Zulip - en to fi translation catalogue (609 entries)

en: 
                                No account found for %(email)s.
fi: 
    Tiliä ei löydy sähköpostilla %(email)s.

en: 
                            And hundreds more through
                            <a href="/integrations/doc/hubot">Hubot</a>,
                            <a href="/integrations/doc/zapier">Zapier</a>,
                            and
                            <a href="/integrations/doc/ifttt">IFTTT</a>.
fi: 
                            Ja satoja lisää seuraavista palveluista:
                            <a href="/integrations/doc/hubot">Hubot</a>,
                            <a href="/integrations/doc/zapier">Zapier</a>,
                            ja
                            <a href="/integrations/doc/ifttt">IFTTT</a>.

en: 
                            You are trying to login using LDAP without creating an
                            organization first. Please use EmailAuthBackend to create
                            your organization and then try again.
fi: 
                            Yrität kirjautua käyttäen LDAP:ia ilman, että organisaatiota
                             on ensin luotu. Ole hyvä ja käytä EmailAuthBackendia luodaksesi
                            organisaatiosi ja yritä sitten uudelleen.

en: 
                        The organization you are trying to join, %(deactivated_domain_name)s, has been deactivated.
                        Please contact <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> to reactivate
                        this group.
fi: 
                        Organisaatio johon yrität liittyä, %(deactivated_domain_name)s, on poistettu käytöstä.
                        Ole hyvä ja ota yhteyttä <a href="mailto:%(support_email)s">%(support_email)s</a> ryhmän uudelleen
                         aktivoimiseksi.

en: 
                        This installation of Zulip does not have a configured privacy policy.
                        Contact this <a href="mailto:%(support_email)s">server's administrator</a>
                        if you have any questions.
fi: 
                        Tämä Zulip-asennus ei sisällä konfiguroitua tietosuojakäytäntöä.
                        Ota yhteyttä <a href="mailto:%(support_email)s">palvelimen järjestelmänvalvojaan</a>
                        mikäli sinulla on kysyttävää.

en: 
                        This installation of Zulip does not have a configured terms of service.
                        Contact this <a href="mailto:%(support_email)s">server's administrator</a>
                        if you have any questions.
fi: 
                        Tämä Zulip-asennus ei sisällä konfiguroitua käyttöehtoja.
                        Ota yhteyttä <a href="mailto:%(support_email)s">palvelimen järjestelmänvalvojaan</a>
                        mikäli sinulla on kysyttävää.

en: 
                Learn more about starring messages <a href="/help/star-a-message">
                here</a>.
fi: 
                Opi lisää viestien tähdellä merkitsemisestä <a href="/help/star-a-message">
                täältä</a>.

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                start the conversation</a>?
fi: 
                Miksi et <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                aloittaisi keskustelua</a>?

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_stream">
                start the conversation</a>?
fi: 
                Miksi et <a href="#" class="empty_feed_compose_stream">
                aloittaisi keskustelua</a>?

en: 
            The email address you are trying to sign up with is not valid.
            Please sign up using a valid email address.
fi: 
            Sähköpostiosoite jolla yritit rekisteröityä ei kelpaa.
            Ole hyvä ja rekisteröidy kelvollisella sähköpostiosoitteella.

en: 
            The organization you are trying to join, %(realm_name)s,
            only allows users with email addresses within the
            organization. Please sign up using appropriate email address.
fi: 
            Organisaatio johon yrität liittyä, %(realm_name)s,
            sallii ainoastaan käyttäjät joilla on organisaation sähköposti.
            Ole hyvä ja rekisteröidy käyttäen asiaan kuuluvaa sähköpostiosoitetta.

en: %(realm_name)s on Zulip: Your new account details
fi: %(realm_name)sZulipissa: Uudet tilitiedot

en: %(realm_name)s on Zulip: Your new organization details
fi: %(realm_name)sZulipissa: Organisaatiotiedot

en: '{item}' cannot be blank.
fi: '{item}' ei voi olla tyhjä.

en: '{value}' is not a valid choice for '{field_name}'.
fi: '{value}' ei ole kelvollinen vaihtoehto kentälle '{field_name}'.

en: <p>File not found.</p>
fi: <p>Tiedostoa ei löydy.</p>

en: <p>You are not authorized to view this file.</p>
fi: <p>Et ole valtuutettu katsomaan tätä tiedostoa.</p>

en: <strong class="message">Unable to connect to
                Zulip.</strong>  Updates may be delayed.
fi: <strong class="message">Zulipiin ei saada
                yhteyttä.</strong>  Päivitykset saattava tulla viiveellä.

en: A custom emoji with this name already exists.
fi: Samanniminen mukautettu emoji on jo olemassa.

en: A full update of all the graphs happens once a day.<br/>The “Messages Sent Over Time” graph is updated once an hour.
fi: Kaikkien kaavioiden täydellinen päivitys tapahtuu kerran päivässä. <br/>"Ajan mittaan lähetetyt viestit" kaavio päivitetään kerran tunnissa.

en: API documentation
fi: API-dokumentaatio

en: API usage exceeded rate limit
fi: APIn käyttö ylitti raja-arvon

en: About Zulip
fi: Tietoa Zulipista

en: Accept the new Terms of Service
fi: Hyväksy uudet käyttöehdot

en: Access denied
fi: Pääsy evätty

en: Account is not associated with this subdomain
fi: Tiliä ei ole liitetty aliverkkotunnukseen

en: Accounts
fi: Tilit

en: Activate your Zulip account
fi: Aktivoi Zulip-tili

en: Active users
fi: Aktiiviset käyttäjät

en: Add another user...
fi: Lisää toinen käyttäjä...

en: Add emoji
fi: Lisää emoji

en: Add one or more users
fi: Lisää yksi tai useampi käyttäjä

en: Add streams
fi: Lisää kanavia

en: Add up to 10 comma-separated email addresses.
fi: Lisää korkeintaan 10 pilkulla erotettua sähköpostiosoitetta.

en: Add video call
fi: Lisää videopuhelu

en: Administrators
fi: Järjestelmänvalvojat

en: Aggregation
fi: Aggregointi

en: Alert words
fi: Hälytyssanat

en: All
fi: Kaikki

en: All messages
fi: Kaikki viestit

en: All streams
fi: Kaikki kanavat

en: All time
fi: Kaiken kaikkiaan

en: Already has an account.
fi: Omistaa jo tilin.

en: An error occurred while deleting the attachment. Please try again later.
fi: Virhe tapahtui liitettä poistettaessa. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: Analytics documentation
fi: Analytiikan dokumentaatio

en: Apps &amp; integrations
fi: Applikaatiot ja integroinnit

en: Are you sure you want to delete this message?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän viestin?

