Zulip - en to ro translation catalogue (1050 entries)

en: 
                                No account found for %(email)s.
ro: 
                                Nici un cont pentru %(email)s.

en: 
                            %(browser_name)s is not supported by Zulip.
ro: 
                          Browserul %(browser_name)s este neacceptat pe Zulip.

en: 
                            And hundreds more through
                            <a href="/integrations/doc/hubot">Hubot</a>,
                            <a href="/integrations/doc/zapier">Zapier</a>,
                            and
                            <a href="/integrations/doc/ifttt">IFTTT</a>.
ro: 
                            Și alte sute prin
                            <a href="/integrations/doc/hubot">Hubot</a>,
                            <a href="/integrations/doc/zapier">Zapier</a>,
                            și
                            <a href="/integrations/doc/ifttt">IFTTT</a>.

en: 
                            The auto-update feature in this old version of
                            Zulip desktop app no longer works.
ro: 
                            Funcția de auto-actualizare în această versiune veche de
                            Zulip desktop nu mai funcționează de mult.

en: 
                            You are trying to login using LDAP without creating an
                            organization first. Please use EmailAuthBackend to create
                            your organization and then try again.
ro: 
                            Încerci să te autentifici folosind LDAP fără ca întâi să creezi
                             o organizație. Te rugam folosește EmailAuthBackend să creezi
                            organizația ta și apoi mai încearcă  odată.

en: 
                            You are using old version of the Zulip desktop
                            app that is no longer supported.
ro: 
                            Folosești o versiune veche de Zulip desktop
                            ce nu mai mai are suport.

en: 
                            You can also use the <a href="%(apps_page_link)s">Zulip desktop app</a>.
ro: 
                            Poți folosi <a href="%(apps_page_link)s">Aplicatia pentru desktop Zulip</a>.

en: 
                            Zulip supports modern browsers like Firefox,
                            Chrome, and Edge.
ro: 
                            Zulip permite browsere ca Firefox,
                            Chrome, și Edge.

en: 
                        The organization you are trying to join, %(deactivated_domain_name)s, has been deactivated.
                        Please contact <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> to reactivate
                        this group.
ro: 
                        Organizația la care dorești să participi, %(deactivated_domain_name)s, a fost dezactivată.
                        Te rugăm contactează <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> pentru a reactiva
                       acest grup.

en: 
                        This installation of Zulip does not have a configured privacy policy.
                        Contact this <a href="mailto:%(support_email)s">server's administrator</a>
                        if you have any questions.
ro: 
                        Această instalare Zulip nu are configurată o politică de  confidențialitate.
                        Contactează te rog <a href="mailto:%(support_email)s">server's administrator</a>
                        dacă ai întrebari.

en: 
                        This installation of Zulip does not have a configured terms of service.
                        Contact this <a href="mailto:%(support_email)s">server's administrator</a>
                        if you have any questions.
ro: 
                        Această intalare Zulip nu are configurată termeni ai serviciului.
                        Contactează <a href="mailto:%(support_email)s">administratorul serverului</a>
                        dacă ai intrebări.

en: 
                        Zulip is open source, so you can <a href="%(production_install_url)s">install your own Zulip server</a> or create a new organization on
                        <a href="%(zulip_cloud_link)s">Zulip Cloud</a>
ro: 
                        Zulip este open source, așsa că îți poți <a href="%(production_install_url)s">propriul tău server Zulip</a> sau poti crea o nouă organizație în
                        <a href="%(zulip_cloud_link)s">Zulip Cloud</a>

en: 
                <h1>You&rsquo;re almost there.</h1>
                <p>We just need you to do one last thing.</p>
ro: 
                <h1>Ești aproape gata.</h1>
                <p>Mai avem de făcut un lucru.</p>

en: 
                Complete the
                <a class="alert-link" href="#organization/organization-profile">
                    organization profile
                </a> to brand and explain the purpose of this Zulip organization.
ro: 
                Completează
                <a class="alert-link" href="#organization/organization-profile">
                    profilul organizației
                </a> pentru e explica scopul acestei organizații Zulip.

en: 
                End of results from your
                <a href="/help/search-for-messages#searching-shared-history"
                  target="_blank" rel="noopener noreferrer">history</a>.
                Consider <a class="search-shared-history" href="">searching all public streams</a>.
ro: 
                Sfârșitul rezultatelor din
                <a href="/help/search-for-messages#searching-shared-history"
                  target="_blank" rel="noopener noreferrer">istoria ta</a>.
                Încearcă și o <a class="search-shared-history" href="">Căutare în huburile publice</a>.

en: 
                Learn more about mentions <a href="/help/mention-a-user-or-group">
                here</a>.
ro: 
                Afla mai mult despre menționări <a href="/help/mention-a-user-or-group">
                aici</a>.

en: 
                Learn more about starring messages <a href="/help/star-a-message">
                here</a>.
ro: 
                Află mai mult despre cum să marchezi cu o stea <a href="/help/star-a-message">
                de aici</a>.

en: 
                Some older messages are unavailable.
                <a href="/plans/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Upgrade your organization</a>
                to access your full message history.
ro: 
                O parte din mesajele mai vechi nu sunt disponibile.
                <a href="/plans/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Actualizează organizația</a>
                pentru a accesa intreaga istorie a mesajelor.

en: 
                That query would search for messages sent by
                <span class="operator_value">%(placeholder_email)s</span>
                to stream
                <span class="operator_value">%(placeholder_stream)s</span>
                containing the keyword
                <span class="operator_value">%(placeholder_keyword)s</span>.
ro: 
                Acea interogare ar căuta mesajele trimise de
                <span class="operator_value">%(placeholder_email)s</span>
                în hubul
                <span class="operator_value">%(placeholder_stream)s</span>
                conținând cuvântul cheie
                <span class="operator_value">%(placeholder_keyword)s</span>.

en: 
                To use one of these to login to Zulip, you must first
                <a href="https://github.com/settings/emails">verify it with GitHub.</a>
ro: 
                Pentru a folosi una dintre ele pentru a te autentifica în Zulip, trebuie întâi să le
                <a href="https://github.com/settings/emails"> verifici cu GitHub.</a>

en: 
                Welcome back!  You have <span class="bankruptcy_unread_count">%(count)s</span> unread messages.  Do you want to mark them all as read?
                <span class="buttons">
                    <a class="alert-link accept-bankruptcy">Yes, please!</a>
                    &bull;
                    <a class="alert-link exit">No, I'll catch up.</a>
                </span>
ro: 
                Bine ai revenit!  Ai <span class="bankruptcy_unread_count">%(count)s</span> mesaje necitite.  Vrei să le marchez pe toate citite?
                <span class="buttons">
                    <a class="alert-link accept-bankruptcy">Da, te rog!</a>
                    &bull;
                    <a class="alert-link exit">Nu, vreau să le citesc.</a>
                </span>

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                start a conversation with yourself</a>?
ro: 
                De ce nu <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                începi o conversație cu tine</a>?

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                start the conversation</a>?
ro: 
                De ce nu <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                începi tu o conversație</a>?

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_stream">
                start the conversation</a>?
ro: 
                De ce nu, <a href="#" class="empty_feed_compose_stream">
                începe tu conversația</a>?

en: 
                You are using an old version of the Zulip desktop app with known security bugs.
                <a class="alert-link" href="%(apps_page_link)s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">
                    Download the latest version.
                </a>
ro: 
                Folosești o versiune mai veche de aplicație desktop Zulip cu ceva buguri de securitate.
                <a class="alert-link" href="%(apps_page_link)s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">
                    Descarcă ultima versiune de aici.
                </a>

en: 
                Your GitHub account also has unverified email addresses
                associated with it.
ro: 
                Și contul tău GitHub are adrese neverificate de email
                asociate cu el.

en: 
            <h1 class="get-started">Select account</h1>
ro: 
            <h1 class="get-started">Selectează contul</h1>

en: 
            Marking all messages as read…
ro: 
            Marchez toate mesajele ca citite...

en: 
            The email address you are trying to sign up with is not valid.
            Please sign up using a valid email address.
ro: 
            Adresa de email cu care vrei să te înscrii este nevalidă.
            Te rog înscrie-te folosind o adresă de email validă.

en: 
            The organization you are trying to join, %(realm_name)s,
            only allows users with email addresses within the
            organization. Please sign up using appropriate email address.
ro: 
            Organizația la care încerci să te alături, %(realm_name)s,
            permite utilizatori cu adrese de email doar din 
            organizație. Te rugăm să te înregistrezi cu o astfel de adresă.

en: 
        <p>This organization has been migrated to new hosting on zulip.com. We just need you to do one last thing.</p>
        <h3>Accept the Zulip Cloud terms of service</h3>
ro: 
        <p>Organizația a fost migrată pe un nou hosting pe zulip.com. Avem nevoie de la tine doar de un ultim pas.</p>
        <h3>Acceptă termenii si condițiile de utilizare Zulip Cloud </h3>

en: 
        Do not reply to this email. This Zulip server is not configured to accept incoming emails (<a href="%(url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">help</a>).
ro: 
        Nu răspunde acestui email. Serverul Zulip nu este conceput să primească emailuri (<a href="%(url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">ajutor</a>).

en: 
        Do not reply to this email. This Zulip server is not configured to accept incoming emails (<a href="%(url)s">help</a>).
ro: 
        Nu răspunde acestui email. Acest server Zulip nu este configurat să primească emailuri  (<a href="%(url)s">ajutor</a>).

en: 
        This invitation expires in two days. If the invitation expires,
        you'll need to ask <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_name)s</a>
        for another one.
ro: 
        Invitația expiră în doua zile. Dacă a expirat,
        va trebui să soliciți lui <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_name)s</a>
        una nouă.

en: 
        This invitation expires in two days. If the invitation expires,
        you'll need to ask <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_name)s</a>
        for another one.
ro: 
        Această invitație expira în două zile. Daca a expirat,
        solicită lui <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_name)s</a>
        una nouă.

en: 
    Do not reply to this email. This Zulip server is not configured to accept
    incoming emails. Help:
ro: 
    Nu răspunde acestui email. Acest server Zulip nu este configurat să primeasca emailuri. Ajutor:

en: 
    This email does not include message content because you have disabled message content appearing in email notifications.
    See %(alert_notif_url)s for more details.
ro: 
    Acest email nu include conținutul mesajelor pentru că ai dezactivat afișarea conținutului mesajelor în notificările prin email.
    Vezi %(alert_notif_url)s pentru mai multe detalii.

en: 
    This email does not include message content because your organization has disabled message content appearing in email notifications.
    See %(hide_content_url)s for more details.
ro: 
    Acest email nu include conținutul mesajului pentru că organizația ta a dezactivat  afișarea conținutului mesajelor în notificările prin email.
    Vezi %(hide_content_url)s pentru mai multe detalii.

en: %(realm_name)s on Zulip: Your new account details
ro: %(realm_name)s pe Zulip: Detaliile noului tău cont

en: %(realm_name)s on Zulip: Your new organization details
ro: %(realm_name)s pe Zulip: Noile detalii ale organizației tale.

en: %(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s) wants you to join them on Zulip -- the team communication tool designed for productivity.
ro: %(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s) dorește să vă alăturați lor pe Zulip -- platforma de comunicare între echipe concepută pentru productivitate.

en: %(referrer_full_name)s invited you to join %(referrer_realm_name)s
ro: %(referrer_full_name)s te-a invitat să i te alături pe %(referrer_realm_name)s

en: '{email}' is no longer using Zulip.
ro: '{email}' nu mai folosește Zulip.

en: '{item}' cannot be blank.
ro: '{item}' nu poate fi gol.

en: '{stream_name}' is a default stream and cannot be added to '{group_name}'
ro: '{stream_name}' este un hub implicit și nu poate fi adăugat la '{group_name}'

en: '{value}' is not a valid choice for '{field_name}'.
ro: '{value}' nu este o opțiune validă pentru '{field_name}'.

en: (you'll need these to sign in to the <a href="%(apps_page_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">mobile and desktop</a> apps)
ro: (ai nevoie pentru autentificarea pe aplicațiile de <a href="%(apps_page_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">mobil si desktop</a>)

en: (you'll need these to sign in to the <a href="%(apps_page_link)s">mobile and desktop</a> apps)
ro: (ai nevoie de asta pentru a te autentifica pe aplicațiile de <a href="%(apps_page_link)s">mobil și desktop</a>)

en: (you'll need these to sign in to the mobile and desktop apps (%(apps_page_link)s))
ro: (ai nevoie de asta pentru autentificare pe mobil sau desktop (%(apps_page_link)s))

en: 15 day actives
ro: Active în 15 zile

en: <a href="%(getting_started_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Learn more</a> about Zulip, become a pro with a few <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">keyboard shortcuts</a>, or <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">dive right in</a>!
ro: <a href="%(getting_started_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Învață mai mult</a> despre Zulip, folosește câteva <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">scurtături de tastatură</a>, sau <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">treci direct la treabă</a>!

en: <a href="%(getting_started_link)s">Learn more</a> about Zulip, become a pro with a few <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s">keyboard shortcuts</a>, or <a href="%(realm_uri)s">dive right in</a>!
ro: <a href="%(getting_started_link)s">Învață mai mult </a> despre Zulip, folosește câteva  <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s">scurtături de tastatură</a>, sau <a href="%(realm_uri)s"> treci direct la treabă</a>!

en: <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">Reply in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">manage email preferences</a>.
ro: <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">Răspunde în Zulip</a>, sau <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">administrează preferințele emailurilor</a>.

en: <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">View or reply in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">manage email preferences</a>.
ro: <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">Afișază sau răspunde în Zulip</a>, sau <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">administrează preferințele emailurilor</a>.

