Zulip - en to ca translation catalogue (247 entries)

en: 
                Learn more about starring messages <a href="/help/star-a-message">
                here</a>.
ca: 
    Llegiu més sobre destacar missatges <a href="/help/star-a-message">
    aquí</a>.

en: 
                Welcome back!  You have <span class="bankruptcy_unread_count">%(count)s</span> unread messages.  Do you want to mark them all as read?
                <span class="buttons">
                    <a class="alert-link accept-bankruptcy">Yes, please!</a>
                    &bull;
                    <a class="alert-link exit">No, I'll catch up.</a>
                </span>
ca: 
                Benvinguts de nou! Teniu <span class="bankruptcy_unread_count">%(count)s</span> missatge/s no llegit/s. Voleu marcar-los tots com a llegits?
                <span class="buttons">
                    <a class="alert-link accept-bankruptcy">Sí, gràcies!</a>
                    &bull;
                    <a class="alert-link exit">No, vull repassar-los.</a>
                </span>

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                start a conversation with yourself</a>?
ca: 
                I si <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                comenceu una conversa amb vós mateix</a>?

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                start the conversation</a>?
ca: 
                I si <a href="#" class="empty_feed_compose_private">
                comenceu la conversa</a>?

en: 
                Why not <a href="#" class="empty_feed_compose_stream">
                start the conversation</a>?
ca: 
                I si <a href="#" class="empty_feed_compose_stream">
                comenceu la conversa</a>?

en: 
            Marking all messages as read…
ca: 
            S'estan marcant tots els missatges com a llegits…

en: %(referrer_full_name)s invited you to join %(referrer_realm_name)s
ca: %(referrer_full_name)s us ha convidat a unir-vos a %(referrer_realm_name)s

en: API documentation
ca: Documentació de l'API

en: About Zulip
ca: Quant a Zulip

en: Active users
ca: Usuaris actius

en: Add another user...
ca: Afegeix un altre usuari...

en: Add emoji
ca: Afegeix emojis

en: Add one or more users
ca: Afegiu un o més usuaris

en: Add streams
ca: Afegeix canals

en: Add video call
ca: Afegeix trucada de vídeo

en: Administrators
ca: Administradors

en: Alert words
ca: Alertes

en: All
ca: Tots

en: All messages
ca: Tots els missatges

en: All streams
ca: Tots els canals

en: An error occurred while deleting the attachment. Please try again later.
ca: S'ha produït un error a l'adjuntar el fitxer. Torneu a intentar-ho més tard.

en: Are you sure you want to delete this message?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest missatge?

en: Ask me later
ca: Pregunta'm en un altre moment

en: Attach files
ca: Adjunta fitxers

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel compose
ca: Tanca la redacció

en: Click anywhere on a message to reply.
ca: Cliqueu en un missatge per a respondre-hi.

en: Close
ca: Tancar

en: Collapse/show selected message
ca: Contrau/mostra el missatge seleccionat

en: Compose your message here
ca: Redacteu el missatge aquí

en: Compose your message here...
ca: Redacteu el missatge aquí...

en: Composing messages
ca: Redacció de missatges

en: Confirm password
ca: Confirmeu la contrasenya

en: Congratulations on your first reply!
ca: Enhorabona per la vostra primera resposta!

en: Copy
ca: Copia

en: Create a new Zulip organization
ca: Crea una nova organització de Zulip

en: Create new stream
ca: Crea un canal nou

en: Create organization
ca: Crea una organització

en: Custom emoji
ca: Emojis personalitzats

en: Custom profile fields
ca: Camps de perfil personalitzats

en: Cycle between stream narrows
ca: Recorre els filtres de canal

en: Daily
ca: Diàriament

en: Deactivated users
ca: Usuaris desactivats

en: Default custom field cannot be updated.
ca: El camp personalitzat predeterminat no es pot actualitzar.