en: Ask me later
fi: Kysy myöhemmin

en: At least one authentication method must be enabled.
fi: Vähintään yksi todennusmenetelmä pitää olla käytössä.

en: Attach files
fi: Liitä tiedostoja

en: Auth key for this subdomain not found.
fi: Auth-avainta ei löydy tälle aliverkkotunnukselle.

en: Authentication methods
fi: Todennusmenetelmät

en: Automatic
fi: automaattinen

en: Bad JSON web token
fi: Sopimaton JSON web token

en: Bad event queue id: {queue_id}
fi: Sopimaton tapahtumajonon id: {queue_id}

en: Bad name or username
fi: Sopimaton nimi tai käyttäjätunnus

en: Bad value for '{var_name}': {bad_value}
fi: Sopimaton arvo '{var_name}' muuttujalle: {bad_value}

en: Best,
fi: Parhain terveisin,

en: Billing
fi: Laskutus

en: Bots
fi: Botit

en: CSRF Error: {reason}
fi: CSRF Vika: {reason}

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel compose
fi: Peruuta kirjoittaminen

en: Cannot send to multiple streams
fi: Ei voi lähettää useampaan kanavaan

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Center the view around message ID
fi: Keskitä näkymä viesti-ID:n ympärille, ID:

en: Check your email for a confirmation link.
fi: Tarkista sähköpostisi jotta löydät vahvistuslinkin.

en: Check your email so we can get started.
fi: Tarkista sähköpostisi jotta voidaan aloittaa.

en: Cheers,
fi: Terveisin,

en: Click anywhere on a message to reply.
fi: Klikkaa viestiä vastataksesi.

en: Click here to start a new conversation. Pick a topic (2-3 words is best), and give it a go!
fi: Klikkaa aloittaaksesi uuden keskustelun. Valitse aihe (mieluiten kaksi-kolme sanaa) ja kokeile pois!

en: Click the button below to reset your password.
fi: Alla olevalla napilla voi asettaa uuden salasanan.

en: Click the link below to reactivate your organization.
fi: Alla oleva linkki uudelleenaktivoi organisaation.

en: Click the link below to reset your password.
fi: Alla olevasta linkistä voi asettaa uuden salasanan.

en: Close
fi: Sulje

en: Collapse/show selected message
fi: Kutista/näytä valittu viesti

en: Communication
fi: Kommunikaatio

en: Community chat
fi: Yhteisöchatti

en: Complete registration
fi: Vie rekisteröinti päätökseen

en: Compose
fi: Kirjoita

en: Compose a reply @-mentioning author
fi: Kirjoita vastaus @-mainiten kirjoittaja

en: Compose your message here
fi: Kirjoita viestisi täällä

en: Compose your message here...
fi: Kirjoita viestisi täällä...

en: Composing messages
fi: Viestien kirjoittaminen

en: Confirm email change
fi: Vahvista sähköpostin vaihto

en: Confirm password
fi: Vahvista salasana

en: Consecutive '.' are not allowed.
fi: Peräkkäiset '.' merkit eivät ole sallittuja.

en: Content can't be empty
fi: Sisältö ei voi olla tyhjä

en: Continue to registration
fi: Jatka rekisteröintiin

en: Continuous integration
fi: Jatkuva integraatio

en: Could not allocate event queue
fi: Tapahtumajonoa ei pystytty allokoimaan

en: Could not find Kerberos credential
fi: Kerberoksen tunnistetietoja ei löytynyt

en: Create a new Zulip organization
fi: Luo uusi Zulip-organisaatio

en: Create new stream
fi: Luo uusi kanava

en: Create organization
fi: Luo organisaatio

en: Create your own!
fi: Luo oma!

en: Cumulative
fi: Kumulatiivinen

en: Custom emoji
fi: Mukautetut emojit

en: Custom profile fields
fi: Mukautetut profiilikentät

en: Customer support
fi: Asiakastuki

en: Cycle between stream narrows
fi: Kierrä kanava supistusten välillä

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Data exports
fi: Dataviennit

en: Deactivated organization
fi: Deaktivoitu organisaatio

en: Deactivated users
fi: Deaktivoidut käyttäjät

en: Default streams
fi: Oletuskanavat

en: Delete message
fi: Poista viesti

en: Delete selected draft
fi: Poista valittu luonnos

en: Deployment
fi: Käyttöönotto

en: Deprecation notice
fi: Ilmoitus toiminnon poistumisesta

en: Desktop & mobile apps
fi: Työpöytä- ja mobiiliapplikaatiot

en: Desktop &amp; mobile apps
fi: Työpöytä- ja mobiiliapplikaatiot

en: Detailed keyboard shortcuts documentation
fi: Yksityiskohtainen pikanäppäinten dokumentaatio

en: Dev environment not enabled.
fi: Kehitysympäristö ei ole käytössä.

en: Device: %(device_browser)s on %(device_os)s.
fi: Laite: %(device_browser)s ja käyttöjärjestelmä: %(device_os)s.

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Display settings
fi: Näytön asetukset

en: Disposable email addresses are not allowed in this organization
fi: Kertakäyttöiset sähköpostiosoitteet eivät ole sallittuja tässä organisaatiossa

en: Domain can only have letters, numbers, '.' and '-'s.
fi: Verkkotunnukset voivat sisältää vain kirjaimia, numeroita, '.' ja '-' merkkejä.

en: Domain can't be empty.
fi: Verkkotunnus ei voi olla tyhjä

en: Domain cannot start or end with a dot (.)
fi: Verkkotunnus ei voi alkaa tai loppua pisteeseen (.)

en: Domain is too long
fi: Domain on liian pitkä

en: Domain must have at least one dot (.)
fi: Verkkotunnuksen pitää sisältää ainakin yksi piste (.)

en: Download
fi: Lataa

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: Edit selected draft
fi: Muokkaa valittua luonnosta

en: Edit selected message
fi: Muokkaa valittua viestiä

en: Edit your last message
fi: Muokkaa viimeisintä viestiäsi

en: Effect
fi: Vaikutus

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email address changes are disabled in this organization.
fi: Sähköpostinosoitteen muuttaminen on poistettu käytöstä tässä organisaatiossa.

en: Email addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Email changed!
fi: Sähköposti vaihdettu!

en: Email or username
fi: Sähköposti tai käyttäjätunnus

en: Email settings updated
fi: Sähköpostin asetukset päivitetty

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Email: %(user_email)s
fi: Sähköposti: %(user_email)s

en: Email: <a href="mailto:%(user_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(user_email)s</a>
fi: Sähköposti: <a href="mailto:%(user_email)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(user_email)s</a>

en: Email: <a href="mailto:%(user_email)s">%(user_email)s</a>
fi: Sähköposti: <a href="mailto:%(user_email)s">%(user_email)s</a>

en: Emails (one on each line or comma-separated)
fi: Sähköpostit (yksi per rivi tai pilkulla erotettuina)

en: Embedded bots are not enabled.
fi: Sulautetut botit eivät ole käytössä.