en: <a href="%(narrow_url)s">Reply in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s">manage email preferences</a>.
ro: <a href="%(narrow_url)s">Răspunde în Zulip</a>, sau <a href="%(notif_url)s">administrează preferințele emailurilor</a>.

en: <a href="%(narrow_url)s">View or reply in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s">manage email preferences</a>.
ro: <a href="%(narrow_url)s">Afișează sau răspunde în Zulip</a>, sau <a href="%(notif_url)s">administrează preferințele emailurilor</a>.

en: <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s)</a> wants you to join them on Zulip — the team communication tool designed for productivity.
ro: <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s)</a> dorește să i te alături pe Zulip — platforma de comunicare concepută pentru productivitate.

en: <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s)</a> wants you to join them on Zulip &mdash; the team communication tool designed for productivity.
ro: <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_full_name)s (%(referrer_email)s)</a> dorește să i te alături pe Zulip &mdash; platforma de comunicare concepută pentru productivitate.

en: <p>File not found.</p>
ro: <p>Nu am găsit fișierul.</p>

en: <p>Invalid size.</p>
ro: <p>Mărime nevalidă.</p>

en: <p>Not a valid URL.</p>
ro: <p>Un URL nevalid.</p>

en: <p>You are not authorized to view this file.</p>
ro: <p>Nu eești autorizat să vezi acest fișier.</p>

en: <strong class="message">Unable to connect to
                Zulip.</strong>  Updates may be delayed.
ro: <strong class="message">Nu pot să mă conectez la
                Zulip.</strong>  Actualizările pot fi întârziate.

en: A custom emoji with this name already exists.
ro: Un emoji personalizat cu acest nume deja există.

en: A field with that label already exists.
ro: Un câmp cu această etichetă deja există.

en: A full update of all the graphs happens once a day.<br/>The “Messages Sent Over Time” graph is updated once an hour.
ro: O actualizare completă a tuturor graficelor se întâmplă odata pe zi.<br/>Graficul “Mesajele trimise de-a lungul timpului” se actualizează la fiecare ora.

en: API documentation
ro: Documentație API

en: API usage exceeded rate limit
ro: Utilizarea API-ului depășește rata limită

en: About Zulip
ro: Despre Zulip

en: Academic research
ro: Cercetare academică

en: Accept the new Terms of Service
ro: Acceptați noii Termeni și condiții

en: Access denied
ro: Acces interzis

en: Account has been deactivated.
ro: Contul a fost dezactivat.

en: Account is deactivated
ro: Contul este dezactivat

en: Account is not associated with this subdomain
ro: Contul nu este asociat cu acest subdomeniu

en: Accounts
ro: Conturi

en: Activate your Zulip account
ro: Activeaza contul tau Zulip

en: Active users
ro: Utilizatorii activi

en: Add another user...
ro: Adaugă un alt utilizator...

en: Add emoji
ro: Adaugă emoji

en: Add one or more users
ro: Adaugă unul sau mai multi utilizatori

en: Add streams
ro: Adaugă huburi

en: Add up to 10 comma-separated email addresses.
ro: Adaugă până la 10 adrese de email separate prin virgulă.

en: Add video call
ro: Adauga video-conferință

en: Administrators
ro: Administratori

en: Aggregation
ro: Agregat

en: Alert words
ro: Cuvinte alertă

en: All
ro: Toate

en: All messages
ro: Toate mesajele

en: All streams
ro: Toate huburile

en: All time
ro: Tot timpul

en: Already has an account.
ro: Are cont.

en: An error occurred while deleting the attachment. Please try again later.
ro: A apărut o eroare la ștergerea atașamentului. Te rog încearcă mai târziu.

en: An event newer than {event_id} has already been pruned!
ro: Un eveniment mai nou decât  {event_id} a fost șters!

en: An unknown browser
ro: Un browser necunoscut

en: Analytics are fully available 24 hours after organization creation.
ro: Datele analitice sunt disponibile complet în 24 de ore dupa crearea organizației.

en: Analytics documentation
ro: Documentație analitice

en: Apps &amp; integrations
ro: Apps &amp; integrări

en: Are you sure you want to delete this message?
ro: Sigur vrei să ștergi acest mesaj?

en: Argument "{}" is not valid JSON.
ro: Argumentul "{}" este un JSON nevalid.

en: As a last resort, you can use a backup token:
ro: Ca ultimă soluție, puteți utiliza un token de backup:

en: Ask me later
ro: Întreabă-mă mai târziu

en: At least one authentication method must be enabled.
ro: Cel puțin o metodă de autentificare trebuie activată.

en: At least one of the following arguments must be present: emoji_name, emoji_code
ro: Cel puțin unul din următoarele argumente trebuie să fie prezente: emoji_name, emoji_code

en: Attach files
ro: Atașează fișiere

en: Auth key for this subdomain not found.
ro: Cheia de autorizare pentru acest subdomeniu nu a fost găsită.

en: Authentication methods
ro: Metode de autentificare

en: Available on Zulip Standard. Upgrade to access.
ro: Disponibil pe Zulip Standard. Upgrade pentru acces.

en: Avatar changes are disabled in this organization.
ro: Modifcarea avatarului este interzisă în această organizație.

en: Bad JSON web token
ro: JSON web token greșit

en: Bad event queue id: {queue_id}
ro: ID greșit listă evenimente: {queue_id}

en: Bad name or username
ro: Nume sau nume de utilizator incorect

en: Bad value for '{var_name}': {bad_value}
ro: Valoare greșită pentru  '{var_name}': {bad_value}

en: Best,
ro: Cel mai bun,

en: Big Blue Button is not configured.
ro: Big Blue Button nu este configurat.

en: Big Blue Button server returned an unexpected error.
ro: Serverul Big Blue Button a returnat o eroare neașteptată.

en: Billing
ro: Facturare

en: Bots
ro: Boți

en: CSRF Error: {reason}
ro: Eroare CSRF: {reason}

en: Can't create bots until FAKE_EMAIL_DOMAIN is correctly configured.
    Please contact your server administrator.
ro: Nu pot crea roboți până când FAKE_EMAIL_DOMAIN este configurat corect.
    Vă rugăm să contactați administratorul serverului.

en: Can't decide between '{var_name1}' and '{var_name2}' arguments
ro: Nu pot decide între argumentul '{var_name1}' și'{var_name2}'

en: Can't use both mobile_flow_otp and desktop_flow_otp together.
ro: Nu pot folosi mobile_flow_otp și desktop_flow_otp împreună.

en: Cancel
ro: Renunță

en: Cancel compose
ro: Anulează compunerea

en: Cannot change message content while changing stream
ro: Nu pot schimba conținutul mesajului în timp ce schimb hubul

en: Cannot deactivate the only organization owner
ro: Nu pot dezactiva singurul proprietar al organizației

en: Cannot deactivate the only {entity}.
ro: Nu pot dezactiva singura {entity}.

en: Cannot send to multiple streams
ro: Nu pot trimite către mai multe huburi

en: Catch up on a stream
ro: Stai la curent cu un hub

en: Categories
ro: Categorii

en: Center the view around message ID
ro: Centrează pentru a afișa în jurul ID-ului mesajului

en: Check out our <a href="%(getting_started_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">guide for admins</a>, become a Zulip pro with a few <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">keyboard shortcuts</a>, or <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">dive right in</a>!
ro: Verifică <a href="%(getting_started_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">ghidul nostru pentru admini</a>, învață câteva  <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">scurtături pe tastatură</a>, sau <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">treci direct la treabă</a>!

en: Check out our <a href="%(getting_started_link)s">guide for admins</a>, become a Zulip pro with a few <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s">keyboard shortcuts</a>, or <a href="%(realm_uri)s">dive right in</a>!
ro: Vezi <a href="%(getting_started_link)s">ghidul pentru admini</a>, învață câteva <a href="%(keyboard_shortcuts_link)s">scurtături pe tastatură</a>, sau <a href="%(realm_uri)s">treci direct la treabă</a>!

en: Check out our guide (%(getting_started_link)s) for admins, become a Zulip pro with a few keyboard shortcuts (%(keyboard_shortcuts_link)s), or dive right in to %(realm_uri)s!
ro: Vezi gidul nostru (%(getting_started_link)s) pentru administratori, învață scurtăturile pe tastatură (%(keyboard_shortcuts_link)s), sau treci direct la treabă %(realm_uri)s!

en: Check your email for a confirmation link.
ro: Verifcă-ți emailul pentru linkul de confirmare.

en: Check your email in a few minutes to finish the process.
ro: Verifică emailul în câteva minute pentru a finaliza procesul.

en: Check your email so we can get started.
ro: Verifică-ți te rog emailul să îincepem.

en: Cheers,
ro: Salutări,

en: Click anywhere on a message to reply.
ro: Apasă oriunde într-un mesaj pentru a răspunde.

en: Click here to log in to Zulip and catch up.
ro: Apasă aici pentru autentificare în Zulip și vezi ultimele discuții.

en: Click here to log in to Zulip and catch up: %(organization_uri)s.
ro: Apasă aici pentru autentificare și vezi ultimele discuții din Zulip: %(organization_uri)s.

en: Click here to start a new conversation. Pick a topic (2-3 words is best), and give it a go!
ro: Apasă aici pentru a începe o nouă conversație. Alege un subiect (maxim 2-3 cuvinte) și dă-i drumul!

en: Click the button below to complete registration.
ro: Apasă butonul de mai jos pentru a termina înregistrarea.

en: Click the button below to reactivate your organization.
ro: Apasă pe butonul de mai jos să reactivezi organizația ta.

en: Click the button below to reset your password.
ro: Apasă butonul de mai jos pentru a reseta parola ta.

en: Click the link below to complete registration.
ro: Apasă pe linkul de mai jos pentru a finaliza înregistrarea.

en: Click the link below to reactivate your organization.
ro: Apasă linkul de mai jos pentru a reactiva organizația ta.

en: Click the link below to reset your password.
ro: Apasă pe linkul de mai jos pentru a reseta parola.

en: Client did not pass any new values.
ro: Clientul nu a trecut nici o valoare nouă.

en: Close
ro: Închide

en: Collapse/show selected message
ro: Colapsează/afișează mesajul selectat

en: Communication
ro: Comunicare

en: Community chat
ro: Chat comunitate

en: Complete registration
ro: Finalizează înregistrarea

en: Compose
ro: Compune

en: Compose a reply @-mentioning author
ro: Compune un răspuns @-menționând autorul

en: Compose your message here
ro: Compune mesajul tău aici

en: Compose your message here...
ro: Compune mesajul tău aici...

en: Composing messages
ro: Compune mesaje

en: Confirm email change
ro: Confirmă schimbarea de email

en: Confirm password
ro: Confirmă parola

en: Congratulations on your first reply!
ro: Felicitări pentru primul tău răspuns!

en: Consecutive '.' are not allowed.
ro: '.' consecutive nu sunt permise.

en: Contact support
ro: Contactează echipa de suport

en: Contact us any time at %(support_email)s if you run into trouble, have any feedback, or just want to chat!
ro: Contactează-ne oricând la%(support_email)s dacă întâmpini dificultăți sau vrei să ne spui ceva fain!

en: Contact us any time at %(support_email)s if you run into trouble,have any feedback, or just want to chat!
ro: Contactează-ne oricând la %(support_email)s dacă întâmpini dificultăți, ai feedback sau vrei să ne spui ceva fain!

en: Contact us any time at <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a> if you run into trouble, have any feedback, or just want to chat!
ro: Contactează-ne oricând la <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a> dacă întâmpini dificultăți, ai feedback sau vrei să ne spui ceva fain!

en: Contact us any time at <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> if you run into trouble, have any feedback, or just want to chat!
ro: Contactează-ne oricând la <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> dacă întâmpini dificultăți, ai feedback  sau vrei să ne spui ceva fain!

en: Content can't be empty
ro: Conținutul nu poate fi gol.

en: Continue to registration
ro: Continua la înregistrare

en: Continuous integration
ro: Integrare continua

en: Copy
ro: Copiază

en: Copy this login token and return to your Zulip app to finish logging in:
ro: Copiază tokenul de autentificare și întoarce-te în aplicația Zulip să finalizezi autentificarea:

en: Could not allocate event queue
ro: Nu pot aloca lista de evenimente

en: Could not decode image; did you upload an image file?
ro: Nu am reușit să decodăm imaginea; sigur ai urcat o imagine?

en: Could not find Kerberos credential
ro: Nu găsesc acreditarea Kerberos

en: Create a new Zulip organization
ro: Creează o nouă organizație Zulip

en: Create a new organization.
ro: Creează o nouă organizație.

en: Create new stream
ro: Creează hub nou

en: Create organization
ro: Creează organizația

en: Create your own!
ro: Creează al tău!

en: Cumulative
ro: Cumulativ

en: Custom emoji
ro: Emoji personalizat

en: Custom external account must define url pattern
ro: Cont extern personalizat trebuie sa definească url pattern

en: Custom integrations
ro: Integrări personaliate

en: Custom profile fields
ro: Câmpuri de profil personalizate

en: Customer support
ro: Relații clienți

en: Customize your account and notifications on your [Settings page]({settings_url})
ro: Personalizează-ți contul și notificările tale pe [Pagina setărilor]({settings_url})

en: Cycle between stream narrows
ro: Rotește între afișările de huburi

en: Daily
ro: Zilnic

en: Daily actives
ro: Active zilnice

en: Data exports
ro: Export de date

en: Data is out of order.
ro: Datele sunt în dezordine.

en: Date picker
ro: Alege data

en: Deactivated organization
ro: Organizație dezactivată

en: Deactivated users
ro: Utilizatorii dezactivați

en: Dear former administrators of %(realm_name)s,
ro: Dragă fost administrator al%(realm_name)s,

en: Default custom field cannot be updated.
ro: Câmplul implicit personalizat nu poate fi actualizat.

en: Default stream group '{group_name}' already exists
ro: Grupul implicit al hubului '{group_name}' deja există

en: Default stream group '{}' already exists
ro: Grupul implicit de hub '{}' deja există

en: Default stream group name '{}' contains NULL (0x00) characters.
ro: Numele implicit al grupului hubului '{}' conține NULL (0x00) caractere.

en: Default stream group name too long (limit: {} characters)
ro: Numele implicit de grup al hubului este prea lung  (limita: {} caractere)

en: Default stream group with id '{}' does not exist.
ro: Grupul implicit de hub cu id '{}' nu există.

en: Default streams
ro: Huburi implicite

en: Delete message
ro: Șterge mesajul

en: Delete selected draft
ro: Șterge schița selectată

en: Deployment
ro: Implementare

en: Deprecation notice
ro: Aviz de depreciere

en: Desktop & mobile apps
ro: Programe de instalat (desktop și mobil)

en: Desktop &amp; mobile apps
ro: Desktop &amp; aplicația de mobil

en: Detailed keyboard shortcuts documentation
ro: Documentație detaliată scurtături de tastatură

en: Detailed search operators documentation
ro: Documentație detaliată a operatorilor de căutare

en: Dev environment not enabled.
ro: Mediul dezvoltare nu este activat.

en: Device: %(device_browser)s on %(device_os)s.
ro: Dispozitiv: %(device_browser)s pe %(device_os)s.