en: Default streams
ca: Canals predeterminats

en: Delete message
ca: Elimina el missatge

en: Delete selected draft
ca: Elimina l'esborrany seleccionat

en: Desktop & mobile apps
ca: Aplicacions d'escriptori i mòbils

en: Desktop &amp; mobile apps
ca: Aplicacions d'escriptori i mòbils

en: Detailed keyboard shortcuts documentation
ca: Documentació detallada de les dreceres de teclat

en: Detailed search operators documentation
ca: Documentació detallada dels operadors de cerca

en: Display settings
ca: Configuració de visualització

en: Don&rsquo;t import settings
ca: No importes la configuració

en: Drafts
ca: Esborranys

en: Edit selected draft
ca: Edita l'esborrany seleccionat

en: Effect
ca: Efecte

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email settings updated
ca: S'ha actualitzat la configuració de correu electrònic

en: Emails (one on each line or comma-separated)
ca: Adreces electròniques (una per línia o separades per comes)

en: Enable notifications
ca: Activa les notificacions

en: Enabled
ca: Actiu

en: Enter
ca: Entrar

en: Enter your email address
ca: Introduïu la vostra adreça electrònica

en: Filter by category
ca: Filtra per categories

en: Filter not found
ca: No s'ha trobat el filtre

en: Filter streams
ca: Filtra els canals

en: Filter users
ca: Filtra els usuaris

en: Finish desktop login
ca: Finalitza l'inici de sessió d'escriptori

en: First message
ca: Primer missatge

en: Formatting
ca: Format

en: Full name
ca: Nom complet

en: Generate invite link
ca: Crea enllaç d'invitació

en: Group PMs with %(huddle_display_name)s
ca: Missatges privats de grup amb %(huddle_display_name)s

en: Group private messages
ca: Agrupa els missatges privats

en: Guest users
ca: Usuaris convidats

en: Guest users cannot edit custom emoji.
ca: Els usuaris convidats no poden editar emojis personalitzats.

en: Guests
ca: Convidats

en: Hello, and welcome to Zulip!
ca: Hola, i benvingut/uda a Zulip!

en: Help center
ca: Centre d'ajuda

en: History
ca: Historial

en: Home
ca: Inici

en: Integrations
ca: Integracions

en: Invalid API key
ca: Clau d'API no vàlida

en: Invalid address.
ca: Adreça no vàlida.

en: Invalid attachment
ca: Fitxer adjunt no vàlid

en: Invalid default_language
ca: default_language no vàlida

en: Invalid narrow operator: {desc}
ca: Operador de filtratge no vàlid: {desc}

en: Invalid organization
ca: Organització no vàlida

en: Invalid video_chat_provider {}
ca: video_chat_provider {} no vàlid

en: Invite
ca: Convida

en: Invite more users
ca: Convida altres usuaris

en: Invite users
ca: Convida usuaris

en: Invite users to Zulip
ca: Convida usuaris a Zulip

en: Inviting...
ca: Convidant...

en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Last message
ca: Anterior missatge

en: Last month
ca: Darrer mes

en: Last week
ca: Darrera setmana

en: Last year
ca: Darrer any

en: Link
ca: Enllaç

en: Link with Webathena
ca: Enllaça amb Webathena

en: Linkifiers
ca: Creadors d'enllaços

en: Log in
ca: Inicia la sessió

en: Log in now
ca: Inicia la sessió

en: Log in to Zulip
ca: Inicia la sessió en Zulip

en: Log in to your organization
ca: Inicia la sessió en la teva organització

en: Log out
ca: Tanca la sessió

en: Login
ca: Inici de sessió

en: Malformed API key
ca: Clau d'API malformada

en: Manage email preferences
ca: Administra les preferències de correu electrònic

en: Manage email preferences:
ca: Administra les preferències de correu electrònic:

en: Manage email preferences:
ca: Administra les preferències de correu electrònic:

en: Manage organization
ca: Administra l'organització

en: Manage streams
ca: Administra els canals

en: Me
ca: Jo

en: Members
ca: Membres

en: Mentions
ca: Mencions

en: Menu
ca: Menú

en: Menus
ca: Menús

en: Message actions
ca: Accions de missatge

en: Message edit history
ca: Historial d'edicions del missatge

en: Message edit history is disabled in this organization
ca: L'historial d'edicions de missatge està desactivat en aquesta organització