en: Empty or invalid length token
fi: Tyhjä tai väärän pituinen token

en: Enable notifications
fi: Ota ilmoitukset käyttöön

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enter your email address
fi: Syötä sähköpostiosoite

en: Error: channels_map_to_topics parameter other than 0 or 1
fi: Virhe: channels_map_to_topics parametri on muuta kuin 0 tai 1

en: Everyone
fi: Jokainen

en: Exclude messages with topic <span class="operator_value">topic</span>
fi: Jätä huomioimatta viestit joiden aihe on <span class="operator_value">aihe</span>

en: Exit search
fi: Poistu etsimisestä

en: Failed to change owner, bots can't own other bots
fi: Omistajan vaihto epäonnistui, botit eivät voi omistaa toisia botteja

en: Failed to change owner, no such user
fi: Omistajan vaihto epäonnistui, ei kyseistä käyttäjää

en: Failed to change owner, user is deactivated
fi: Omistajan vaihto epäonnistui, käyttäjän on deaktivoitu

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Field id {id} not found.
fi: Kenttä id {id} ei löydy.

en: Filter by category
fi: Suodata kategorioittain

en: Filter not found
fi: Suodatinta ei löydy

en: Filter streams
fi: Suodata kanavia

en: Filter users
fi: Suodata käyttäjiä

en: Financial
fi: Talous

en: Find account
fi: Löydä tili

en: Find accounts
fi: Löydä tilit

en: Find your Zulip accounts
fi: Löydä Zulip-tilisi

en: Finish
fi: Viimeistele

en: First message
fi: Ensimmäinen viesti

en: Forgot your password?
fi: Unohtuiko salasana?

en: Formatting
fi: Muotoilu

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Full name or 名前
fi: Koko nimi tai 名前

en: GOOGLE_CLIENT_ID is not configured
fi: GOOGLE_CLIENT_ID ei ole konfiguroitu

en: Generate invite link
fi: Generoi kutsulinkki

en: Go to Zulip
fi: Siirry Zulipiin

en: Got it
fi: Ymmärsin

en: Grant Zulip the Kerberos tickets needed to run your Zephyr mirror via Webathena
fi: Myönnä Zulipille Kerberos-tiketit jotka tarvitaan Zephyr-peilauksen suorittamiseen Webathenan kautta.

en: Group PMs with %(huddle_display_name)s
fi: Ryhmäyksityisviestejä käyttäjiltä %(huddle_display_name)s

en: Group private messages
fi: Ryhmäyksityisviestit

en: Guest users
fi: Vieraskäyttäjät

en: Guests
fi: Vieraat

en: Help &amp; community
fi: Ohjeet ja yhteisö

en: Help center
fi: Tukikeskus

en: Hey,
fi: Hei,

en: Hi %(user_name)s,
fi: Hei %(user_name)s.

en: Hi again,
fi: Hei taas,

en: Hi there! It looks like you tried to unsubscribe from something, but we don't
    recognize the URL.
fi: Moikka! Vaikuttaisi siltä, että yritit perua tilauksen jostain, mutta emme
    tunnista osoitetta.

en: Hi there! Thank you for your interest in Zulip.
fi: Moikka! Kiitos kiinnostuksesta Zulipia kohtaan.

en: Hi there,
fi: Heippa,

en: Hi,
fi: Hei,

en: History
fi: Historia

en: Home
fi: Kotisivu

en: Humans
fi: Ihmiset

en: I agree to the <a href="%(root_domain_uri)s/terms" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Terms of Service</a>.
fi: Suostun <a href="%(root_domain_uri)s/terms" target="_blank" rel="noopener noreferrer">käyttöehtoihin</a>.

en: IP address: %(device_ip)s
fi: IP-osoite: %(device_ip)s

en: If this message does not go away, please wait a couple seconds and <a id="reload-lnk">reload</a> the page.
fi: Mikäli tämä viesti ei katoa, ole hyvä ja odota muutama sekuntti ja <a id="reload-lnk">lataa</a>sivu uudelleen.

en: If this was you, great! There's nothing else you need to do.
fi: Jos tämä on sinun kirjautumisesi, kaikki on hyvin, eikä siihen tarvitse reagoida mitenkään.

en: Image file upload failed.
fi: Kuvatiedoston lähettäminen epäonnistui.

en: Incorrect token.
fi: Virheellinen token.

en: Initiate a search
fi: Aloita haku

en: Insert new line
fi: Lisää uusi rivi

en: Insufficient permission
fi: Riittämättömät oikeudet

en: Integration frameworks
fi: Integraatio frameworkit

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: Interactive bots
fi: Interaktiiviset botit

en: Internal server error
fi: Palvelimen sisäinen virhe

en: Invalid 'op' value (should be start or stop)
fi: Virheellinen 'op' arvo (pitäisi olla start tai stop)

en: Invalid API key
fi: Virheellinen API-avain

en: Invalid APNS token
fi: Virheellinen APNS-token

en: Invalid Kerberos cache
fi: Virheellinen Kerberos-välimuisti

en: Invalid OTP
fi: Virheellinen OTP

en: Invalid address.
fi: Virheellinen osoite.

en: Invalid attachment
fi: Virheellinen liite

en: Invalid authorization header for basic auth
fi: Virheellinen valtuutusotsikko basic auth:lle

en: Invalid bot type
fi: Virheellinen bottityyppi

en: Invalid characters in emoji name
fi: Virheellinen merkki emojin nimessä

en: Invalid characters in name!
fi: Virheellinen merkki nimessä!

en: Invalid configuration data!
fi: Virheellinen konfiguraatiotieto!

en: Invalid custom emoji name.
fi: Virheellinen mukautetun emojin nimi.

en: Invalid custom emoji.
fi: Virheellinen mukautettu emoji.

en: Invalid domain: {}
fi: Virheellinen verkkotunnus: {}

en: Invalid email
fi: Virheellinen sähköposti

en: Invalid embedded bot name.
fi: Virheellinen sulautetun botin nimi.

en: Invalid emoji code.
fi: Virheellinen emojin koodi.

en: Invalid emoji name.
fi: Virheellinen emojin nimi.

en: Invalid emoji type.
fi: Virheellinen emojin tyyppi.

en: Invalid field type.
fi: Virheellinen kenttätyyppi.