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Display settings
ro: Afișează setările

en: Disposable email addresses are not allowed in this organization
ro: Adrese de email dispozabile nu sunt permise în aceasta organizație

en: Domain can only have letters, numbers, '.' and '-'s.
ro: Domeniul poate avea doar litere, numere, '.' și '-'s.

en: Domain can't be empty.
ro: Domeniul nu poate fi gol.

en: Domain cannot start or end with a dot (.)
ro: Domeniul nu poate începe sau termina cu (.)

en: Domain is too long
ro: Domeniul este prea lung

en: Domain must have at least one dot (.)
ro: Domeniul trebuie să aibă cel puțin un (.)

en: Don&rsquo;t import settings
ro: Nu importa setările

en: Don't have an account yet? You need to be invited to join this organization.
ro: Nu ai un cont încă? Ai nevoie de invitație pentru a intra in această organizație.

en: Don't know your organization URL?
ro: Nu știi URL-ul organizației tale?

en: Download
ro: Descarcă

en: Download our [Desktop and mobile apps]({apps_url})
ro: Descarcă [Aplicațiile de mobil sau desktop]({apps_url})

en: Download the latest release.
ro: Descărcați cea mai recentă versiune.

en: Drafts
ro: Schițe

en: Edit selected draft
ro: Modifică schița selectată

en: Edit selected message
ro: Modifică mesajul selectat

en: Edit your last message
ro: Modifică ultimul tău mesaj

en: Education
ro: Educație

en: Effect
ro: Efect

en: Email '{email}' not allowed in this organization
ro: Emailul '{email}' nu este permis în această organizație

en: Email '{}' already in use
ro: Email '{}' deja folosit

en: Email address changes are disabled in this organization.
ro: Modifcarea adresei de email este interzisă de această organizație.

en: Email addresses
ro: Adrese de email

en: Email addresses containing + are not allowed in this organization.
ro: Adresele de e-mail conținând + nu sunt permise în această organizație.

en: Email addresses containing + are not allowed.
ro: Adrese de email care conțin + nu sunt permise.

en: Email changed!
ro: Email schimbat!

en: Email or username
ro: Email sau nume de utilizator

en: Email settings updated
ro: Setarea emailului actualizată

en: Emails (one on each line or comma-separated)
ro: Emailuri (câte unul pe rând sau separate prin virgulă)

en: Embedded bots are not enabled.
ro: Boții incorporați nu sunt activi.

en: Emoji '{}' does not exist
ro: Emoji-ul '{}' nu există

en: Emoji name is missing
ro: Numele emoji-ului lipsește

en: Empty or invalid length token
ro: Token gol sau de lungime nevalidă

en: Enable notifications
ro: Permite notificări

en: Enabled
ro: Activat

en: Enter
ro: Intră

en: Enter your LDAP/Active Directory password.
ro: Introdu parola ta LDAP/Active Directory .

en: Enter your email address
ro: Introdu adresa ta de email

en: Enter your organization's Zulip URL:
ro: Introdu adresa URL a organizației tale Zulip:

en: Error authenticating to the Big Blue Button server.
ro: Eroare de autentificare la serverul Big Blue Button.

en: Error connecting to the Big Blue Button server.
ro: Eroare de conectare la serverul Big Blue Button.

en: Error: channels_map_to_topics parameter other than 0 or 1
ro: Eroare: parametrul channels_map_to_topics altul decât 0 sau 1

en: Event (hackathons, conferences, etc.)
ro: Evenimente (conferințe, hackatonuri...)

en: Event {event_id} was not in this queue
ro: Evenimentul {event_id} nu a fost în această listă

en: Every message has a topic. Topics keep conversations easy to follow, and make it easy to reply to conversations that start while you are offline.
ro: Orice mesaj are un subiect. Subiectele fac discuțiile ușor de urmărit sau de răspuns la conversații care încep când ești offline.

en: Everyone
ro: Toți

en: Example of a topic that is too long
ro: Exemplu de subiect prea lung

en: Examples of short topics
ro: Exemple de subiecte scurte

en: Exceeded rate limit.
ro: Limita ratei depășită

en: Exclude messages with topic <span class="operator_value">topic</span>
ro: Exclude mesajele cu subiectul <span class="operator_value">topic</span>

en: Exit search
ro: Ieși din căutare

en: Expected exactly one stream
ro: Se așteaptă exact un hub

en: Export already deleted
ro: Export deja șters

en: External account
ro: Cont extern

en: Failed to change owner, bots can't own other bots
ro: Schimbare de autor eșuată, boții nu pot avea alți boți.

en: Failed to change owner, no such user
ro: Schimbare de utilizator eșuată, utilizator inexistent

en: Failed to change owner, user is deactivated
ro: Schimbare de utilizator eșuată, utilizator deactivat

en: Failed to create Zoom call
ro: Am eșuat apelul Zoom

en: Features
ro: Caracteristici

en: Feel free to continue using this space to practice your new messaging skills. Or, try clicking on some of the stream names to your left!
ro: Simte-te ca acasă și testează-ți abilitatea de a scrie mesaje. Sau încearcă să intri în huburile afișate în sânga ta!

en: Field id {id} not found.
ro: Id-ul câmpului {id} nu a fost găsit.

en: Field must have at least one choice.
ro: Câmpul trebuie să aibă măcar o opțiune.

en: Filter by category
ro: Filtrează pe categorie

en: Filter not found
ro: Flitru de negăsit

en: Filter streams
ro: Filtrează huburile

en: Filter users
ro: Filtrează utilizatorii

en: Financial
ro: Financiar

en: Find account
ro: Caută cont

en: Find accounts
ro: Găsește conturi

en: Find your Zulip accounts
ro: Gasește-ți conturile Zulip

en: Find your organization.
ro: Găsește-ți organizația.

en: Finish
ro: Finalizează

en: Finish desktop login
ro: Finalizez autentificarea pe desktop

en: First message
ro: Primul mesaj

en: Flag not editable: '{}'
ro: Steagul nu poate fi modificat: '{}'

en: Forgot your password?
ro: Ai uitat parola?

en: Formatting
ro: Formatare

en: Full name
ro: Nume şi prenume

en: Full name or 名前
ro: Nume întreg sau 名前

en: GOOGLE_CLIENT_ID is not configured
ro: GOOGLE_CLIENT_ID nu este configurat

en: Generate invite link
ro: Generează link pentru invitație

en: Github logo
ro: Logo Github

en: Go to Settings to configure your notifications and display settings.
ro: Mergi la setări pentru a configura notificările și setarile de afișare.

en: Go to Zulip
ro: Mergi la Zulip

en: Good topics: design mockup, Bug 345, acme burgers
ro: Subiecte bune: design mockup, Bug 345, burger acme

en: Got it
ro: Am înțeles

en: Grant Zulip the Kerberos tickets needed to run your Zephyr mirror via Webathena
ro: Acordă Zulip tichetul Kerberos necesar pentru a rula Zephyr mirror via Webathena

en: Group PMs with %(huddle_display_name)s
ro: MP ale grupului cu %(huddle_display_name)s

en: Group private messages
ro: Mesajele private ale grupului

en: Guest users
ro: Utilizatorii vizitatori

en: Guest users cannot edit custom emoji.
ro: Utilizatorii vizitatori nu pot modifica emoji personalizați

en: Guests
ro: Vizitator

en: Hello, and welcome to Zulip!
ro: Salut și bine ai venit pe Zulip!

en: Help &amp; community
ro: Ajută &amp; comunitatea

en: Help center
ro: Centru de ajutor

en: Here are some tips to get you started:
ro: Uite aici câteva sugestii pentru început:

en: Heroku logo
ro: Logo Heroku

en: Hey,
ro: Bună,

en: Hi %(user_name)s,
ro: Salut %(user_name)s,

en: Hi again,
ro: Salut,

en: Hi there! It looks like you tried to unsubscribe from something, but we don't
    recognize the URL.
ro: Salut! Se pare ca ai încercat să te dezabonezi de la ceva, dar se pare că 
    nu reușim să recunoastem URL-ul.

en: Hi there! Thank you for your interest in Zulip.
ro: Salut! Multumim pentru interesul față de Zulip

en: Hi there,
ro: Salut,

en: Hi,
ro: Bună,

en: Hide recent topics
ro: Ascunde subiectele recente

en: History
ro: Istorie

en: Home
ro: Acasă

en: Humans
ro: Oameni

en: I agree to the <a href="%(root_domain_uri)s/terms" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Terms of Service</a>.
ro: Sunt de acord cu <a href="%(root_domain_uri)s/terms" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Termenii și condițiile de utilizare</a>.

en: I wanted to share one last thing with you: a few tips about topics, since mastering topics is a key part of being a Zulip power user.
ro: Vreau să iți mai spun un ultim lucru despre subiecte pentru că așa poți deveni un utilizator de top.

en: IP address: %(device_ip)s
ro: Adresa IP: %(device_ip)s

en: If the request was in error, you can take no action and this link will expire in 24 hours.
ro: Dacă solicitarea a fost eronat făcută, poți să nu faci nimic și acest link va expira in 24 de ore.

en: If this message does not go away, please wait a couple seconds and <a id="reload-lnk">reload</a> the page.
ro: Dacă acest mesaj nu dispare, așteaptă câteva secunde și <a id="reload-lnk">reîncarcă</a> această pagină.

en: If this was you, great! There's nothing else you need to do.
ro: Daca ai fost tu, este minunat! Nu mai ai nimic de facut.

en: If you did not request this change, please contact us immediately at <%(support_email)s>.
ro: Dacă nu ai solicitat tu această modificare, te rog contactează-ne imediat la <%(support_email)s>.

en: If you did not request this change, please contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.
ro: Dacă nu ai solicitat tu acestă schimbare, te rog să ne contactezi imediat la <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.

en: If you did not request this change, please contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.
ro: Dacă nu ai solicitat această schimbare, te rog contactează-ne imediat la <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.

en: If you do not recognize this activity, you can safely ignore this email.
ro: Dacă nu recunoști această activitate, poți ignora liniștit acest email.

en: If you do not recognize this login, or think your account may have been compromised, please <a href="%(realm_uri)s/accounts/password/reset/" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">reset your password</a> or contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.
ro: Dacă nu recunoști această autentificare, sau crezi că ai contul compromis, te rugăm <a href="%(realm_uri)s/accounts/password/reset/" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">resetează-ti parola</a> sau contactează-ne la <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.

en: If you do not recognize this login, or think your account may have been compromised, please <a href="%(realm_uri)s/accounts/password/reset/">reset your password</a> or contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.
ro: Dacă nu recunoști această autentificare, sau crezi că ai contul compromis, te rugăm <a href="%(realm_uri)s/accounts/password/reset/">resetează parola</a> sau contactează-ne la <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.

en: If you do not recognize this login, or think your account may have been compromised, please reset your password at %(realm_uri)s/accounts/password/reset/ or contact us immediately at %(support_email)s.
ro: Dacă nu recunoști această autentificare, sau crezi că ai contul compromis, te rugam să îți resetezi parola la %(realm_uri)s/accounts/password/reset/ sau să ne contactezi imediat la  %(support_email)s.

en: If you have trouble logging in, please contact Zulip support by replying to this email.
ro: Dacă întâmpini dificultăți să te autentifici, te rog contactează echipa de suport Zulip raspunzând la acest email.

en: If you're not into keyboards, that's okay too; clicking anywhere on this message will also do the trick!
ro: Dacă nu ești fan tastaturi e ok și așa; apasă oriunde în mesaj și o sa meargă la fel!

en: Image file upload failed.
ro: Urcarea fișierului a esuat.

en: Image size exceeds limit.
ro: Mărimea imaginii depășește limitele permise.

en: Import settings from existing Zulip account
ro: Importați setările din contul Zulip existent

en: Incoming webhooks
ro: webhooks care sosesc

en: Incorrect token.
ro: Token incorect.

