stream with that ID.
tr: {bot_identity} adlı botunuz stream ID {stream_id} nolu kanala ileti göndermeye çalıştı, fakat bu numara ile bir kanal bulunmamakta.

en: Your bot {bot_identity} tried to send a message to stream {stream_name}, but that stream does not exist. Click [here]({new_stream_link}) to create it.
tr: {bot_identity} adlı botunuz {stream_name} adlı kanala ileti göndermeye çalıştı, fakat böyle bir kanal bulunmamakta. Oluşturmak için [buraya]({new_stream_link}) tıklayınız.

en: Your bot {bot_identity} tried to send a message to stream {stream_name}. The stream exists but does not have any subscribers.
tr: Your bot {bot_identity} adlı botunuz {stream_name} adlı kanala ileti göndermeye çalıştı. Bu kanal mevcut fakat hiç abonesi bulunmamakta.

en: Your bots
tr: Botlarınız

en: Your data export is complete and has been uploaded here:
    
    {public_url}
tr: Veri dışa aktarımı tamamlandı. Buradan indirebilirsiniz:
    
    {public_url}

en: Your email address, {email}, is not in one of the domains that are allowed to register for accounts in this organization.
tr: E-post adresiniz, {email}, bu organizasyonda hesap oluşturmak için izin verilmiş alan adlarından birine ait değil.

en: Your organization has been successfully reactivated.
tr: Organizasyonun başarılı bir şekilde yeniden aktif edilmiştir.

en: Your organization has turned off message editing
tr: Organizasyonunuz ileti değiştirmeye izin vermiyor

en: Your username or password is incorrect.
tr: Kullanıcı adınız veya parolanız hatalı.

en: Zephyr mirroring is not allowed in this organization
tr: Bu organizasyonda Zephyr kopyalamaya (mirroring) izin verilmemektedir

en: Zoom credentials have not been configured
tr: Zoom bilgileri ayarlanmadı

en: Zulip Account Security
tr: Zulip Hesap Güvenliği

en: Zulip Security
tr: Zulip Güvenliği

en: Zulip account not found.
tr: Zulip hesabı bulunamadı

en: Zulip analytics for %(target_name)s
tr: %(target_name)s için Zulip analitikleri

en: Zulip digest for %(realm_name)s
tr: %(realm_name)s için Zulip bilgilendirmesi

en: Zulip email changed for %(realm_name)s
tr: %(realm_name)s için Zulip email adresi değişti

en: Zulip extra emoji
tr: Zulip ekstra emoji

en: Zulip for open source.
tr: Açık Kaynak kod için Zulip.

en: Zulip for researchers.
tr: Araştırmacılar için Zulip.

en: Zulip logo
tr: Zulip logosu

en: Zulip missed messages
tr: Zulip’ten okunmamış iletiler

en: Zulip needs to send email to confirm users' addresses and send notifications.
tr: Zulip kullanıcı e-posta adreslerini teyid etmek ve bildirim göndermek için e-posta göndermelidir.

en: Zulip needs your permission to
                <a class="request-desktop-notifications alert-link">enable desktop notifications.</a>
tr: Zulip 'in
                <a class="request-desktop-notifications alert-link">masaüstü bildirimleri devreye almak için</a>onaya ihtiyacı var.

en: [Read the guide]({help_url}) for getting your organization started with Zulip
tr: Organizasyonunuzu Zulip'te açmak için [Rehberi oku]({help_url})

en: [Start a new topic]({start_topic_help_url}) any time you're not replying to a         previous message.
tr: Önceki iletiye cevap vermediğinizde [Yeni bir konu başlatın]({start_topic_help_url}).

en: an unknown operating system
tr: Bilinmeyen bir işletim sistemi

en: keyword
tr: anahtar kelime

en: new streams
tr: yeni kanallar

en: or
tr: yada

en: organization owner
tr: organizasyon sahibi

en: signups
tr: kaydolmalar

en: stream events
tr: kanal iletileri

en: streamname
tr: kanaladı

en: user
tr: kullanıcı

en: your-organization-url
tr: senin-organizasyon-url

en: {brand} ending in {last4}
tr: {brand} {last4} içinde sonra eriyor

en: {container} should have exactly {length} items
tr: {container} tam {length} parçaya sahip olmalı

en: {email} already has an account
tr: {email} bir hesaba sahip

en: {full_name} mentioned everyone:
tr: {full_name} herkese bahsetti:

en: {full_name} mentioned you:
tr: {full_name} senden bahsetti:

en: {item} cannot be blank.
tr: {item} boş geçilemez.

en: {key_name} key is missing from {var_name}
tr: {key_name} anahtarı buradan {var_name} eksik

en: {user_full_name} subscribed you to the following streams:
tr: {user_full_name} sizi bu kanallara abone yaptı:

en: {user_full_name} subscribed you to the stream {stream_name}.
tr: {user_full_name} sizi {stream_name} kanalına abone yaptı.

en: {user_name} created a new stream {stream_str}.
tr: {user_name} yeni bir kanal oluşturdu {stream_str}.

en: {user_name} created the following streams: {stream_str}.
tr: {user_name} bu kanalları oluşturdu: {stream_str}.

en: {user_name} renamed stream {old_stream_name} to {new_stream_name}.
tr: {user_name}  {old_stream_name} kanalının adını {new_stream_name} olarak değiştirdi.

en: {user} accepted your invitation to join Zulip!
tr: {user} Zulip'e katılma davetinizi kabul etti!

en: {user} just signed up for Zulip. (total: {user_count})
tr: {user} Zulip'e giriş yaptı. (toplam: {user_count})

en: {var_name} has incorrect length {length}; should be {target_length}
tr: {var_name} geçersiz uzunlukta {length};  {target_length} olmalı

en: {var_name} is not a URL
tr: {var_name} bir URL değil

en: {var_name} is not a boolean
tr: {var_name} bir boolean değil

en: {var_name} is not a date
tr: {var_name} bir tarih değil

en: {var_name} is not a dict
tr: {var_name} bir dict değil

en: {var_name} is not a float
tr: {var_name} küsuratlı değil

en: {var_name} is not a list
tr: {var_name} bir liste değil

en: {var_name} is not a string
tr: {var_name} bir string değil

en: {var_name} is not a string or an integer list
tr: {var_name} bir karakter ya da sayı listesi değil

en: {var_name} is not a string or integer
tr: {var_name} bir karakter ya da sayı değil

en: {var_name} is not a tuple
tr: {var_name} bir tuple değil

en: {var_name} is not a valid hex color code
tr: {var_name} geçerli bir hex renk kodu değil

en: {var_name} is not an allowed_type
tr: {var_name} allowed_type değil

en: {var_name} is not an integer
tr: {var_name} bir sayı değil

en: {var_name} is too long (limit: {max_length} characters)
tr: {var_name} çok uzun (limit: {max_length} karakter)

en: {var_name} should have exactly {desired_len} items
tr: {var_name} tam {desired_len} kalem içermelidir

en: {variable} != {expected_value} ({value} is wrong)
tr: {variable} != {expected_value} ({value} yanlış)

en: {} is not a valid hostname
tr: {} geçerli bir isim değil