en: Invalid interface type
fi: Virheellinen käyttöliittymätyyppi

en: Invalid message type
fi: Virheellinen viestityyppi

en: Invalid message(s)
fi: Virheellinen viesti(t)

en: Invalid mirrored message
fi: Virheellinen toistettu viesti

en: Invalid narrow operator: {desc}
fi: Virheellinen supistusoperaattori: {desc}

en: Invalid organization
fi: Epäkelpo organisaatio

en: Invalid stream id
fi: Virheellinen kanavan id

en: Invalid stream id {}. No invites were sent.
fi: Virheellinen kanava id {}. Kutsuja ei lähetetty.

en: Invalid subdomain
fi: Virheellinen aliverkkotunnus

en: Invalid subdomain for push notifications bouncer
fi: Virheellinen aliverkkotunnus pikailmoitusten ohjaajalle

en: Invalid token type
fi: Virheellinen token-tyyppi

en: Invalid type parameter
fi: Virheellinen tyyppiparametri

en: Invalid user group
fi: Virheellinen käyttäjäryhmä

en: Invalid value for "op". Specify one of "add" or "remove".
fi: Virheellinen "op" arvo. Määritä joko "add" tai "remove".

en: Invitations
fi: Kutsut

en: Invite
fi: Kutsu

en: Invite more users
fi: Kutsu lisää käyttäjiä

en: Invite users
fi: Kutsu käyttäjiä

en: Invite users to Zulip
fi: Kutsu käyttäjiä Zulipiin

en: Inviting...
fi: Kutsutaan...

en: Just in case, take a look at your Spam folder.
fi: Katso varmuudeksi Roskapostikansioistasi.

en: Keyboard shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: Last message
fi: Viimeisin viesti

en: Last month
fi: Viime kuukausi

en: Last update
fi: Viimeisin päivitys

en: Last week
fi: Viime viikko

en: Last year
fi: Viime vuosi

en: Link with Webathena
fi: Linkitä Webathenalla

en: Linkifiers
fi: Linkkiyttäjät

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Log in
fi: Kirjaudu

en: Log in to Zulip
fi: Kirjaudu Zulipiin

en: Log in with %(identity_provider)s
fi: Kirjaudu käyttäen tarjoajaa %(identity_provider)s

en: Log in with another account
fi: Kirjaudu toisella tilillä

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Login
fi: Kirjautuminen

en: Malformed JSON
fi: Virheellisesti muotoiltu JSON

en: Malformed JSON input
fi: Virheellinen JSON syöte

en: Manage email preferences
fi: Muokkaa sähköpostiasetuksia

en: Manage email preferences:
fi: Muokkaa sähköpostiasetuksia:

en: Manage email preferences:
fi: Muokkaa sähköpostiasetuksia:

en: Manage organization
fi: Hallinnoi organisaatiota

en: Manage streams
fi: Hallinnoi kanavia

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Me
fi: Minä

en: Members
fi: Jäsenet

en: Mentions
fi: Maininnat

en: Menu
fi: Valikko

en: Menus
fi: Valikot

en: Message actions
fi: Viestitoiminnot

en: Message edit history
fi: Viestin muokkaushistoria

en: Message edit history is disabled in this organization
fi: Viestin muokkaushistoria on poistettu käytöstä tässä organisaatiossa

en: Message formatting
fi: Viestin muotoilu

en: Message from Slack
fi: Viesti Slackistä

en: Message must have recipients
fi: Viestillä täytyy olla vastaanottajia

en: Message must not be empty
fi: Viesti ei saa olla tyhjä

en: Message must not contain null bytes
fi: Viesti ei saa sisältää tyhjiä tavuja

en: Messages
fi: Viestit

en: Messages sent by client
fi: Sovellusten lähettämät viestit

en: Messages sent by recipient type
fi: Vastaanottajan tyypin mukaan lähetetyt viestit

en: Messages sent over time
fi: Ajan mittaan lähetetyt viestit

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Missing 'last_event_id' argument
fi: Puuttuva 'last_event_id' argumentti

en: Missing 'queue_id' argument
fi: Puuttuva 'queue_id' argumentti

en: Missing '{var_name}' argument
fi: Puuttuva '{var_name}' argumentti

en: Missing authorization header for basic auth
fi: Puuttuva Basic-valtuutusotsikko

en: Missing deliver_at in a request for delayed message delivery
fi: Puuttuva deliver_at viivästetyn viestin toimituspyynnössä

en: Missing parameter: 'to' (recipient)
fi: Puuttuva parametri: 'vastaanottaja'

en: Missing sender
fi: Puuttuva lähettäjä

en: Missing stream
fi: Puuttuva kanava

en: Missing topic
fi: Puuttuva aihe

en: Monitoring tools
fi: Monitorointityökalut

en: Must be an organization administrator
fi: Pitää olla organisaation järjestelmänvalvoja

en: Must be an organization administrator or emoji author
fi: Pitää olla organisaation järjestelmänvalvoja tai emojin tekijä

en: Must be an server administrator
fi: Täytyy olla järjestelmänvalvoja

en: Must validate with valid Zulip server API key
fi: Täytyy vahvistaa oikealla Zulip palvelimen API avaimella

en: Muted topics
fi: Mykistetyt aiheet

en: Name too long!
fi: Nimi on liian pitkä!

en: Name too short!
fi: Nimi on liian lyhyt!

en: Narrow to all private messages
fi: Supista kaikkiin yksityisviesteihin

en: Narrow to all unmuted messages
fi: Supista kaikkiin ei-mykistettyihin viesteihin

en: Narrow to group private messages with
fi: Supista ryhmän yksityisviesteihin joissa on

en: Narrow to just message ID
fi: Supista viesti-ID:hen:

en: Narrow to messages containing images.
fi: Supista viesteihin jotka sisältävät kuvia.

en: Narrow to messages containing links.
fi: Supista viesteihin jotka sisältävät linkkejä.

en: Narrow to messages containing uploads.
fi: Supista viesteihin jotka sisältävät liitteitä.

en: Narrow to messages on stream
fi: Supista viesteihin kanavassa

en: Narrow to messages sent by
fi: Supista viesteihin jotka on lähettänyt:

en: Narrow to messages sent by you.
fi: Supista sinun lähettämiin viesteihin.

en: Narrow to messages that mention you.
fi: Supista viestihin jotka mainitsevat sinut.

en: Narrow to messages with alert words.
fi: Supista viesteihin joissa on hälytyssanoja.

en: Narrow to messages with topic
fi: Supista viesteihin aiheena

en: Narrow to next unread private message
fi: Supista seuraavaan lukemattomaan yksityisviestiin

en: Narrow to next unread topic
fi: Supista seuraavaan lukemattomaan aiheeseen

en: Narrow to private messages with
fi: Supista yksityisviesteihin joissa on

en: Narrow to private messages.
fi: Supista yksityisviesteihin.

en: Narrow to starred messages.
fi: Supista tähditettyihin viesteihin.

en: Narrow to unread messages.
fi: Supista lukemattomiin viesteihin.