en: Initiate a search
ro: Inițiază o căutare

en: Insert new line
ro: Inserează o linie nouă

en: Insufficient permission
ro: Permisiune insuficientă

en: Integrations
ro: Integrări

en: Interactive bots
ro: Boți interactivi

en: Internal server error
ro: Ups... Eroare internă a serverului

en: Invalid 'op' value (should be start or stop)
ro: Valoare 'op' nevalidă (poate fi start sau stop)

en: Invalid API key
ro: Cheie API nevalidă

en: Invalid APNS token
ro: Token APNS nevalid

en: Invalid GCM option to bouncer: priority {!r}
ro: Opțiuni GCM nevalide către bouncer: prioritate {!r}

en: Invalid GCM options to bouncer: {}
ro: Opțiuni GCM nevalide către bouncer: {}

en: Invalid Kerberos cache
ro: Cache Kerberos nevalid

en: Invalid OTP
ro: OTP nevalid

en: Invalid URL format string.
ro: Format șir URL nevalid.

en: Invalid Zoom access token
ro: Token de acces Zoom invalid

en: Invalid Zoom credentials
ro: Credențiale Zoom nevalide

en: Invalid Zoom session identifier
ro: Identificator de sesiune Zoom nevalid

en: Invalid address.
ro: Adresă nevalidă

en: Invalid anchor
ro: Ancora nevalidă

en: Invalid attachment
ro: Atașament nevalid

en: Invalid authorization header for basic auth
ro: Antet de autorizare nevalid pentru auth basic

en: Invalid bot type
ro: Tip de bot nevalid

en: Invalid characters in emoji name
ro: Caractere nevalide în numele emoji

en: Invalid characters in name!
ro: Caractere nevalide în nume!

en: Invalid configuration data!
ro: Date de configurare nevalide!

en: Invalid custom emoji name.
ro: Nume emoji nevalid.

en: Invalid custom emoji.
ro: Emoji personalizat nevalid.

en: Invalid data export ID
ro: ID exportului de date nevalid

en: Invalid data type for recipients
ro: Tip de date nevalid pentru destinatari

en: Invalid data type for stream
ro: Tip nevalid de date pentru hub

en: Invalid data.
ro: Date nevalide.

en: Invalid default stream group name '{}'
ro: Numele implicit de grup al hubului este nevalid '{}'

en: Invalid default stream group {}
ro: Grup hub implicit nevalid {}

en: Invalid default_language
ro: default_language nevalidă

en: Invalid domain: {}
ro: Domeniu nevalid: {}

en: Invalid email
ro: Email nevalid

en: Invalid email '{}'
ro: Email nevalid '{}'

en: Invalid embedded bot name.
ro: Nume nevalid de bot încorporat

en: Invalid emoji code.
ro: Cod emoji nevalid

en: Invalid emoji name.
ro: Nume emoji nevalid.

en: Invalid emoji type.
ro: Tip emoji nevalid

en: Invalid external account type
ro: Tip de cont extern nevalid

en: Invalid field type.
ro: Tip de câmp nevalid.

en: Invalid filename
ro: Nume de fișier nevalid

en: Invalid filter pattern.  Valid characters are %s.
ro: Model de filtru nevalid.  Caracterele valide sunt %s.

en: Invalid flag: '{}'
ro: Steag nevalid: '{}'

en: Invalid format!
ro: Format nevalid!

en: Invalid integration '{}'.
ro: Integrare nevalidă '{}'.

en: Invalid interface type
ro: Tip de interfață nevalidă

en: Invalid json for submessage
ro: Json nevalid pentru submesaj

en: Invalid language '{}'
ro: Limbă nevalidă '{}'

en: Invalid markdown include statement: {include_statement}
ro: Declarația de marcare nevalidă include declarația: {include_statement}

en: Invalid message type
ro: Tip de mesaj nevalid

en: Invalid message(s)
ro: Mesaj(e) nevalid(e)

en: Invalid mirrored message
ro: Mesaj mirrored nevalid

en: Invalid narrow operator: {desc}
ro: Operator de limitare nevalid: {desc}

en: Invalid notification sound '{}'
ro: Sunet de notificare nevalid '{}'

en: Invalid or expired login session.
ro: Sesiune de autentificare nevalidă sau expirată.

en: Invalid order mapping.
ro: Ordine de mapare nevalidă

en: Invalid organization
ro: Organizație nevalidă

en: Invalid payload
ro: Încărcare nevalidă

en: Invalid propagate_mode without topic edit
ro: propagate_mode nevalid, fără modificarea subiectului

en: Invalid property {}
ro: Proprietate nevalidă {}

en: Invalid status: {}
ro: Stare nevalidă: {}

en: Invalid stream id
ro: ID de hub nevalid

en: Invalid stream id {}. No invites were sent.
ro: ID hub nevalid {}. Nu am trimis invitații.

en: Invalid stream name '{}'
ro: Nume hub nevalid '{}'

en: Invalid subdomain
ro: Domeniu nevalid

en: Invalid subdomain for push notifications bouncer
ro: Subdomeniu nevalid pentru bouncerul cu notificări push

en: Invalid time format
ro: Format de ora nevalid

en: Invalid token
ro: Token nevalid

en: Invalid token type
ro: Tip de token nevalid

en: Invalid type parameter
ro: Tip de parametru nevalid

en: Invalid user ID {}
ro: ID de utilizator nevalid {}

en: Invalid user ID: %d
ro:  ID de utilizator nevalid: %d

en: Invalid user ID: {}
ro: ID de utilizator invalid: {}

en: Invalid user group
ro: Grup nevalid

en: Invalid value for "op". Specify one of "add" or "remove".
ro: Valoare nevalidă pentru "op". Specifică unul din "add" sau "remove".

en: Invalid video_chat_provider {}
ro:  video_chat_provider {} nevalid

en: Invalid {var_name}
ro: {var_name} nevalid

en: Invalid {} value {} ({})
ro: Nevalidă {} valoare {} ({})

en: Invitations
ro: Invitații

en: Invite
ro: Invită

en: Invite more users
ro: Invită mai mulți utilizatori

en: Invite users
ro: Invită utilizatori

en: Invite users to Zulip
ro: Invită utilizatori pe Zulip

en: Inviting...
ro: Invit...

en: Invoices with more than {} licenses can't be processed from this page. To complete the upgrade, please contact {}.
ro: Facturi cu mai mult de {} licențe nu pot fi procesate din această pagina. Pentru a finaliza actualizarea te rugam contactează {}.

en: JIRA logo
ro: Logo JIRA

en: Just in case, take a look at your Spam folder.
ro: Verifică pentru orice eventualitate și folderul SPAM

en: Keyboard shortcuts
ro: Scurtături tastatură

en: Label cannot be blank.
ro: Eticheta nu poate fi goală.

en: Last message
ro: Ultimul mesaj

en: Last month
ro: Ultima lună

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Last week
ro: Săptămâna trecută

en: Last year
ro: Ultimul an

en: Learn more (%(getting_started_link)s) about Zulip, become a pro with a few keyboard shortcuts (%(keyboard_shortcuts_link)s), or dive right in to %(realm_uri)s!
ro: Învață mai mult (%(getting_started_link)s) despre Zulip, folosește câteva scurtături de tastatură  (%(keyboard_shortcuts_link)s) pentru a fi pro, sau treci direct la treabă %(realm_uri)s!

en: License management
ro: Managementul licenței

en: Link with Webathena
ro: Link cu Webathena

en: List of options
ro: Lista opțiunilor

en: Loading...
ro: Se încarcă...

en: Log in
ro: Intră

en: Log in now
ro: Autentifică-te acum

en: Log in to Zulip
ro: Autentifică-te pe Zulip

en: Log in to your organization
ro: Autentifica-te în organizația ta

en: Log in with %(identity_provider)s
ro: Autentificare cu %(identity_provider)s

en: Log in with another account
ro: Autentificare cu un alt cont

en: Log out
ro: Deconectare

en: Login
ro: Autentificare

en: Long text
ro: Test lung

en: Malformed API key
ro: Cheie API malformată

en: Malformed JSON
ro: JSON malformat

en: Malformed JSON input
ro: Input JSON malformat

en: Malformed URL pattern.
ro: Model de URL malformat

en: Manage email preferences
ro: Administrează preferințe emailurilor

en: Manage email preferences:
ro: Administrează preferințele emailului:

en: Manage email preferences:
ro: Administrează preferințele emailurilor:

en: Manage organization
ro: Administrează organizația

en: Manage streams
ro: Administrează huburile

en: Marketing
ro: CAD-CAM

en: Me
ro: Eu

en: Members
ro: Membru

en: Mentions
ro: Menționări

en: Menu
ro: Meniu

en: Menus
ro: Meniuri

en: Message actions
ro: Acțiunile mesajului

en: Message already deleted
ro: Mesaj deja șters

en: Message edit history
ro: Istoria modificărilor mesajului

en: Message edit history is disabled in this organization
ro: Istoria modificărilor unui mesaj este dezactivată în această organizație

en: Message formatting
ro: Formatarea mesajului

en: Message from Slack
ro: Mesaj din Slack

en: Message must have recipients
ro: Un mesaj fără destinatar ar fi fără sens, nu?

en: Message must have recipients!
ro: Mesajul trebuie să aibă destinatari!

en: Message must not be empty
ro: Un mesaj fără conținut ar fi inutil, nu?

en: Message must not contain null bytes
ro: Mesajul nu poate conține biți null

en: Messages
ro: Mesaje

en: Messages read over time
ro: Mesaje citite de-a lungul timpului

en: Messages sent by client
ro: Mesaje trimise de client

en: Messages sent by recipient type
ro: Mesaje trimise după tipul destinatarului

en: Messages sent over time
ro: Mesaje trimise de-a lungul timpului

en: Messages sent to a stream are seen by everyone subscribed to that stream. Try clicking on one of the stream links below.
ro: Mesaje trimise hubului sunt văzute de toți abonații acelui hub. Încearcă unul din linkurile huburilor de mai jos.

en: Mirroring not allowed with recipient user IDs
ro: Mirroring nu este permis cu ID-urile de utilizator destinatar

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Missing 'anchor' argument.
ro: Lipsește argumentul 'anchor' .

en: Missing 'last_event_id' argument
ro: Lipsește argumentul 'last_event_id'

en: Missing 'queue_id' argument
ro: Lipsește argumentul 'queue_id'

en: Missing '{var_name}' argument
ro: Argument '{var_name}' lipsă

en: Missing authorization header for basic auth
ro: Lipsește antetul autorizației pentru autentificarea de bază

en: Missing configuration parameters: {}
ro: Lipsesc parametrii de configurare: {}

en: Missing deliver_at in a request for delayed message delivery
ro: Lipseștedeliver_at într-o cerere de transmitere a mesajelor întârziate

en: Missing id_token parameter
ro: Lipsește parametrul id_token

en: Missing key {} in JSON
ro: Cheie lipsă {} în JSON

en: Missing parameter: 'to' (recipient)
ro: Parametru lipsă: 'către' (destinatar)

en: Missing sender
ro: Lipseste expeditorul

en: Missing stream
ro: Hub lipsă

en: Missing the HTTP event header '{header}'
ro: Lipsește antetul evenimentului HTTP '{header}'

en: Missing topic
ro: Lipsește subiectul

en: Monitoring tools
ro: Unelte de monitorizare

en: Most control
ro: Control maxim

en: Most convenient
ro: Cel mai convenabil

en: Must be a billing administrator or an organization administrator
ro: Trebuie să fii administrator de facturare sau administrator de organizație

en: Must be an organization administrator
ro: Trebuie să fii un administrator al organizației

en: Must be an organization administrator or emoji author
ro: Trebuie să fii un administrator al organizației sau autorul emoji-ului

en: Must be an organization owner
ro: Trebuie să fie un proprietar al organizației

en: Must be an server administrator
ro: Trebuie să fii un administrator de server

en: Must be invited as an valid type of user
ro: Trebuie să fii invitat ca tip de utilizator valid

en: Must validate with valid Zulip server API key
ro: Trebuie validat cu o cheie API validă Zulip

en: Muted topics
ro: Subiecte fără alertă sonoră

en: Name is already in use!
ro: Numele este deja folosit!

en: Name too long!
ro: Nume prea lung!

en: Name too short!
ro: Nume prea scurt!

en: Narrow to all private messages
ro: Restrânge la toate mesajele private

en: Narrow to all unmuted messages
ro: Restrângeți la toate mesajele cu alertă sonoră

en: Narrow to current compose box recipient
ro: Restrânge la căsuța curentă a destinatarului

en: Narrow to group private messages with
ro: Limitat la mesajele private (din grup) cu

en: Narrow to just message ID
ro: Limitat doar la ID-ul mesajului

en: Narrow to messages containing images.
ro: Limitat la mesaje care conțin imagini.

en: Narrow to messages containing links.
ro: Limitat la mesaje care conțin linkuri.

en: Narrow to messages containing uploads.
ro: Limitat la mesaje care conțin fișiere.

en: Narrow to messages on stream
ro: Limitat la mesaje din hub

en: Narrow to messages sent by
ro: Limitat la mesaje trimise de

en: Narrow to messages sent by you.
ro: Limitat la mesaje trimise de tine.

en: Narrow to messages that mention you.
ro: LImitat la mesaje care te menționează.

en: Narrow to messages with alert words.
ro: Limitat la mesaje cu cuvinte alertă

en: Narrow to messages with topic
ro: Limitat la mesaje cu subiect

en: Narrow to next unread private message
ro: Restrânge la următorul mesaj privat necitit

en: Narrow to next unread topic
ro: Restrânge la următorul subiect necitit

en: Narrow to private messages with
ro: Limitat la mesaje private cu

en: Narrow to private messages.
ro: LImitat la mesaje private.

en: Narrow to starred messages.
ro: LImitat la mesaje cu stea

en: Narrow to stream
ro: Limitează la hub

en: Narrow to topic or PM conversation
ro: Restrânge la subiect sau conversația MP

en: Narrow to unread messages.
ro: Limitat la mesaje necitite.