en: Message formatting
ca: Format dels missatges

en: Messages
ca: Missatges

en: Muted topics
ca: Temes silenciats

en: Narrow to all unmuted messages
ca: Filtra només els missatges no silenciats

en: Narrow to next unread private message
ca: Filtra només el següent missatge privat no llegit

en: Narrow to next unread topic
ca: Filtra només el següent tema no llegit

en: Narrow to stream
ca: Filtra només aquest canal

en: Narrow to topic or PM conversation
ca: Filtra només el tema o la conversa privada

en: Narrow to unread messages.
ca: Filtra només els missatges no llegits.

en: Narrowing
ca: Filtratge

en: Navigation
ca: Navegació

en: Never ask on this computer
ca: No em preguntes mai en aquest ordinador

en: New private message
ca: Nou missatge privat

en: New stream message
ca: No missatge al canal

en: New streams
ca: Canals nous

en: New topic
ca: Tema nou

en: Next message
ca: Següent missatge

en: Next unread private message
ca: Següent missatge privat no llegit

en: Next unread topic
ca: Següent tema no llegit

en: No analytics data available. Please contact your server administrator.
ca: Sense dades d'analytics. Parleu amb l'administrador.

en: Normal users
ca: Usuaris normals

en: Not allowed for guest users
ca: No permès per a usuaris convidats

en: Notifications
ca: Notificacions

en: One last thing: using topics like a pro
ca: Per últim: usar els temes com un professional

en: One or more email addresses...
ca: Una o més adreces electròniques

en: One or more of these users do not exist!
ca: Un o més d'aquests usuaris no existeixen

en: Only organization owners can edit these settings.
ca: Només els propietaris de l'organització poden editar aquesta configuració.

en: Open reactions menu
ca: Obre el menú de reaccions

en: Operator
ca: Operador

en: Organization URL
ca: URL d'organització

en: Organization name
ca: Nom d'organització

en: Organization permissions
ca: Permisos d'organització

en: Organization profile
ca: Perfil d'organització

en: Organization settings
ca: Configuració d'organització

en: PMs with %(sender_str)s
ca: Missatges privats amb %(sender_str)s

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password strength
ca: Seguretat de la contrasenya

en: Pay annually
ca: Pagar anualment

en: Pay monthly
ca: Pagar mensualment

en: Press Enter to send
ca: Prem la tecla de retorn per a enviar

en: Preview
ca: Previsualització

en: Privacy policy
ca: Política de privacitat

en: Private messages
ca: Missatges privats

en: Private streams
ca: Canals privats

en: Public streams
ca: Canals públics

en: Quote and reply to message
ca: Cita i respon al missatge

en: REST API
ca: API REST

en: Recent topics
ca: Temes recents

en: Recent topics (beta)
ca: Temes recents (beta)

en: Reply
ca: Respon

en: Reply in Zulip:
ca: Respon en Zulip:

en: Reply to a message
ca: Respon a un missatge

en: Reply to author
ca: Respon a l'autor

en: Reply to message
ca: Respon al missatge

en: Reset your password
ca: Restableix la contrasenya

en: STREAMS
ca: CANALS

en: Saved as draft
ca: Desat com a esborrany

en: Scroll through streams
ca: Desplaçar-se pels canals

en: Search
ca: Cerca

en: Search all public streams in the organization.
ca: Cerca en tots els canals públics de l'organització.

en: Search operators
ca: Operadors de cerca

en: Search people
ca: Cerca persones

en: Search streams
ca: Buscar canals

en: Send
ca: Enviar

en: Settings
ca: Configuració

en: Show keyboard shortcuts
ca: Mostra les dreceres de teclat

en: Show message sender's profile
ca: Mostra el perfil del remitent del missatge

en: Something went wrong. Please reload the page.
ca: Alguna cosa ha fallat. Recarregueu la pàgina.