en: Narrowing
fi: Supistaminen

en: Navigation
fi: Navigointi

en: Never ask on this computer
fi: Älä koskaan kysy tällä tietokoneella

en: New login from %(device_browser)s on %(device_os)s
fi: Uusi kirjautuminen selaimella %(device_browser)s laitteella %(device_os)s

en: New message
fi: Uusi viesti

en: New missed messages
fi: Uusia missattuja viestejä

en: New organization
fi: Uusi organisaatio

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New private message
fi: Uusi yksityisviesti

en: New stream message
fi: Uusi kanavan viesti

en: New streams
fi: Uudet kanavat

en: New topic
fi: Uusi aihe

en: Next message
fi: Seuraava viesti

en: Next unread private message
fi: Seuraava lukematon yksityisviesti

en: Next unread topic
fi: Seuraava lukematon aihe

en: No JSON web token passed in request
fi: Pyyntö ei sisältänyt JSON web tokenia

en: No analytics data available. Please contact your server administrator.
fi: Analytiikan tietoja ei ole saatavilla. Ole hyvä ja ota yhteyttä palvelimen järjestelmänvalvojaan.

en: No new data supplied
fi: Uutta tietoa ei ole toimitettu

en: No organization specified in JSON web token claims
fi: Organisaatiota ei ole määritelty JSON web token -väitteissä

en: No search results
fi: Ei hakutuloksia

en: No such bot
fi: Ei kyseistä bottia

en: No such invitation
fi: Ei kyseistä kutsua

en: No such user
fi: Ei kyseistä käyttäjää

en: No user specified in JSON web token claims
fi: Käyttäjää ei ole määritelty JSON web token -väitteissä

en: Normal users
fi: Normaalit käyttäjät

en: Not allowed for guest users
fi: Ei sallittu vieraille

en: Not logged in: API authentication or user session required
fi: Ei kirjautuneena: API-todennus tai käyttäjäistunto vaditaan

en: Nothing to change
fi: Ei mitään muutettavaa

en: Nothing to do. Specify at least one of "add" or "delete".
fi: Ei mitään tehtävää. Määritä vähintään joko "add" tai "delete".

en: Nothing's been sent here yet!
fi: Mitään ei ole vielä lähetetty täällä!

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: OR
fi: TAI

en: One or more email addresses...
fi: Yksi tai useampi sähköpostiosoite...

en: Only group members and organization administrators can administer this group.
fi: Ainoastaan ryhmän jäsenet ja organisaation järjestelmänvalvojat voivat hallinnoida tätä ryhmää.

en: Only organization administrators can edit these settings.
fi: Ainoastaan organisaation järjestelmänvalvojat voivat muokata näitä asetuksia.

en: Open
fi: Avaa

en: Open message menu
fi: Avaa viestin valikko

en: Open reactions menu
fi: Avaa reaktiovalikko

en: Operator
fi: Operaattori

en: Organization URL
fi: Organisaation URL

en: Organization URL:
fi: Organisaation URL:

en: Organization administrators
fi: Organisaation järjestelmänvalvojat

en: Organization description is too long.
fi: Organisaation kuvaus on liian pitkä.

en: Organization does not exist
fi: Organisaatiota ei ole olemassa

en: Organization name
fi: Organisaation nimi

en: Organization name is too long.
fi: Organisaation nimi on liian pitkä.

en: Organization permissions
fi: Organisaation käyttöoikeudet

en: Organization profile
fi: Organisaatioprofiili

en: Organization settings
fi: Organisaation asetukset

en: Organization: %(organization_url)s
fi: Organisaatio: %(organization_url)s

en: Organization: %(organization_url)s Time: %(login_time)s Email: %(user_email)s
fi: Organisaatio: %(organization_url)s Aika: %(login_time)s Sähköposti: %(user_email)s

en: Organization: <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(realm_uri)s</a>
fi: Organisaatio: <a href="%(realm_uri)s" style="color:#46aa8f; text-decoration:underline">%(realm_uri)s</a>

en: Organization: <a href="%(realm_uri)s">%(realm_uri)s</a>
fi: Organisaatio: <a href="%(realm_uri)s">%(realm_uri)s</a>

en: Outside your domain.
fi: Verkkotunnuksesi ulkopuolella.

en: Over %(integrations_count_display)s native integrations.
fi: Yli %(integrations_count_display)s natiivia integraatiota.

en: Owners
fi: Omistajat

en: PMs with %(sender_str)s
fi: Yksityisviestejä käyttäjältä %(sender_str)s

en: PS: Check us out on Twitter (@zulip), star us on GitHub (https://github.com/zulip/zulip), or chat with us live on the Zulip community server (https://chat.zulip.org)!
fi: PS: Seuraa meitä Twitterissä (@zulip), tähditä GitHubissa (https://github.com/zulip/zulip), tai jutustele kanssamme Zulipin yhteisöpalvelimella (https://chat.zulip.org)!

en: Pan &amp; Zoom
fi: Panorointi ja zoomaus

en: Password
fi: Salasana

en: Password auth is disabled in your team.
fi: Tiimilläsi ei ole salasanatodennus käytössä.

en: Password reset request for %(realm_name)s
fi: Salasanan nollauspyyntö organisaatiolle %(realm_name)s

en: Password reset sent!
fi: Salasanan uudelleenasetussähköposti lähetetty!

en: Password strength
fi: Salasanan vahvuus

en: Plans &amp; pricing
fi: Tilausvaihtoehdot ja hinnasto

en: Please <a href="%(login_url)s">log in</a> with your new password.
fi: Ole hyvä ja <a href="%(login_url)s">kirjaudu</a>käyttäen uutta salasanaasi.

en: Please double-check that you have the full URL and try again, or <a href="mailto:%(support_email)s?Subject=Unsubscribe%%20me%%2C%%20please!&Body=Hi%%20there!%%0A%%0AI%%20clicked%%20this%%20unsubscribe%%20link%%20in%%20a%%20Zulip%%20e-mail%%2C%%20but%%20it%%20took%%20me%%20to%%20an%%20error%%20page%%3A%%0A%%0A_____________%%0A%%0APlease%%20unsubscribe%%20me.%%0A%%0AThanks%%2C%%0A_____________%%0A">email us</a> and we'll get this squared away!
fi: Ole hyvä ja tarkista, että käytit koko osoitetta ja yritä uudelleen, tai <a href="mailto:%(support_email)s?Subject=Unsubscribe%%20me%%2C%%20please!&Body=Hi%%20there!%%0A%%0AI%%20clicked%%20this%%20unsubscribe%%20link%%20in%%20a%%20Zulip%%20e-mail%%2C%%20but%%20it%%20took%%20me%%20to%%20an%%20error%%20page%%3A%%0A%%0A_____________%%0A%%0APlease%%20unsubscribe%%20me.%%0A%%0AThanks%%2C%%0A_____________%%0A">lähetä meille sähköpostia</a>ja me hoidamme asian!