en: Narrowing
ro: Restrangere

en: Navigation
ro: Navigare

en: Need to get your group started on Zulip?
ro: Vrei să faci primul tău grup pe Zulip?

en: Never ask on this computer
ro: Nu mai întreba pe acest calculator

en: New login from %(device_browser)s on %(device_os)s
ro: Autentificare nouă din %(device_browser)s pe %(device_os)s

en: New members cannot send to this stream.
ro: Membrii noi nu pot scrie în acest hub.

en: New message
ro: Mesaj nou

en: New missed messages
ro: Mesaje noi ratate

en: New organization
ro: Organizație nouă

en: New organization creation disabled
ro: Crearea de organizații noi este dezactivată

en: New password
ro: Parola nouă

en: New password confirmation
ro: Confirmare parolă nouă

en: New password is too weak!
ro: Noua parolă e prea nesigură!

en: New private message
ro: Mesaj privat nou

en: New stream message
ro: Mesaj nou în hub

en: New streams
ro: Huburi noi

en: New topic
ro: Subiect nou

en: Next
ro: Urmatorul

en: Next message
ro: mesajul următor

en: Next unread private message
ro: Următorul mesaj privat necitit

en: Next unread topic
ro: Următorul subiect necitit

en: No JSON web token passed in request
ro: Nici un token web JSON nu a trecut în cerere

en: No analytics data available. Please contact your server administrator.
ro: Nu există date analitice. Vă rugăm contactați administratorul serverului.

en: No entry found for domain {domain}.
ro: Nu am găsit date despre domeniul {domain}.

en: No new data supplied
ro: Nu sunt date noi

en: No organization specified in JSON web token claims
ro: Nicio organizație specificată în revendicările jetonului Web JSON

en: No payment method on file
ro: Nu există metode de plată salvate

en: No presence data for {email}
ro: Nu sunt date de prezență pentru {email}

en: No search results
ro: Căutare fără nici un rezultat

en: No such bot
ro: Nu există un astfel de bot

en: No such command: {}
ro: Comandă inexistentă: {}

en: No such invitation
ro: Nu există această invitație

en: No such topic '{}'
ro: Nici un astfel de subiect '{}'

en: No such user
ro: Nu există un astfel de utilizator

en: No user specified in JSON web token claims
ro: Nici un utilizator specificat în revendicările tokenului web JSON

en: Normal users
ro: Utilizatori obișnuiți

en: Not allowed for guest users
ro: Nu este permis pentru utilizatorii în vizită

en: Not authorized to send to stream '{}'
ro: Neautorizat sa trimiți în hub '{}'

en: Not logged in: API authentication or user session required
ro: Deconectat: este necesară autentificarea API sau sesiunea de utilizator

en: Not recommended: "What do people think of this new design mockup?", "I'm looking at Bug 345", "Is Acme Burgers open for lunch?"
ro: Nerecomandate: "Ce cred oamenii despre acest nou design mockup?", "Mă uit la bugul 345", "Acme Burgers sunt deschis la ora asta?"

en: Not subscribed to stream id {}
ro: Neabonat la acest id de hub {}

en: Nothing to change
ro: Nimic de schimbat

en: Nothing to do. Specify at least one of "add" or "delete".
ro: Nimic de făcut. Specifică cel puțin un "adaugă" sau "șterge".

en: Nothing's been sent here yet!
ro:  Încă nu s-a scris nimic aici!

en: Notifications
ro: Notificări

en: OR
ro: SAU

en: One last thing: using topics like a pro
ro: Ultima sugestie: folosește subiectele ca un profesionist

en: One of your administrators requested reactivation of the previously deactivated Zulip organization hosted at %(realm_uri)s.
ro: Unul din administratorii tăi a solicitat reactivarea unei organizații Zulip dezactivate găzduite la %(realm_uri)s.

en: One or more email addresses...
ro: Una sau mai multe adrese de email...

en: One or more of these users do not exist!
ro: Unul sau mai mulți utilizatori nu există!

en: Only administrators can modify other users' subscriptions.
ro: Doar administratorii pot modifica abonamentele altor utilizatori.

en: Only group members and organization administrators can administer this group.
ro: Doar membrii grupului și administratorii organizației pot adminstra acest grup.

en: Only organization administrators can edit these settings.
ro: Doar administratorii organizației pot modifca aceste setări.

en: Only organization administrators can send to this stream.
ro: Doar administratorii organizației pot trimite în acest hub.

en: Only organization owners can edit these settings.
ro: Doar proprietarii de organizații pot modifica aceste setări.

en: Open
ro: Deschide

en: Open message menu
ro: Deschide mesajul meniu

en: Open reactions menu
ro: Deschide meniul reacțiilor

en: Open source
ro: Cod sursă deschis

en: Operator {} not supported.
ro: Operator {} nesuportat.

en: Or, alternatively, use one of your backup phones:
ro: Sau, alternativ, foloseste unul din telefoanele tale de backup:

en: Or, continue in your browser.
ro: Sau continuă în browserul tău.

en: Organization URL
ro: URL-ul organizatiei

en: Organization URL:
ro: URL-ul organizației

en: Organization administrators
ro: Administrator al organizației

en: Organization description is too long.
ro: Descrierea organizației este prea lungă.

en: Organization does not exist
ro: Oranizația nu există

en: Organization name
ro: Numele organizației

en: Organization name is too long.
ro: Numele organizației este prea luuung.

en: Organization owners
ro: Proprietarii organizației

en: Organization permissions
ro: Permisiunile organizației

en: Organization profile
ro: Profilul organizației

en: Organization settings
ro: Setările organizației

en: Organization: %(organization_url)s
ro: Organizația: %(organization_url)s

en: Organization: %(organization_url)s Time: %(login_time)s Email: %(user_email)s
ro: Organizația: %(organization_url)s Ora: %(login_time)s Email: %(user_email)s

en: Organization: <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(realm_uri)s</a>
ro: Organizația: <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(realm_uri)s</a>

en: Organization: <a href="%(realm_uri)s">%(realm_uri)s</a>
ro: Organizație: <a href="%(realm_uri)s">%(realm_uri)s</a>

en: Other
ro: Alte

en: Outside your domain.
ro: În afara domeniului tău.

en: Over %(integrations_count_display)s native integrations.
ro: Peste %(integrations_count_display)s integrări native.

en: Owners
ro: Proprietari

en: PMs with %(sender_str)s
ro: MP cu %(sender_str)s

en: PS: Check us out on Twitter (@zulip), star us on GitHub (https://github.com/zulip/zulip), or chat with us live on the Zulip community server (https://chat.zulip.org)!
ro: PS: Accesați-ne pe Twitter (@zulip), pe GitHub (https://github.com/zulip/zulip) sau discutați cu noi în direct pe serverul comunității Zulip (https://chat.zulip.org )!

en: PS: Follow us on <a href="https://twitter.com/zulip" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Twitter</a>, star us on <a href="https://github.com/zulip/zulip" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">GitHub</a>, or chat with us live on the <a href="https://chat.zulip.org" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Zulip community server</a>!
ro: PS: Urmariți-ne pe <a href="https://twitter.com/zulip" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Twitter</a>,  <a href="https://github.com/zulip/zulip" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">GitHub</a>, sau discută live cu noi pe <a href="https://chat.zulip.org" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">Zulip community server</a>!

en: PS: Follow us on <a href="https://twitter.com/zulip">Twitter</a>, star us on <a href="https://github.com/zulip/zulip">GitHub</a>, or chat with us live on the <a href="https://chat.zulip.org">Zulip community server</a>!
ro: PS: Urmăriți-ne pe <a href="https://twitter.com/zulip">Twitter</a>, pe <a href="https://github.com/zulip/zulip">GitHub</a>, sau discutați cu noi live pe <a href="https://chat.zulip.org">Zulip community server</a>!

en: Pagerduty logo
ro: Logo Pagerduty

en: Password
ro: Parolă

en: Password auth is disabled in your team.
ro: Parola de autentificare este dezactivată în echipa ta.

en: Password reset request for %(realm_name)s
ro: Solicitare de resetare a parolei pentru %(realm_name)s

en: Password reset sent!
ro: Parola resetată a fost trimisă!

en: Password strength
ro: Siguranța parolei

en: Paste token here
ro: Lipește tokenul aici

en: Pay annually
ro: Plătește anual

en: Pay monthly
ro: Plătește lunar

en: Payment schedule
ro: Calendarul plăților

en: Person picker
ro: Alege persoana

en: Plans &amp; pricing
ro: Abonamente &amp; prețuri

en: Plans and pricing
ro: Oferte și prețuri

en: Please <a href="%(login_url)s">log in</a> with your new password.
ro: Te rog <a href="%(login_url)s">autentifică-te</a> cu parola noua.

en: Please choose one: 'stream' or 'stream_id'.
ro: Te rog alege doar: 'hub' sau 'hub_id'.

en: Please double-check that you have the full URL and try again, or <a href="mailto:%(support_email)s?Subject=Unsubscribe%%20me%%2C%%20please!&Body=Hi%%20there!%%0A%%0AI%%20clicked%%20this%%20unsubscribe%%20link%%20in%%20a%%20Zulip%%20e-mail%%2C%%20but%%20it%%20took%%20me%%20to%%20an%%20error%%20page%%3A%%0A%%0A_____________%%0A%%0APlease%%20unsubscribe%%20me.%%0A%%0AThanks%%2C%%0A_____________%%0A">email us</a> and we'll get this squared away!
ro: Te rog verifică dacă linkul URL este întreg și reîncearcă, sau <a href="mailto:%(support_email)s?Subject=Unsubscribe%%20me%%2C%%20please!&Body=Hi%%20there!%%0A%%0AI%%20clicked%%20this%%20unsubscribe%%20link%%20in%%20a%%20Zulip%%20e-mail%%2C%%20but%%20it%%20took%%20me%%20to%%20an%%20error%%20page%%3A%%0A%%0A_____________%%0A%%0APlease%%20unsubscribe%%20me.%%0A%%0AThanks%%2C%%0A_____________%%0A">scrie-ne</a> și te ajutăm noi!

en: Please enter at most 10 emails.
ro: Te rog introdu cel puțin 10 emailuri.

en: Please fill out all fields.
ro: Te rog completează toate câmpurile.

en: Please request a manual export from {email}.
ro: Te rugam solicită un export manual la {email}.

en: Please request an invite for {email} from the organization administrator.
ro: Te rog solicită o invitație pentru {email} de la administraorul organizației.

en: Please supply 'stream'.
ro: Te rog adaugă 'hub'.

en: Please use your real email address.
ro: Te rog folosește-ți adresa ta reală de email.

en: Practice sending a few messages by replying to this conversation.
ro: Exersează trimiterea mai multor mesaje de răspuns la această conversație.

en: Presence is not supported for bot users.
ro: Presence nu este suportat pentru utilizatorii boți.

en: Press Enter to send
ro: Apasă Enter să trimiți

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Previous message
ro: mesajul precedent

en: Privacy policy
ro: Politică de confidențialitate

en: Private messages
ro: Mesaje private

en: Private messages are disabled in this organization.
ro: Mesajele private sunt dezactivate în această organizație

en: Private streams
ro: Huburi private

en: Private streams are only visible to stream members.
ro: Mesajele private sunt vizibile doar membrilor hubului.

en: Pro tip: You can use 't' to view recent topics.
ro: Sugestie: Poți folosi 't' pentru a vedea subiectele recente.

en: Productivity
ro: Productivitate

en: Project management
ro: Managementul proiectului

en: Public streams
ro: Huburi publice

en: Push notifications bouncer error: {}
ro: Eroare bounce a notificărilor push: {}

en: Quote and reply to message
ro: Citează sau răspunde mesajului

en: React to selected message with
ro: Reacționează la mesajul selectat cu

en: Reaction already exists.
ro: Reacția deja există.

en: Reaction doesn't exist.
ro: Reacția nu există.

en: Reactivate organization
ro: Reactivează organizația

en: Reactivate your Zulip organization
ro: Reactivează-ți organizația ta Zulip

en: Recent topics
ro: Subiecte recente

en: Recent topics (beta)
ro: Subiecte recente (beta)

en: Recipient lists may contain emails or user IDs, but not both.
ro: Lista destinatarilor poate conține emailuri sau ID, dar nu ambele.

en: Reminder: Join %(referrer_name)s at %(referrer_realm_name)s
ro: Reamintesc: Alătură-te %(referrer_name)s la %(referrer_realm_name)s

en: Reminders can only be set for streams.
ro: Memento-urile pot fi setate numai pentru huburi.

en: Reply
ro: Răspunde

en: Reply in Zulip:
ro: Răspunde în Zulip:

en: Reply to a message
ro: Răspunde la un mesaj

en: Reply to author
ro: Răspunde autorului

en: Reply to message
ro: Răspunde la mesaj

en: Reply to this email directly, <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">view it in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">manage email preferences</a>.
ro: Răspunde acestui email direct, <a href="%(narrow_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">afișează Zulip</a>, sau <a href="%(notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">administrează preferințe emailurilor </a>.

en: Reply to this email directly, <a href="%(narrow_url)s">view it in Zulip</a>, or <a href="%(notif_url)s">manage email preferences</a>.
ro: Răspunde la acest email direct, <a href="%(narrow_url)s">afișează-l în Zulip</a>, sau <a href="%(notif_url)s">administrează preferințele emailurilor</a>.

en: Reply to this email directly, or view it in Zulip:
ro: Răspunde direct la acest email, sau afișează-l in Zulip:

en: Reserved for system bots.
ro: Rezervat pentru boții de sistem.