en: Something went wrong. Please wait a few seconds and try again.
ca: Alguna cosa ha fallat. Espereu uns segons i torneu a provar-ho.

en: Starred messages
ca: Missatges destacats

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Stream
ca: Canal

en: Stream list
ca: Llista de canals

en: Stream topics in Zulip
ca: Temes del canal en Zulip

en: Streams in Slack
ca: Canals en Slack

en: Streams in Zulip
ca: Canals en Zulip

en: Streams must be public
ca: Els canals han de ser públics

en: Streams settings
ca: Configuració dels canals

en: Streams they should join
ca: Canals a què s'haurien de subscriure

en: Subscribe
ca: Subscriu-me

en: Subscribe to/unsubscribe from selected stream
ca: Subscriure's/donar-se de baixa del canal seleccionat

en: Subscribe, add, or configure streams
ca: Subscriu-me, afegeix o configura canals

en: Team
ca: Equip

en: The basics
ca: Elements bàsics

en: This is a private message from me, Welcome Bot.
ca: Aquest és un missatge privat enviat per mi, el Bot de Benvinguda.

en: This is a private stream
ca: Aquest canal és privat

en: This stream does not exist or is private.
ca: El canal no existeix o és privat.

en: This user does not exist!
ca: Aquest usuari no existeix!

en: Toggle the gear menu
ca: Mostra/amaga el menú d'eines

en: Toggle topic mute
ca: Silencia/no silencies el tema

en: Topic
ca: Tema

en: Topic already muted
ca: Aquest tema ja s'ha silenciat

en: Topic is not muted
ca: El tema no està silenciat

en: Topics
ca: Temes

en: Topics in Zulip
ca: Temes en Zulip

en: Type `?` to check out Zulip's keyboard shortcuts
ca: Teclegeu `?` per veure les dreceres de teclat de Zulip

en: USERS
ca: USUARIS

en: Uploaded files
ca: Fitxers pujats

en: User cannot create streams.
ca: Els usuaris no poden crear canals.

en: User groups
ca: Grups d'usuaris

en: User(s) join as
ca: Els usuaris accediran com a

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Users
ca: Usuaris

en: View drafts
ca: Mostra els esborranys

en: View or reply in Zulip:
ca: Mostra o respon en Zulip:

en: View stream messages
ca: Veure els missatges del canal

en: We strongly recommend enabling desktop notifications. They help Zulip keep your team connected.
ca: Recomanem activar les notificacions d'escriptori. Ajuden a Zulip a mantenir el vostre equip connectat.

en: We've reset your password!
ca: S'ha reiniciat la vostra contrasenya.

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Welcome to Zulip!
ca: Us donem la benvinguda a Zulip!

en: Write
ca: Escriu

en: Yes, delete this message
ca: Sí, elimina el missatge

en: You aren't subscribed to this stream and nobody has talked about that yet!
ca: No esteu subscrits a aquest canal i ningú ha parlat encara d'això!

en: You get
ca: Aconseguireu açò:

en: You have no group private messages with this person yet!
ca: Encara no teniu missatges privats de grup amb aquesta persona!

en: You have no private messages with this person yet!
ca: Encara no teniu missatges privats amb aquesta persona!

en: You have no unread messages!
ca: No teniu missatges no llegits

en: You have not sent any private messages to yourself yet!
ca: Encara us heu enviat cap missatges privat a vós mateix!

en: You haven't starred anything yet!
ca: Encara no heu destacat cap missatge!

en: You type
ca: Si teclegeu açò:

en: Your account
ca: Compte d'usuari

en: Your bots
ca: Els vostres bots

en: Zulip for open source.
ca: Zulip està a favor del codi obert.

en: Zulip needs your permission to
                <a class="request-desktop-notifications alert-link">enable desktop notifications.</a>
ca: Zulip necessita el vostre permís per a
                <a class="request-desktop-notifications alert-link">activar les notificacions d'escriptori.</a>

en: new streams
ca: canals nous