en: Please enter at most 10 emails.
fi: Ole hyvä ja lisää korkeintaan 10 sähköpostia.

en: Please fill out all fields.
fi: Ole hyvä ja täytä kaikki kentät.

en: Please request an invite for {email} from the organization administrator.
fi: Ole hyvä ja pyydä organisaation järjestelmänvalvojalta kutsu {email} osoitteelle.

en: Please use your real email address.
fi: Ole hyvä ja käytä oikeaa sähköpostiosoitetta.

en: Presence is not supported for bot users.
fi: Läsnäolo ei ole tuettu boteille.

en: Press Enter to send
fi: Paina Enteriä lähettääksesi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Previous message
fi: Edellinen viesti

en: Privacy policy
fi: Tietosuojakäytäntö

en: Private messages
fi: Yksityisviestit

en: Private streams
fi: Yksityiset kanavat

en: Pro tip: You can use 't' to view recent topics.
fi: Vinkki: Näppäin t näyttää tuoreet aiheet'

en: Productivity
fi: Tuottavuus

en: Project management
fi: Projektinhallinta

en: Public streams
fi: Julkiset kanavat

en: Quote and reply to message
fi: Lainaa ja vastaa viestiin

en: React to selected message with
fi: Reagoi valittuun viestiin emojilla:

en: Reaction already exists.
fi: Reaktio on jo olemassa.

en: Reaction doesn't exist.
fi: Reaktiota ei ole olemassa.

en: Reactivate your Zulip organization
fi: Uudelleenaktivoi Zulip-organisaatio

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply in Zulip:
fi: Vastaa Zulipissa:

en: Reply to a message
fi: Vastaa viestiin

en: Reply to author
fi: Vastaa kirjoittajalle

en: Reply to message
fi: Vastaa viestiin

en: Reply to this email directly, or view it in Zulip:
fi: Vastaa suoraan sähköpostiin tai katsele Zulipissa:

en: Reset password
fi: Aseta uusi salasana

en: Reset your password
fi: Aseta uusi salasana

en: Reset your password.
fi: Aseta uusi salasana.

en: Retrying soon...
fi: Yritetään uudelleen pian...

en: STREAMS
fi: KANAVAT

en: Saved as draft
fi: Tallennettu luonnoksena

en: Scroll down
fi: Selaa alaspäin

en: Scroll through streams
fi: Selaa kanavaa

en: Scroll up
fi: Selaa ylöspäin

en: Search
fi: Etsi

en: Search for <span class="operator_value"> keyword </span> in the topic or message content
fi: Etsi <span class="operator_value">avainsanaa</span>aiheesta tai viestin sisällöstä

en: Search integrations
fi: Etsi integraatioita

en: Search operators
fi: Etsinnän operaattorit

en: Search people
fi: Etsi ihmisiä

en: Search streams
fi: Etsi kanavia

en: See how to configure email.
fi: Katso kuinka konfiguroida sähköposti.

en: Send
fi: Lähetä

en: Send message
fi: Lähetä viesti

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shorter is better than longer.
fi: Lyhyempi on parempi kuin pidempi.

en: Show images in thread
fi: Näytä viestiketjun kuvat

en: Show keyboard shortcuts
fi: Näytä pikanäppäimet

en: Show message sender's profile
fi: Näytä viestin lähettäjän profiili

en: Show more
fi: Näytä lisää

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: Sign up for Zulip
fi: Rekisteröidy Zulipiin

en: Sign up with %(identity_provider)s
fi: Rekisteröidy käyttäen tarjoajaa %(identity_provider)s

en: Some emails did not validate, so we didn't send any invitations.
fi: Joitain sähköposteja ei saatu vahvistettua, joten yhtään kutsua ei lähetetty.

en: Some of those addresses are already using Zulip, so we didn't send them an invitation. We did send invitations to everyone else!
fi: Jotkut osoitteista käyttää jo Zulipia, joten heille ei lähetetty kutsua. Muille kutsut lähetettiin!

en: Something went wrong. Please contact {email}.
fi: Jotain meni pieleen. Lähetä meille sähköpostia osoitteeseen {email}.

en: Something went wrong. Please reload the page.
fi: Jotain meni pieleen. Lataa sivu uudestaan.

en: Something went wrong. Please wait a few seconds and try again.
fi: Jotain meni pieleen. Odota hetki ja lataa sivu uudestaan.

en: Sorry, the link you provided is invalid or has already been used.
fi: Valitettavasti linkki jonka annoit on virheellinen tai se on jo käytetty.

en: Star selected message
fi: Tähditä valittu viesti

en: Starred messages
fi: Tähditetyt viestit

en: Start time is later than end time. Start: {start}, End: {end}
fi: Aloitusaika on myöhemmin kuin lopetusaika. Aloitus:{start}, Lopetus: {end}

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Still no email? We can <a href="#" id="resend_email_link">resend it</a>.
fi: Ei vieläkään sähköpostia? Voimme <a href="#" id="resend_email_link">lähettää sen uudelleen</a>.

en: Stream
fi: Kanava

en: Stream '{stream}' does not exist
fi: '{stream}' kanava ei ole olemassa

en: Stream already has that name!
fi: Kanavalla on jo kyseinen nimi!

en: Stream list
fi: Kanavaluettelo

en: Streams in Zulip
fi: Zulipin kanavat

en: Streams settings
fi: Kanavien asetukset

en: Streams they should join
fi: Kanavat joihin heidän pitäisi liittyä

en: Subdomain can only have lowercase letters, numbers, and '-'s.
fi: Aliverkkotunnus voi sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita, ja '-' merkkejä.

en: Subdomain cannot start or end with a '-'.
fi: Aliverkkotunnus ei voi alkaa taikka loppua '-' merkkiin.

en: Subdomain needs to have length 3 or greater.
fi: Aliverkkotunnuksen pitää olla pituudeltaan 3 tai suurempi.

en: Subdomain required
fi: Aliverkkotunnus vaaditaan

en: Subdomain unavailable. Please choose a different one.
fi: Aliverkkotunnus ei ole käytettävissä. Ole hyvä ja valitse toinen.

en: Subdomains cannot start or end with a '-'.
fi: Aliverkkotunnukset eivät voi alkaa tai loppua '-' merkkiin.