en: Reset password
ro: Resetează parola

en: Reset your password
ro: Resetează-ți parola

en: Reset your password.
ro: Resetează-ți parola.

en: Retrying soon...
ro: Reîncerc imediat...

en: STREAMS
ro: HUBURI

en: Saved as draft
ro: Salvat ca schiță

en: Scroll down
ro: Deruleaza jos

en: Scroll through streams
ro: Derulează huburile

en: Scroll up
ro: Derulează sus

en: Search
ro: Caută

en: Search all public streams in the organization.
ro: Caută în toate huburile publice ale organizației.

en: Search for <span class="operator_value"> keyword </span> in the topic or message content
ro: Caută un <span class="operator_value"> cuvânt cheie </span> în subiectul sau conținutul mesajului

en: Search integrations
ro: Integrări de căutare

en: Search operators
ro: Operatori căutare

en: Search people
ro: Caută persoane

en: Search streams
ro: Caută in huburi

en: See how to configure email.
ro: Vezi cum se configurează emailul.

en: See plans and pricing
ro: Vezi ofertele și prețurile

en: Send
ro: Trimite

en: Send message
ro: Trimite

en: Send reset link
ro: Trimite linkul de resetare

en: Sentry logo
ro: Logo Sentry

en: Settings
ro: Configurare

en: Short text
ro: Test scurt

en: Shorter is better than longer.
ro: Scurt e mai bine decât lung.

en: Show images in thread
ro: Afișează imaginile in subiect

en: Show keyboard shortcuts
ro: Arata scurtăturile din tastatură

en: Show message sender's profile
ro: Afișează profilul expeditorului mesajului

en: Show more
ro: Arată mai mult

en: Sign up
ro: Înscriere

en: Sign up for Zulip
ro: Inscrie-te pentru Zulip

en: Sign up now
ro: Înscrie-te acum

en: Sign up with %(identity_provider)s
ro: Înregistrează-te cu %(identity_provider)s

en: Signups enabled
ro: Abonarea este permisă

en: Some emails did not validate, so we didn't send any invitations.
ro: Câteva emailuri nu au fost validate așa că nu am trimis invitațile.

en: Some of those addresses are already using Zulip, so we didn't send them an invitation. We did send invitations to everyone else!
ro: La unele adrese nu am trimis invitaţia, pentru că sunt deja în Zulip. Le-am invitat pe celelalte persoane.

en: Somebody (possibly you) requested a new password for the Zulip account %(email)s on %(realm_uri)s.
ro: Cineva (probabil tu) a solicitat o nouă parolă contului Zulip %(email)s pe %(realm_uri)s.

en: Something went wrong. Please contact {email}.
ro: Ceva nu a mers bine. Vă rugam contactați {email}.

en: Something went wrong. Please reload the page.
ro: Ceva a funcționat greșit. Te rugam reîncărcă pagina.

en: Something went wrong. Please wait a few seconds and try again.
ro: Ceva a funcționat greșit. Te rugam să aștepți câteva secunde apoi reîncearcă.

en: Sorry, the link you provided is invalid or has already been used.
ro: Ups, link-ul furnizat nu este valid sau a fost deja utilizat.

en: Sponsorship request (%(organization_type)s) for %(string_id)s
ro: Solicitare de sponsorizare(%(organization_type)s) pentru %(string_id)s

en: Star selected message
ro: Mesaj selectat cu o stea

en: Starred messages
ro: Mesaje cu stea

en: Start time is later than end time. Start: {start}, End: {end}
ro: Începutul este mai târziu decât sfârșitul. Început: {start}, Sfârșit: {end}

en: Statistics
ro: Statistici

en: Still no email? We can <a href="#" id="resend_email_link">resend it</a>.
ro: Nu ai primit emailul? Putem să il <a href="#" id="resend_email_link">retrimitem</a>.

en: Stream
ro: Hub

en: Stream '{stream_name}' is already present in default stream group '{group_name}'
ro: Hubul '{stream_name}' este deja prezent în grupul implicit al hubului '{group_name}'

en: Stream '{stream_name}' is not present in default stream group '{group_name}'
ro: Hubul '{stream_name}' nu este prezent în grupul implicit de hub '{group_name}'

en: Stream '{stream}' does not exist
ro: Hubul '{stream}' nu există

en: Stream already has that name!
ro: Hubul are deja acest nume!

en: Stream created by {user_name}.
ro: Hub creat de {user_name}.

en: Stream does not exist with id: {}. No invites were sent.
ro: Huburi cu id: {} nu există. Nu am trimis invitații.

en: Stream list
ro: Lista huburilor

en: Stream name '{}' contains NULL (0x00) characters.
ro: Numele hubului '{}' conține NULL (0x00) caractere.

en: Stream name '{}' is already taken.
ro: Numele de hub '{}' este deja folosit.

en: Stream name too long (limit: {} characters).
ro: Numele hubului este prea lung (limită: {} caractere).

en: Stream topics in Zulip
ro: Subiectele huburilor în Zulip

en: Stream with ID '{stream_id}' does not exist
ro: Hubul cu ID '{stream_id}' nu există

en: Stream(s) ({}) do not exist
ro: Hub(uri) ({}) inexistente

en: Streams in Slack
ro: Huburi în Slack

en: Streams in Zulip
ro: Huburi in Zulip

en: Streams must be public
ro: Hubul trebuie să fie public

en: Streams settings
ro: Setările huburilor

en: Streams they should join
ro: Huburi la care să participe

en: Subdomain can only have lowercase letters, numbers, and '-'s.
ro: Subdomeniul poate avea litere mici, numere și  '-'s.

en: Subdomain cannot start or end with a '-'.
ro: Subdomeniul nu poate începe sau termina cu '-'.

en: Subdomain needs to have length 3 or greater.
ro: Subdomeniul poate fi  lung de 3 sau mai mult.

en: Subdomain required
ro: Subdomeniul este necesar

en: Subdomain unavailable. Please choose a different one.
ro: Subdomeniu indisponibil. Te rog alege altul.

en: Subdomains cannot start or end with a '-'.
ro: Subdomeniile nu pot începe sau termina cu '-'.

en: Subscribe
ro: Abonează

en: Subscribe to/unsubscribe from selected stream
ro: Abonează-te / dezabonează-te de la hubul selectat

en: Subscribe, add, or configure streams
ro: Abonează-te, adaugă sau configurează huburile

en: Subscriber data is not available for this stream
ro: În acest hub nu sunt disponibile date despre abonați

en: Support
ro: Suport

en: Swimming fish
ro: Pește care înoată

en: Switch between tabs
ro: Schimbă între tab-uri

en: Take it for a spin now.
ro: Încearcă acum.

en: Take it for a spin now:
ro: Fă o încercare acum:

en: Team
ro: Echipa

en: Team Zulip
ro: Echipa Zulip

en: Terms of Service
ro: Termenii serviciului

en: Thanks for signing up!
ro: Mulțumim pentru înscriere!

en: Thanks for using Zulip!
ro: Multumim că folosești Zulip!

en: Thanks,
ro: Multumim,

en: The '{event_type}' event isn't currently supported by the {webhook_name} webhook
ro: Evenimentul '{event_type}' nu este în prezent susținut de webhook-ul {webhook_name}

en: The Tuesday night catering topic in Slack
ro: Marți seara subiectul de catering din Slack

en: The Tuesday night catering topic in Zulip
ro: Marți seara subiectul de catering din Zulip

en: The Tuesday night catering topic in Zulip - compose box
ro: Marți seara subiectul de catering din Zulip - caseta de compus

en: The address you'll use to log in to your organization.
ro: Adresa pe care o vei folosi să te autentifici în organizația ta.

en: The basics
ro: Cele elementare

en: The best chat for working groups and communities.
ro: Cel mai bun chat pentru grupuri de lucru și comunități.

en: The best chat for workplaces.
ro: Cel mai bun chat pentru locuri de muncă.

en: The domain {domain} is already a part of your organization.
ro: Domeniul {domain} este deja parte din organizația ta.

en: The email address associated with your account is %(email)s.
ro: Adresa de email asociată contului tău este %(email)s.

en: The email associated with your Zulip account was recently changed to %(new_email)s. If you did not request this change, please contact us immediately at <%(support_email)s>.
ro: Emailul asociat contului tău Zulip a fost recent schimbat cu %(new_email)s. Daca nu ai făcut tu modificarea, te rog să ne contactezi imediat la <%(support_email)s>.

en: The email associated with your Zulip account was recently changed to <a href="%(new_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(new_email)s</a>. If you did not request this change, please contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.
ro: Emailul asociat contului tau Zulip a fost recent schimbat cu <a href="%(new_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(new_email)s</a>. Daca nu ai făcut tu această modificare, te rog să ne contactezi imediat la <a href="mailto:%(support_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(support_email)s</a>.

en: The email associated with your Zulip account was recently changed to <a href="%(new_email)s">%(new_email)s</a>. If you did not request this change, please contact us immediately at <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.
ro: Adresa de email asociată contului tau pe Zulip a fost recent schimbată la <a href="%(new_email)s">%(new_email)s</a>. Dacă nu ai făcut tu această schimbare, contactează-ne imediat la<a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a>.

en: The most important shortcut is `r` to reply.
ro: Cea mai importantă scurtătura este `r`  pentru a răspunde.

en: The organization creation link has expired or is not valid.
ro: Linkul de creare a organizației a expirat sau este nevalid.

en: The organization reactivation link has expired or is not valid.
ro: Linkul de reactivare al organizației a expirat sau nu este valid.

en: The organization you are trying to join using {email} does not exist.
ro: Organizația în care vrei să intri cu {email} nu există.

en: The organization you are trying to join,
            %(realm_name)s, does not allow signups using disposable email
            addresses. Please sign up using a real email address.
ro: Organizația la care vrei să te înscrii,
            %(realm_name)s, nu permite înscriere cu o adresă de email dispozabilă.
             Te rog folosește una reală.

en: The organization you are trying to join,
            %(realm_name)s, does not allow signups using emails
            that contains +. Please sign up using appropriate email address.
ro: Organizația la care încercați să vă alăturați,
            %(realm_name)s, nu permite înregistrarea cu adrese de email
            care conțin +. Te rugăm să folosești o altă adresă de email.

en: The owner permission cannot be removed from the only organization owner.
ro: Nu pot fi revocate permisiunile singurului proprietar.

en: The registration link has expired or is not valid.
ro: Linkul pentru înregistrare a expirat sau nu mai este valid.

en: The time limit for deleting this message has passed
ro: A trecut perioada de timp în care poți modifica acest mesaj

en: The time limit for editing this message has passed
ro: Limita de timp pentru modificarea mesajului a expirat.

en: There is no Zulip organization hosted at this subdomain.
ro: Nu există nici o organizație Zulip la acest domeniu.

en: There is no member '{}' in this user group
ro: Nu este nici un membru '{}' în acest grup

en: There should be a leading slash in the zcommand.
ro: În zcommand ar trebui să existe un slash la început.

en: This API is not available to incoming webhook bots.
ro: Acest APInu este disponibil pentru incoming webhook bots.

en: This action requires administrative rights
ro: Acțiunea necesită drepturi de administrator

en: This custom emoji has been deactivated.
ro: Acest emoji personalizat a fost dezactivat.

en: This default stream group is already named '{}'
ro: Grupul implicit al hubului are deja un nume '{}'

en: This email does not include message content because you have disabled <a class="content_disabled_help_link" href="%(alert_notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">message content appearing in email notifications</a>.
ro: Acest email nu conține un mesaj pentru că ai dezactivat <a class="content_disabled_help_link" href="%(alert_notif_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">afișarea conținutului mesajelor în notificările prin email</a>.

en: This email does not include message content because you have disabled <a class="content_disabled_help_link" href="%(alert_notif_url)s">message content appearing in email notifications</a>.
ro: Acest email nu include conținutul mesajelor pentru că ai dezactivat  <a class="content_disabled_help_link" href="%(alert_notif_url)s">afișarea conținutului mesajelor în notificările prin email</a>.

en: This email does not include message content because your organization has disabled <a class="content_disabled_help_link" href="%(help_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">message content appearing in email notifications</a>.
ro: Acest email nu conține un mesaj pentru că organizația ta a dezactivat <a class="content_disabled_help_link" href="%(help_url)s" style="color:#15c; text-decoration:underline">afișarea conținutului mesajelor în notificările prin email</a>.

en: This email does not include message content because your organization has disabled <a class="content_disabled_help_link" href="%(help_url)s">message content appearing in email notifications</a>.
ro: Acest email nu include conținutul mesajului pentru că organizația ta a dezactivat <a class="content_disabled_help_link" href="%(help_url)s">afișarea conținutului mesajelor în notificările prin email</a>.

en: This endpoint does not accept bot requests.
ro: Acest endpoint nu acceptă solicitări de la boți.

en: This endpoint requires HTTP basic authentication.
ro: Acest endpoint necesită autorizare HTTP  de bază

en: This invitation expires in two days. If the invitation expires, you'll need to ask %(referrer_name)s for another one.
ro: Această invitație expira în doua zile. Dacă va expira, vei fi nevoit să mai ceri încă una lui  %(referrer_name)s.

en: This is a friendly reminder that %(referrer_name)s (%(referrer_email)s) wants you to join them on Zulip -- the team communication tool designed for productivity.
ro: Acesta este un reminder prietenos că %(referrer_name)s (%(referrer_email)s) dorește să vă alăturați lor pe Zulip -- platforma de comunicare între echipe concepută pentru productivitate.

en: This is a friendly reminder that <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_name)s (%(referrer_email)s)</a> wants you to join them on Zulip — the team communication tool designed for productivity.
ro: Reamintim politicos că <a href="mailto:%(referrer_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(referrer_name)s (%(referrer_email)s)</a> dorește să i te alături pe Zulip — platforma de comunicare concepută pentru productivitate.

en: This is a friendly reminder that <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_name)s (%(referrer_email)s)</a> wants you to join them on Zulip &mdash; the team communication tool designed for productivity.
ro: Reamintim politicos că <a href="mailto:%(referrer_email)s">%(referrer_name)s (%(referrer_email)s)</a> dorește să i te alături pe Zulip &mdash; platforma de comunicare concepută pentru productivitate.

en: This is a message on stream #**{default_notification_stream_name}** with the topic `swimming turtles`.
ro: Acesta este un mesaj din hubul #**{default_notification_stream_name}** cu subiectul `swimming turtles`.

en: This is a message on stream #**{default_notification_stream_name}** with the topic `topic demonstration`.
ro: Acesta este un mesaj în hubul #**{default_notification_stream_name}** cu subiectul `demonstrație subiect`.

en: This is a private message from me, Welcome Bot.
ro: Acesta este un mesaj privat de la mine, Bot-ul Bine ai venit.

en: This is a private stream
ro: Acesta este un hub privat

en: This is a private stream, as indicated by the lock icon next to the stream name.
ro: Acesta este un hub privat, așa cum indică și iconița lacăt de lânga numele hubului.

en: This is the last reminder you'll receive for this invitation.
ro: Acesta este ultimul reminder pentru această invitație.

en: This is used for mobile applications and other tools that require a password.
ro: Acesta este folosit pentru aplicații de mobil sau alte unelte care necesită parola.

en: This organization has been deactivated
ro: Această organizație a fost dezactivată

en: This organization has been deactivated.
ro: Această organizație a fost dezactivată.

en: This server does not allow members of the public to create new organizations.
ro: Acest server nu permite membrilor din public să creeze organizații noi.

en: This stream does not exist or is private.
ro: Acest hub nu există sau este privat.

en: This topic was moved by {user} to {new_location}
ro: Subiectul a fost mutat de {user} aici: {new_location}

en: This topic was moved here from {old_location} by {user}
ro: Acest subiect a fost mutat aici din {old_location} de către {user}

en: This user does not exist!
ro: Acest utilizator nu există!

en: This user is not registered.
ro: Acest utilizator nu este înregistrat

en: Time must be in the future.
ro: Ora trebuie să fie în viitor

en: Time: %(login_time)s
ro: Ora: %(login_time)s

en: To
ro: Către

en: To get started, click the button below.
ro: Pentru a începe, apasă butonul de mai jos.

en: To get started, click the link below.
ro: Pentru a începe, apasă pe link-ul de mai jos.

en: To manage this stream, go to [Stream settings]({stream_settings_url}) and click on `{initial_private_stream_name}`.
ro: Pentru a administra acest hub mergi la [Setările hubului]({stream_settings_url}) și apasă  `{initial_private_stream_name}`.

en: To undo this change or review your other subscription settings, please visit your <a href="%(realm_uri)s/#settings/notifications">Zulip Settings page</a>.
ro: Pentru a anula această modificare sau să verifici celelalte setări ale abonamentului, te rugăm să vizitezi <a href="%(realm_uri)s/#settings/notifications">pagina de setari Zulip </a>.

en: Toggle the gear menu
ro: Comută meniul rotiță

en: Toggle topic mute
ro: Comută subiectul - fără alertă sonoră

en: Token accepted.  Logging you in…
ro: Token acceptat. Autentificare....

en: Token does not exist
ro: Tokenul nu există

en: Too many messages requested (maximum {}).
ro: Prea multe mesaje solicitate (maximum {}).

en: Topic
ro: Subiect

en: Topic already muted
ro: Subiect deja fără alertă sonoră

en: Topic can't be empty
ro: Subiectul nu poate fi gol

en: Topic is not muted
ro: Subiectul nu este marcat - fără alertă sonoră

en: Topics
ro: Subiecte

en: Topics are a lightweight tool to keep conversations organized.
ro: Subiectele sunt unelte simple pentru organizarea conversațiilor.

en: Topics are like email subject lines. The big difference, though, is that they're really short and lightweight. Two or three words will do it. Don't overthink 'em -- you can always edit the message later!
ro: Subiectele sunt ca titlul unui email. Marea diferență este că sunt scurte și la obiect. Două trei cuvinte ajung. Nu le gândi prea mult — le poți modifica ulterior!

en: Topics are like email subject lines. The big difference, though, is that they're really short and lightweight. Two or three words will do it. Don't overthink 'em&mdash;you can always edit the message later!
ro: Subiectele sunt ca titlul unui email. Marea diferență este că sunt scurte și la obiect. Două trei cuvinte ajung. Nu le gândi prea mult 'em&mdash;le poți modifica ulterior!

en: Topics are like email subject lines. The big difference, though, is that they're really short and lightweight. Two or three words will do it. Don't overthink 'em—you can always edit the message later!
ro: Subiectele sunt ca titlul unui email. Marea diferență este că sunt scurte și la obiect. Două trei cuvinte ajung. Nu le gândi prea mult—le poți modifica ulterior!

en: Topics in Zulip
ro: Subiecte în Zulip

en: Total users
ro: Toți utilizatorii

en: Travis logo
ro: Logo Travis

en: Try now.
ro: Încearcă acum.

en: Type `?` to check out Zulip's keyboard shortcuts
ro: Scrie `?` pentru a afișa scurtăturile tastaturii Zulip

en: USERS
ro: UTILIZATORI

en: Unable to access stream ({stream_name}).
ro: Nu pot accesa hubul ({stream_name}).

en: Unable to handle Pivotal payload
ro: Imposibil de gestionat Pivotal payload

en: Unable to render message
ro: Imposibil de redat mesajul

en: Unable to retrieve subscribers for private stream
ro: Nu pot prelua abonații pentru hubul privat

en: Unexpected arguments: {}
ro: Argument neașteptat: {}

en: Unicode emoji
ro: Emoji unicode

en: Unknown IP address
ro: Adresă IP necunoscută

en: Unknown WordPress webhook action: {}
ro: Acțiune webhook WordPress necunoscută: {}

en: Unknown chart name: {}
ro: Nume de hartă necunoscut: {}

en: Unknown email unsubscribe request
ro: Solicitare de dezabonare la email necunoscută

en: Unknown hotspot: {}
ro: Hotspot necunoscut: {}

en: Unknown organization '{}'
ro: Organizație necunoscută '{}'

en: Unknown payment method. Please contact {email}.
ro: Metodă de plată necunoscută. Vă rugam contactați-ne aici {email}.

en: Unknown subscription property: {}
ro: Proprietate de abonament necunoscută: {}

en: Unknown webhook request
ro: Solicitare webhook necunoscută

en: Unsubscribe from digest emails
ro: Dezabonează de la emailurile cu rezumate

en: Unsubscribe from digest emails:
ro: Dezabonează de la emailurile cu rezumate:

en: Unsubscribe from login notifications
ro: Dezactivează notifcările la autentificare

en: Unsubscribe from welcome emails
ro: Dezabonează de la emailurile bine ai venit

en: Unsubscribe from welcome emails:
ro: Dezabonează de la emailurile bine ai venit:

en: Unsupported browser
ro: Browser neacceptat

en: Update required
ro: Actualizare necesară

en: Upgrade to %(plan)s
ro: Actualizare la %(plan)s

en: Upload would exceed your organization's upload quota.
ro: Numărul de cuvinte urcate depașesc limita impusă de organizația ta.

en: Uploaded file is larger than the allowed limit of {} MiB
ro: Fișierul urcat este mai mare de limita admisă de {} MiB

en: Uploaded files
ro: Fișiere urcate

en: Use %(external_host)s
ro: Folosește %(external_host)s

en: Use backup token
ro: Folosește token pentru backup

en: Use your LDAP account to login
ro: Folosește contul tău LDAP pentru autentificare

en: Use your web browser to finish logging in, then come back here to paste in your login token.
ro: Folosește browserul web pentru finalizarea autentificării, apoi revino aici pentru a lipi tokenul de autentificare.

en: User cannot create stream with this settings.
ro: Utilizatorul nu poate crea un hub cu aceste setări.

en: User cannot create streams.
ro: Utilizatorul nu poate crea huburi.

en: User group '{}' already exists.
ro: Grupul '{}' deja există.

en: User groups
ro: Grupuri de utilizatori

en: User is deactivated
ro: Utilizator dezactivat

en: User list
ro: Lista utilizatorilor

en: User not authorized for this query
ro: Utilizatorul nu este autorizat pentru această interogare.

en: User not authorized to execute queries on behalf of '{principal}'
ro: Utilizator neautorizat să execute interogări din partea lui '{principal}'

en: User with ID %d is a bot
ro: ID-ul de utilizator %d este un bot

en: User with ID %d is deactivated
ro: Utilizatorul cu ID-ul %d este dezactivat

en: User {user_id} is already a member of this group
ro: Utilizatorul {user_id} este deja membru în acest grup

en: User(s) join as
ro: Utilizatorii participă ca

en: User-Agent header missing from request
ro: Lipsește antetul User-Agent din cerere

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Username already in use
ro: Nume de utilizator deja folosit de altcineva

en: Username:
ro: Nume utilizator:

en: Users
ro: Utilizatorii

en: Verify your new email address
ro: Verifică noua ta adresă de email

en: Version control
ro: Controlul versiunii

en: View drafts
ro: Vezi schițele

en: View or reply in Zulip:
ro: Afișează sau răspunde în Zulip:

en: View recent topics
ro: Afișează subiectele recente

en: View stream messages
ro: Vizualizați mesajele din hub

en: We couldn't find that Zulip organization.
ro: Nu am găsit acea organizație Zulip.

en: We noticed a recent login for the following Zulip account.
ro: Am observat o autentificare recentă pentru următorul cont Zulip.

en: We received a request to change the email address for the Zulip account on %(realm_uri)s from %(old_email)s to %(new_email)s. To confirm this change, please click below:
ro: Am primit o solicitare de schimbare a adresei de email pentru contul Zulip pe %(realm_uri)s din %(old_email)s la %(new_email)s. Pentru a confirma schimbarea te rog apasă mai jos:

en: We strongly recommend enabling desktop notifications. They help Zulip keep your team connected.
ro: Recomandăm cu căldură să activați notificările pe desktop. Acestea ajută Zulip să mențină echipa ta conectată.

en: We were unable to setup mirroring for you
ro: Nu am reușit să facem mirroring pentru tine

en: We weren't able to invite anyone.
ro: Nu am putut să invităm nici o persoană.

en: We've reset your password!
ro: Ţi-am înlocuit parola.

en: We've updated your email subscription settings, and you won't get %(subscription_type)s emails anymore.
ro: Am actualizat setarea abonamentelor prin email și nu vei mai primi %(subscription_type)s alte emailuri.

en: Webathena login not enabled
ro: Autentificare webathena dezactivat

en: Webhook bots can only access webhooks
ro: Boții webhook pot accesa doar webhooks

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Welcome to Zulip!
ro: Bine ai venit pe Zulip!

en: What are you interested in?
ro: Ce te interesează?

en: Why Zulip
ro: De ce Zulip

en: Why bother with topics? Well, two reasons: it makes conversations clearer (imagine if email didn't have them!), and it lets you more efficiently catch up on what's happened while you're away -- read the topics that are relevant to you, and ignore the ones that aren't!
ro: De ce subiecte? Pentru două motive: fac conversațiile mai clare (imaginează-ți emailuri fără subiect!) și te pui rapid la curent cu ce s-a întâmplat cât ai lipsit—citești subiectele relevante pentru tine și le ignori pe cele neinteresante!

en: Why bother with topics? Well, two reasons: it makes conversations clearer (imagine if email didn't have them!), and it lets you more efficiently catch up on what's happened while you're away&mdash;read the topics that are relevant to you, and ignore the ones that aren't!
ro: De ce subiecte? Pentru două motive: fac conversațiile mai clare (imaginează-ți emailuri fără subiect!) și te pui rapid la curent cu ce s-a întâmplat cât ai lipsit—citești subiectele relevante pentru tine și le ignori pe cele neinteresante.

en: Why bother with topics? Well, two reasons: it makes conversations clearer (imagine if email didn't have them!), and it lets you more efficiently catch up on what's happened while you're away—read the topics that are relevant to you, and ignore the ones that aren't!
ro: De ce subiecte? Pentru două motive: fac conversațiile mai clare (imaginează-ți emailuri fără subiect!) și te pui rapid la curent cu ce s-a întâmplat cât ai lipsit—citești subiectele relevante pentru tine și le ignori pe cele neinteresante!

en: Widgets: API programmer sent invalid JSON content
ro: Widgets: Programatorul API a trimis JSON conținut nevalid

en: Write
ro: Scrie

en: Wrong password!
ro: Parolă greșită!

en: Wrong subdomain
ro: Subdomeniu greșit

en: Yes, delete this message
ro: Da, șterge acest mesaj

en: You and
ro: Tu și

en: You are not authorized to access this queue
ro: Nu ești autorizat să accesezi această listă

en: You are not authorized to get events from this queue
ro: Nu ești autorizat să primești evenimente din această listă

en: You are receiving this because you have email notifications enabled for this stream.
ro: Primești asta, pentru că ai activat pentru acest hub trimiterea de notifcări prin email.

en: You are receiving this because you were mentioned in %(realm_name)s.
ro: Primești asta pentru că ești menționat în %(realm_name)s.

en: You aren't subscribed to this stream and nobody has talked about that yet!
ro: Nu ești abonat la acest hub și nimeni nu a vorbit încă despre asta!