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribe to/unsubscribe from selected stream
fi: Tilaa valittu kanava / lopeta valitun kanavan tilaus

en: Subscribe, add, or configure streams
fi: Tilaa, lisää, tai konfiguroi kanavia

en: Subscriber data is not available for this stream
fi: Tilaajatietoja ei ole saatavilla tälle kanavalle

en: Support
fi: Tuki

en: Swimming fish
fi: Uiva kala

en: Switch between tabs
fi: Vaihda välilehtiä

en: Team
fi: Tiimi

en: Team Zulip
fi: Zulip-tiimi

en: Terms of Service
fi: Käyttöehdot

en: Thanks for signing up!
fi: Kiitos rekisteröitymisestä!

en: Thanks for using Zulip!
fi: Kiitos Zulipin käyttämisestä!

en: Thanks,
fi: Kiitokset,

en: The address you'll use to log in to your organization.
fi: Osoite jota käytät kirjautuaksesi organisaatioon.

en: The basics
fi: Perusasiat

en: The best chat for working groups and communities.
fi: Paras chatti työryhmille ja yhteisöille.

en: The best chat for workplaces.
fi: Paras chatti työpaikoille.

en: The email address associated with your account is %(email)s.
fi: Tiliisi liitetty sähköpostiosoite on %(email)s.

en: The organization creation link has expired or is not valid.
fi: Organisaation luontilinkki on vanhentunut tai on virheellinen.

en: The organization you are trying to join using {email} does not exist.
fi: Organisaatio johon yrität liittyä käyttäen {email} osoitetta ei ole olemassa.

en: The organization you are trying to join,
            %(realm_name)s, does not allow signups using disposable email
            addresses. Please sign up using a real email address.
fi: Organisaatio johon yrität liittyä,
            %(realm_name)s, ei salli kertakäyttöisten sähköpostiosoitteden käyttämistä rekisteröinnissä.
            Ole hyvä ja rekisteröidy käyttäen oikeaa sähköpostiosoitetta.

en: The registration link has expired or is not valid.
fi: Rekisteröitymislinkki on vanhentunut tai viallinen

en: There is no Zulip organization hosted at this subdomain.
fi: Yhtään Zulip-organisaatiota ei ole hostattu tässä aliverkkotunnuksessa.

en: This API is not available to incoming webhook bots.
fi: Tämä API ei ole käytettävissä sisään tuleville webhook-boteille.

en: This action requires administrative rights
fi: Tämä toiminto vaatii järjestelmänvalvojan oikeudet

en: This custom emoji has been deactivated.
fi: Tämä mukautettu emoji on deaktivoitu.

en: This endpoint does not accept bot requests.
fi: Tämä päätepiste ei hyväksy bottipyyntöjä.

en: This endpoint requires HTTP basic authentication.
fi: Tämä päätepiste vaatii HTTP basic authenticationin.

en: This is a private stream
fi: Tämä on yksityinen kanava

en: This is used for mobile applications and other tools that require a password.
fi: Tätä käytetään mobiilisovelluksiin ja muihin työkaluihin jotka tarvitsevat salasanan.

en: This organization has been deactivated
fi: Tämä organisaatio on deaktivoitu

en: This organization has been deactivated.
fi: Tämä organisaatio on deaktivoitu.

en: This server does not allow members of the public to create new organizations.
fi: Tämä palvelin ei salli yleisön jäsenien luoda uusia organisaatioita.

en: This stream does not exist or is private.
fi: Tämä kanava ei ole olemassa tai se on yksityinen.

en: This user does not exist!
fi: Käyttäjää ei ole olemassa!

en: This user is not registered.
fi: Tätä käyttäjää ei ole rekisteröity.

en: Time: %(login_time)s
fi: Aika: %(login_time)s

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To get started, click the button below.
fi: Aloita alla olevasta napista.

en: Toggle the gear menu
fi: Vaihda ratas valikon tilaa

en: Toggle topic mute
fi: Vaihda aiheen mykistyksen tilaa

en: Token accepted.  Logging you in…
fi: Token hyväksytty, kirjaudutaan sisään...

en: Token does not exist
fi: Token ei ole olemassa

en: Topic
fi: Aihe

en: Topic already muted
fi: Aihe on jo mykistetty

en: Topic can't be empty
fi: Aihe ei voi olla tyhjä

en: Topics
fi: Aiheet

en: Try now.
fi: Yritä nyt.

en: USERS
fi: KÄYTTÄJÄT

en: Unable to handle Pivotal payload
fi: Kykenemätön käsittelemään Pivotal-tietoja

en: Unable to render message
fi: Viestiä ei kyetä esittämään

en: Unicode emoji
fi: Unicode-emoji

en: Unknown chart name: {}
fi: Tuntematon kaavion nimi: {}

en: Unknown email unsubscribe request
fi: Tuntematon sähköpostitilauksen perumispyyntö

en: Unknown webhook request
fi: Tuntematon webhook pyyntö

en: Unsubscribe from digest emails:
fi: Peru sähköpostitilaus kokoelmaviestien osalta:

en: Unsubscribe from login notifications
fi: Peru kirjautumisilmoitukset

en: Unsubscribe from welcome emails
fi: Peru tervetulosähköpostitilaus

en: Unsubscribe from welcome emails:
fi: Peru tervetulosähköpostitilaus:

en: Upload would exceed your organization's upload quota.
fi: Lähetys ylittäisi organisaation lähetyskiintiön.

en: Uploaded files
fi: Lähetetyt tiedostot

en: Use %(external_host)s
fi: Käytä %(external_host)s

en: User cannot create streams.
fi: Käyttäjä ei voi luoda kanavia.

en: User groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: User not authorized for this query
fi: Käyttäjällä ei ole valtuutusta tähän kyselyyn

en: User not authorized to execute queries on behalf of '{principal}'
fi: Käyttäjä ei ole valtuutettu suorittamaan kyselyjä '{principal}':n puolesta

en: User(s) join as
fi: Käyttäjäryhmä johon käyttäjä(t) liittyy

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username already in use
fi: Käyttäjätunnus on jo käytössä

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Version control
fi: Versionhallinta

en: View drafts
fi: Katso luonnoksia

en: View or reply in Zulip:
fi: Katsele tai vastaa Zulipissa:

en: View stream messages
fi: Katso kanavan viestit

en: We noticed a recent login for the following Zulip account.
fi: Olemme havainneet hiljattain kirjautumisen seuraavalle Zulip-tilille.

en: We strongly recommend enabling desktop notifications. They help Zulip keep your team connected.
fi: Suosittelemme vahvasti työpöytäilmoitusten käyttöönottoa. Ne auttavat Zulipia pitämään tiiminne yhteyksissä.

en: We were unable to setup mirroring for you
fi: Emme pystyneet pystyttämään toistamista sinulle

en: We weren't able to invite anyone.
fi: Emme kyenneet kutsumaan ketään.

en: We've reset your password!
fi: Olemme asettaneet sanasanasi uudelleen!

en: We've updated your email subscription settings, and you won't get %(subscription_type)s emails anymore.
fi: Olemme päivittäneet sähköpostitilausten asetetukset ja jatkossa et saa %(subscription_type)ssähköposteja.

en: Webathena login not enabled
fi: Webathena-kirjautuminen ei ole käytössä

en: Webhook bots can only access webhooks
fi: Webhook-botit voivat päästä vain webhookeihin

en: Weekly
fi: Viikottain

en: Welcome to Zulip!
fi: Tervetuloa Zulipiin.

en: Why Zulip
fi: Miksi Zulip

en: Write
fi: Kirjoita

en: Wrong password!
fi: Väärä salasana!

en: Wrong subdomain
fi: Väärä aliverkkotunnus

en: Yes, delete this message
fi: Kyllä, poista tämä viesti

en: You and
fi: Sinä ja

en: You are not authorized to access this queue
fi: Et ole valtuutettu käyttämään tätä jonoa

en: You are not authorized to get events from this queue
fi: Et ole valtuutettu saamaan tapahtumia tästä jonosta

en: You aren't subscribed to this stream and nobody has talked about that yet!
fi: Et ole tilannut tätä kanavaa ja kukaan ei ole vielä keskustellut siitä!

en: You can't send private messages outside of your organization.
fi: Et voi lähettää yksityisviestejä organisaation ulkopuolelle.

en: You do have active accounts in the following organization(s).
fi: Sinulla ei ole aktiivista tiliä seuraavissa organisaatio(i)ssa.

en: You do not have an account in that Zulip organization.
fi: Sinulla ei ole Zulip-tiliä tässä organisaatiossa.

en: You don't have permission to edit this message
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä viestiä

en: You get
fi: Saat

en: You have no group private messages with this person yet!
fi: Sinulla ei ole vielä ryhmän yksityisviestejä tämän henkilön kanssa!

en: You have no private messages with these people yet!
fi: Sinulla ei ole vielä yksityisviestejä näiden ihmisten kanssa!

en: You have no private messages with this person yet!
fi: Sinulla ei ole vielä yksityisviestejä tämän henkilön kanssa!

en: You have no private messages yet!
fi: Sinulla ei ole vielä yksityisviestejä!

en: You have no unread messages!
fi: Sinulla ei ole yhtään lukematonta viestiä!

en: You haven't been mentioned yet!
fi: Sinua ei ole vielä mainittu!

en: You haven't received any messages sent by this user yet!
fi: Et ole saanut vielä yhtään viestiä tältä käyttäjältä!

en: You haven't starred anything yet!
fi: Et ole vielä merkinnyt mitään tähdellä!

en: You may only upload one file at a time
fi: Voit lähettää ainoastaan yhden tiedoston kerrallaan

en: You must pass "new_description" or "new_group_name".
fi: Sinun täytyy välittää joko "new_description" tai "new_group_name".

en: You must specify a file to upload
fi: Sinun pitää määritellä lähetettävä tiedosto

en: You must specify at least one email address.
fi: Sinun täytyy määritellä ainakin yksi sähköpostiosoite.

en: You must specify at least one stream for invitees to join.
fi: Sinun täytyy määritellä ainakin yksi kanava johon kutsutut liittyvät.

en: You must upload exactly one avatar.
fi: Sinun täytyy lähettää ainoastaan yksi avatar.

en: You must upload exactly one file.
fi: Sinun täytyy lähettää ainoastaan yksi tiedosto.

en: You must upload exactly one icon.
fi: Sinun täytyy lähettää ainoastaan yksi kuvake.

en: You need an invitation to join this organization.
fi: Tarvitset kutsun voidaksesi liittyä tähän organisaatioon.

en: You recently signed up for Zulip. Awesome!
fi: Kirjauduit Zulipin käyttäjäksi hiljattain, hienoa.

en: You type
fi: Kirjoitat

en: You've already registered with this email address. Please log in below.
fi: Olet jo rekisteröitynyt tällä sähköpostiosoitteella. Ole hyvä ja kirjaudu sisään alta.

en: You've created the new Zulip organization %(realm_name)s.
fi: Uusi Zulip-organisaatio luotiin: %(realm_name)s.

en: You've created the new Zulip organization <b>%(realm_name)s</b>.
fi: Loit uuden Zulip-organisaation <b>%(realm_name)s</b>

en: You've joined the Zulip organization %(realm_name)s.
fi: Liityttiin Zulip-organisaatioon: %(realm_name)s.

en: You've joined the Zulip organization <b>%(realm_name)s</b>.
fi: Liityit Zulip-organisaatioon <b>%(realm_name)s</b>.

en: Your Zulip login page
fi: Zulip-kirjautumissivusi

en: Your account
fi: Tilisi

en: Your account details:
fi: Tilitiedot:

en: Your account has been disabled.
fi: Tilisi on poistettu käytöstä.

en: Your account is too new to send invites for this organization. Ask an organization admin, or a more experienced user.
fi: Tilisi on liian uusi jotta voisit lähettää kutsuja tähän organisaatioon. Kysy organisaation järjestelmänvalvojalta tai kokeneemmalta käyttäjältä.

en: Your bots
fi: Bottisi

en: Your email address, {email}, is not in one of the domains that are allowed to register for accounts in this organization.
fi: Sähköposti osoite, {email}, ei ole verkkotunnuksesta joista on sallittu rekisteröityminen tähän organisaatioon.

en: Your organization has turned off message editing
fi: Organisaatio on ottanut viestien muokkauksen pois päältä

en: Your username or password is incorrect.
fi: Sinun käyttäjätunnus tai salasana on väärin.

en: Zephyr mirroring is not allowed in this organization
fi: Zephyr-peilaus ei ole sallittua tässä organisaatiossa

en: Zulip Security
fi: Zulip-tietoturva

en: Zulip account not found.
fi: Zulip-tiliä ei löydy.

en: Zulip email changed for %(realm_name)s
fi: Zulip-sähköposti vaihdettu organisaatiolle %(realm_name)s

en: Zulip extra emoji
fi: Zulipin ekstraemoji

en: Zulip for open source.
fi: Zulip ja avoin lähdekoodi

en: Zulip for researchers.
fi: Zulip tutkijoille

en: Zulip logo
fi: Zulipin logo

en: Zulip needs to send email to confirm users' addresses and send notifications.
fi: Zulipin pitää lähettää sähköposteja varmistaakseen käyttäjien osoitteet ja lähettääkseen ilmoituksia.

en: Zulip needs your permission to
                <a class="request-desktop-notifications alert-link">enable desktop notifications.</a>
fi: Zulip tarvitsee sinulta luvan
                <a class="request-desktop-notifications alert-link">ottaa työpöytäilmoitukset käyttöön.</a>

en: or
fi: tai

en: {item} cannot be blank.
fi: {item} ei voi olla tyhjä.