en: You can also make <a target="_blank" rel="noopener noreferrer"
                                href="https://github.com/adam-p/markdown-here/wiki/Markdown-Cheatsheet#wiki-tables">tables</a>
                                with this <a target="_blank" rel="noopener noreferrer"
                                              href="https://github.com/adam-p/markdown-here/wiki/Markdown-Cheatsheet#wiki-tables">Markdown-ish
                            table syntax</a>.
ro: Poți face și <a target="_blank" rel="noopener noreferrer"
                                href="https://github.com/adam-p/markdown-here/wiki/Markdown-Cheatsheet#wiki-tables">tabele</a>
                                cu această <a target="_blank" rel="noopener noreferrer"
                                              href="https://github.com/adam-p/markdown-here/wiki/Markdown-Cheatsheet#wiki-tables">sintaxă markdown
                            de tabel</a>.

en: You can learn more about topics at [Streams and topics]({about_topics_help_url}).
ro: Poți afla mai multe despre subiecte la [Huburi și subiecte]({about_topics_help_url}).

en: You can log in to your Zulip organization, %(realm_name)s, at the following link:
ro: Te poți autentifica în organizația ta Zulip, %(realm_name)s, la următorul link:

en: You can only invite other Zephyr mirroring users to private streams.
ro: Poți invita doar utilizatori Zephyr mirroring în huburi private.

en: You can try logging in or resetting your password in the organization(s) above.
ro: Poți să te autentifici sau să resetezi parola în organizația(ile) de mai sus.

en: You can use any combination of these search
            operators in a single query. For example:
ro: Poți folosi orice combinație de operatori
    de căutare într-o singură interogare unică. De exemplu:

en: You can't send private messages outside of your organization.
ro: Nu poți trimite mesaje în afara organizației tale.

en: You do have active accounts in the following organization(s).
ro: Ai conturi active în următoarea organizație(i).

en: You do not have an account in that Zulip organization.
ro: Nu ai un cont în acea organizație Zulip.

en: You do not have enough remaining invites. Please contact {email} to have your limit raised. No invitations were sent.
ro: S-au terminat invitațiile tale. Te rugam contactează {email} pentru a solicita invitații noi. Nu am trimis nicio invitație.

en: You don't have permission to delete this message
ro: Nu ai permisiuni să ștegi acest mesaj

en: You don't have permission to edit this message
ro: Nu ai voie să mai modifici acest mesaj.

en: You don't have permission to move this message
ro: Nu ai permisiunea să muți acest mesaj.

en: You get
ro: Și vezi așa

en: You have no group private messages with this person yet!
ro: Nu ai încă mesaje private cu această persoană!

en: You have no private messages with these people yet!
ro: Nu ai încă mesaje private cu aceste persoane!

en: You have no private messages with this person yet!
ro: Încă nu ai mesaje private cu această persoana!

en: You have no private messages yet!
ro: Încă nu ai mesaje private.

en: You have no unread messages!
ro: Nu ai mesaje necitite!

en: You have not sent any private messages to yourself yet!
ro: Incă nu ți-ai trimis mesaje private ție!

en: You haven't been mentioned yet!
ro: Nu ai fost menționat încă!

en: You haven't received any messages sent by this user yet!
ro: Nu ai primit încă mesaje de la acest utilizator

en: You haven't starred anything yet!
ro: Nu ai încă nimic marcat cu stele!

en: You may only upload one file at a time
ro: Poți urca un fișier odată

en: You may then close this window.
ro: Apoi poți închide această fereastră.

en: You must invoice for at least {} users.
ro: Facturează pentru cel puțin {} utilizatori.

en: You must pass "new_description" or "new_group_name".
ro: Trebuie să treci "new_description" sau "new_group_name".

en: You must specify a file to upload
ro: Specifică un fișier să îl urcăm

en: You must specify at least one email address.
ro: Specifică macar o adresă de email.

en: You must specify at least one stream for invitees to join.
ro: Specifică măcar un hub la care să participe invitații tăi.

en: You must upload exactly one avatar.
ro: Urcă doar un avatar.

en: You must upload exactly one file.
ro: Urca doar un fișier.

en: You must upload exactly one icon.
ro: Urcă doar un icon.

en: You must upload exactly one logo.
ro: Urcă doar un logo.

en: You need an invitation to join this organization.
ro: Ai nevoie de o invitație pentru a te alătura acestei organizații.

en: You previously had an account on %(realm_uri)s, but it has been deactivated. You can contact an organization administrator to <a href="%(realm_uri)s/help/deactivate-or-reactivate-a-user" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">reactivate your account</a>.
ro: Ai avut un cont pe %(realm_uri)s, dar a fost dezactivat. Poți contacta un administrator pentru a solicita <a href="%(realm_uri)s/help/deactivate-or-reactivate-a-user" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">reactivarea contului tău</a>.

en: You previously had an account on %(realm_uri)s, but it has been deactivated. You can contact an organization administrator to <a href="%(realm_uri)s/help/deactivate-or-reactivate-a-user">reactivate your account</a>.
ro: Ai avut un cont pe %(realm_uri)s, dar a fost dezactivat. Poți contacta un administrator pentru a solicita <a href="%(realm_uri)s/help/deactivate-or-reactivate-a-user">reactivarea contul tău</a>.

en: You previously had an account on %(realm_uri)s, but it has been deactivated. You can contact an organization administrator to reactivate your account.
ro: Ai avut un cont pe %(realm_uri)s, dar a fost dezactivat. Poți contacta administratorul organizației pentru a reactiva contul.

en: You recently signed up for Zulip. Awesome!
ro: Recent te-ai înscris pe Zulip. Fantastic!

en: You type
ro: Tastezi asta

en: You're making too many attempts! Try again in {} seconds.
ro: Ai făcut prea multe încercări! Reîncearcă în {} secunde.

en: You've already registered with this email address. Please log in below.
ro: Ești deja înregistrat cu această adresă de email. Te rog autentifică-te mai jos.

en: You've created the new Zulip organization %(realm_name)s.
ro: Ai creat noua organizație Zulip %(realm_name)s.

en: You've created the new Zulip organization <b>%(realm_name)s</b>.
ro: Ai creat noua organizație Zulip<b>%(realm_name)s</b>.

en: You've joined the Zulip organization %(realm_name)s.
ro: Te-ai înscris în organizația Zulip %(realm_name)s.

en: You've joined the Zulip organization <b>%(realm_name)s</b>.
ro: Te-ai înscris în organizația Zulip <b>%(realm_name)s</b>.

en: Your Zulip login page
ro: Pagina ta de autentificare Zulip

en: Your Zulip password is managed in LDAP
ro: Parola ta Zulip este administrata în LDAP

en: Your account
ro: Contul tău

en: Your account details:
ro: Detaliile contului tău:

en: Your account has been disabled.
ro: Contul tău a fost dezactivat.

en: Your account is too new to modify other users' subscriptions.
ro: Contul tău este prea nou pentru a modifica abonamentele altor utilizatori

en: Your account is too new to send invites for this organization. Ask an organization admin, or a more experienced user.
ro: Contul tău este prea nou ca să poți trimite invitații pentru acestă organizație. Întreabă un administrator de grup sau un utilizator cu experiență.

en: Your bot {bot_identity} tried to send a message to stream ID {stream_id}, but there is no stream with that ID.
ro: Botul tău {bot_identity} a încercat să trimită un mesaj în hubul cu ID {stream_id}, dar nu există nici un hub cu acest ID.

en: Your bot {bot_identity} tried to send a message to stream {stream_name}, but that stream does not exist. Click [here]({new_stream_link}) to create it.
ro: Botul tău {bot_identity} a încercat să trimită un mesaj în hubul {stream_name}, dar acesta nu există. Apasă [aici]({new_stream_link}) pentru a-l crea.

en: Your bot {bot_identity} tried to send a message to stream {stream_name}. The stream exists but does not have any subscribers.
ro: Botul tău {bot_identity} a încercat să trimită un mesaj în hubul {stream_name}. Hubul există dar nu are abonați.

en: Your bots
ro: Boții tăi

en: Your data export is complete and has been uploaded here:
    
    {public_url}
ro: Exportul datelor a fost finalizat și urcat aici:
    
    {public_url}

en: Your email address, {email}, is not in one of the domains that are allowed to register for accounts in this organization.
ro: Adresa de emai, {email}, nu este între domeniile care sunt permise pentru a crea un cont în această organizație.

en: Your organization has been successfully reactivated.
ro: Organizația ta a fost reactivată cu succes.

en: Your organization has turned off message editing
ro: Modificarea mesajelor este oprită în această organizație

en: Your username or password is incorrect.
ro: Ups. Nume sau parolă incorectă.

en: Zendesk logo
ro: Logo Zendesk

en: Zephyr mirroring is not allowed in this organization
ro: Mirroring Zephyr nu este permis în această organizație

en: Zoom credentials have not been configured
ro: Nu s-au configurat datele de acreditare pentru Zoom

en: Zulip Account Security
ro: Securitatea contului Zulip

en: Zulip Security
ro: Securitate Zulip

en: Zulip account not found.
ro: Contul Zulip nu a fost găsit.

en: Zulip analytics for %(target_name)s
ro: Analitice Zulip pentru %(target_name)s

en: Zulip digest for %(realm_name)s
ro: Rezumat Zulip pentru %(realm_name)s

en: Zulip email changed for %(realm_name)s
ro: Emailul Zulip schimbat pentru %(realm_name)s

en: Zulip extra emoji
ro: Emoji extra Zulip

en: Zulip for open source.
ro: Zulip pentru open source

en: Zulip for researchers.
ro: Zulip pentru cercetători.

en: Zulip logo
ro: Logo Zulip

en: Zulip missed messages
ro: Mesaje Zulip

en: Zulip needs to send email to confirm users' addresses and send notifications.
ro: Zulip are nevoie să trimită email pentru a confirma adresele utilizatorilor și a trimite notificări.

en: Zulip needs your permission to
                <a class="request-desktop-notifications alert-link">enable desktop notifications.</a>
ro: Zulip are nevoie de permisiunea ta
                <a class="request-desktop-notifications alert-link"> să activeze notificările pe desktop.</a>

en: [Read the guide]({help_url}) for getting your organization started with Zulip
ro: [Citește ghidul]({help_url}) pentru a începe lucrul cu organzația ta Zulip

en: [Start a new topic]({start_topic_help_url}) any time you're not replying to a         previous message.
ro: [Începe un subiect nou]({start_topic_help_url}) oricând nu răspunzi unui mesaj anterior.

en: an unknown operating system
ro: un sistem de operare necunoscut

en: new streams
ro: huburi noi

en: or
ro: sau

en: organization owner
ro: proprietarul organizației

en: signups
ro: abonări

en: stream events
ro: evenimentele hubului

en: streamname
ro: numehub

en: user
ro: utilizator

en: user@example.com
ro: nume@exemplu.com

en: {brand} ending in {last4}
ro: {brand} se termină în {last4}

en: {container} should have exactly {length} items
ro: {container} trebuie să aibă exact {length} elemente

en: {email} already has an account
ro: {email} are deja un cont

en: {full_name} mentioned everyone:
ro: {full_name} a menționat pe toți:

en: {full_name} mentioned you:
ro: {full_name} te-a menționat:

en: {item} cannot be blank.
ro: {item} nu poate fi gol.

en: {key_name} key is missing from {var_name}
ro: Cheia {key_name} lipsește din {var_name}

en: {user_full_name} subscribed you to the following streams:
ro: {user_full_name} te-a abonat la următoarele huburi:

en: {user_full_name} subscribed you to the stream {stream_name}.
ro: {user_full_name} s-a abonat la hubul tău {stream_name}.

en: {user_name} created a new stream {stream_str}.
ro: {user_name} a creat un hub nou {stream_str}.

en: {user_name} created the following streams: {stream_str}.
ro: {user_name} a creat următoarele huburi: {stream_str}.

en: {user_name} renamed stream {old_stream_name} to {new_stream_name}.
ro: {user_name} a redenumit hubul {old_stream_name} la {new_stream_name}.

en: {user} accepted your invitation to join Zulip!
ro: {user} a acceptat invitația ta pe Zulip!

en: {user} just signed up for Zulip. (total: {user_count})
ro: {user} doar ce s-a înscris pe Zulip. (total: {user_count})

en: {var_name} has incorrect length {length}; should be {target_length}
ro: {var_name} are lungime incorectă {length}; ar trebui să fie {target_length}

en: {var_name} is not a URL
ro: {var_name} nu este un URL

en: {var_name} is not a boolean
ro: {var_name} nu este boolean

en: {var_name} is not a date
ro: {var_name} nu este o dată

en: {var_name} is not a dict
ro: {var_name} nu este dict

en: {var_name} is not a float
ro: {var_name} nu este float

en: {var_name} is not a list
ro: {var_name} nu este o listă

en: {var_name} is not a string
ro: {var_name} nu este un șir

en: {var_name} is not a string or an integer list
ro: {var_name} nu este un șir sau o listă integer

en: {var_name} is not a string or integer
ro: {var_name} nu este un string sau integer

en: {var_name} is not a tuple
ro: {var_name} nu este tuple

en: {var_name} is not a valid hex color code
ro: {var_name} nu este un cod hex valid

en: {var_name} is not an allowed_type
ro: {var_name} nu este allowed_type

en: {var_name} is not an integer
ro: {var_name} nu este integer

en: {var_name} is too long (limit: {max_length} characters)
ro: {var_name} este prea lung (limit: {max_length} caractere)

en: {var_name} should have exactly {desired_len} items
ro: {var_name} ar trebui să aibă exact {desired_len} elemente

en: {variable} != {expected_value} ({value} is wrong)
ro: {variable} != {expected_value} ({value} este greșit/ă)

en: {} is not a valid hostname
ro: {} este un hostname nevalid
